довший час — починаючи від першої мандрівки до швеції у 2010 році, — я користувався навігацією igo: спершу на комунікаторі з windows, згодом на кількох різних смартфонах з android. кілька років тому я шукав програму для навігації, котра б використовувала мапи openstreetmap замість різних пропрієтарних форматів (navitel, tomtom тощо), і пробував osmand, але одна критична вада тодішньої версії android все псувала.
навіщо мені openstreetmap? складно пояснити, чому, але я люблю підтримувати відкриті проекти на кшалт wikipedia. мапи openstreetmap створено спільнотою, вони достатньо детальні, вільні для безкштовного використання і активно поновлюються. не ідеальні, але можна самому долучитися і додати якісь елементи чи виправити вади.
отже нещодавно я знову спробував osmand вже на новому смартфоні, і цього разу програма не просто добре працює, але й видалася достатньо зрілою, щоби замінити мені igo.
три версії osmand для android
в магазині додатків google play є дві версії osmand: безкоштовна і платна osmand+. якщо відкинути нюанси з сервісом osm live, суто навігаційна складова безкоштовної версії є повноцінною — доступні всі функції; чи не єдине важливе обмеження введено на кількість завантажень в програмі: їх доступно сім. що це означає? приміром, можна безкоштовно встановити саму програму, тоді завантажити базову мапу світу і детальну мапу україни — і користувач матиме змогу зробити ще п’ять завантажень; приміром, поновлення мапи україни або звуковий пакет для голосової навігації тощо.платна версія osmand+ не має цього обмеження: можна завантажувати скільки завгодно мап та поновлень, але вона коштує в google play 150 гривень. в принципі, це невеликі гроші, враховуючи повний доступ до всіх мап та поновлень, і я готовий був їх сплатити, підтримавши чудовий проект грошима…
…але дізнався, що існує третя версія: osmand~, котру періодично компілюють ентузіасти з доступних вільно вихідних кодів osmand+ і викладають безкоштовно до альтернативного «магазину» додатків f-droid (це, до речі, що один цікавий проект, але про нього варто розповідати окремо). ця версія так само не накладає жодних обмежень на кількість завантажень в програмі!
переваги та недоліки
коротше кажучи, саме безкоштовною версією osmand~ я наразі й користуюся. коротко про переваги й недоліки:+ офлайнова навігація для водія, ровериста, пішохода;
+ прокладання складних маршрутів з кількома проміжними точками;
+ програма з відкритим кодом, доступна безкоштовно;
+ відкриті мапи openstreetmap, доступні безкоштовно;
+ підтримка наклададння кількох мап, в тому числі з кешуванням онлайнових супутникових мап microsoft earth;
+ втулки (plugins) для додаткових функцій: редагування openstreetmap, запис треків, звукові та фото-нотатки, використання онлайнових мап, нагадування про паркомат тощо;
+ українська мова інтерфейсу (серед багатьох інших);
+ чималий обсяг підказок з використання osmand, доступних просто з програми (теж українською мовою);
~ доволі складний інтерфейс вимагає звикання, але надає доступ до великої кількості налаштувань та функцій;
– немає псевдо-тривимірного відображення мапи під час навігації;
– немає голосової навігації українською;
– інколи osmand (усі версії) дуже довго чекає на поточні координати gps (igo значно швидший);
– інколи глючить режим орієнтації мапи за напрямом руху (трохи допомагає альтернативний режим «за компасом»);
– для прокладання довгих марштурів (більше кількасот кілометрів) програмі потрібно багато часу (краще робити це завчасу і з підключенням до інтернету).
загалом попри деякі вади, osmand цілком придатний для серйозної навігації, а мапи openstreetmap достатньо деталізовані й точні, щоби їздити, скажімо, києвом. на далеких відстанях випробую програму вже досить скоро.
8 коментар(ів):
Давно користуюся. Колись Україна була єдиною картою, а тепер її пропонують завантажувати по областях -тут тільки платна версія треба. А ось за f-droid не знав, дякую.
@piktor україна (і інші великі країни) доступні по регіонах AND як одна велика мапа. я завантажував одну, приміром.
в мене жоден автонавігатор окрім igo i google maps не може прижитись. в місті тіко гугл, а як десь їду далеко то айго.
Пробува врізні в тому числі і османд ще дуже давно, в них всіх одна проблема вони мені вказують на поворот тоді коли я той поворот фізично вже не встигаю проїхати, в айго якось навчились робити це трішки наперед, і в гугл теж...
@diak, дивно, в мене OSMAnd вчасно повідомляв про повороти. Може ви його не включили в автомобільний режим?
@diak & @piktor я зазвичай не користуюся голосовими підказками. але оце увімкнув, аби перевірити. їхати містом 60-70 км цілком комфортно, osmand вчасно підказує за 300-500 метрів, де повертати чи триматися якоїсь смуги. то, може, пан щось наклацав у налаштуваннях, щоби воно глючило?
я османд пробував дуже давно, можливо зараз стало краще, спробую
@diak я помічаю невеликі глюки, але нечасто і не критичні(приміром, часом програма підхоплює мову смартфона замість вибраної в налаштуваннях самого osmand, чи замовкає, хоча мала би підказувати тощо). якщо маєш хорошу альтернативу — можна поки що не видаляти =)
Дописати коментар
увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.
додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
‹b›жирний шрифт‹/b›
‹i›похилий шрифт‹/i›
‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›