маленька механічна клавіатура

на початку лютого павло урусов зробив оглядове відео клавіатури. стривайте, клавіатури? — подумав собі я, переглянув те відео, і захотів собі щось «механічне». трошки попасся на massdrop і замовив собі там v60 matias mini на базі моделі kbparadise v60 з перемикачами matias quiet click.

не втримався: захтілося «теплого лампового» звуку і приємної тактильності, яку ще пригадують пальці з часів «пошуків» та «електронік». до того ж, друкую я багато і залюбки, особливо після того, як подужав навчитися друкувати наосліп кирилицею і латинкою.

кілька днів тому моя маленька механічна клавіатура приїхала. встиг роздивитися і подрукувати. довжелезного звіту не буде, просто підсумок.

подобається:
 • тактильні відчуття друку на «механіці»;
 • тихий, приємний «шелест» під час друку;
 • справді малесенький розмір і правильна вага;
 • якість матеріалів та збирання;
 • мінімалізм розкладки;
 • налаштування розкладки dip-перемикачами на споді.
не подобається:
 • бракує usb-хаба (приглядаюся до matias quiet pro);
 • немає підсвітки (хоча в інших версіях v60 вона є);
 • недостатньо м'який кабель usb в комплекті; 
 • роз'єм mini-usb, і він на задній панелі, а не на споді, кабель не змотується під денцем;
 • окремі особливості мінімалістичної розкладки (в стандартній розкладці esc не можна натиснути однією рукою — треба задіяти клавішу fn);
 • поганенький пластиковий пулер (витягувач ковпачків), зразу зламався.
інші особливості:
 • до мінімалістичної розкладки треба звикати; 
 • не всі звичні клавіші та комбінації легко доступні бе відриву рук від базової позиції;
 • ковпачки знімаються дуже-дуже туго (поки що не зміг зняти без нормального пулера);
 • немає висувних ніжок (не певен, щоправда, чи вони мені взагалі потрібні);
 • клавіатура значно вища за «гумові».
клавіатуру ношу тепер з собою в рюкзаку — друкувати на м'яких гумових «килимках» (клавіатури ноутбуків) тепер не хочеться, не той «ламповий» звук і не ті відчуття в пальцях =)

трохи світлин:


поновлення (2016-03-14). додав світлину з порівнянням розмірів v60 mini та компактної клавіатури з acer (з повнорозмірними клавішами, але на силіконовому килимку).

поновлення (2016-03-16). поновивши прошивку клавіатури (була 1.0.6, стала 1.0.7), майже позбувся дратівного хряпотіння (небажаних повторів) в одній з клавіш. дивно, що свіжа клавіатура з massdrop прийшла зі старою прошивкою.

поновлення (2016-03-17). знайшлася невеличка програма switch hitter (лише для windows, на жаль) для перевірки клавіатури на «хряпотливі» клавіші: софтинка аналізує час між натисканням і відпусканням клавіш, і виявляє клавіші, для котрих цей час менший 30-20-10 мілісекунд, маркуючи їх на екранній діаграмі та готуючи, за потреби, текстовий звіт. натискати клавіші, на жаль, сама не вміє =)

поновлення (2016-03-17). додав світлину, на якій видно, як реалізовано на клавіатурі v60 mini додаткові функціональні клавіші (f1-f12, home/end, pgup/pgdn, курсорні стрілки тощо).

поновлення (2016-06-07). великий і вельми детальний огляд v60 mini (англійською) з двох частин знайшовся на hardcoreware.net: а) загальний огляд моделі kbp v60 mini, б) огляд v60 mini з перемикачами matias quiet click.

поновлення (2016-06-07). збережу тут ланку посібник користувача kbp v60 mini, щоби довго не шукати, коли треба буде згадати функції dip-перемикачів.

поновлення (2016-06-07). детальний огляд клавіатури vortex rok3r, чудової альтернативи kbp v60 mini з ідентичною конфігурацією, але з алюмінієвим корпусом та режимом програмування (є вікі на reddit).

5 коментар(ів):

Piktor сказав...

Клавіша fn праворуч — раз;
немає клавіш del, home, end, pgdn, pgup — два.
Щоб чатитися підійде, а от правити багато текстів — не дуже.

івась тарасик сказав...

@piktor
> Клавіша fn праворуч — раз;
клавіша fn праворуч переназначається на menu або ctrl (dip 5,6); можна також додати fn ліворуч — замість capslock, ctrl або tab.

> немає клавіш del, home, end, pgdn, pgup — два.
є. на моїх світлинах не видно, але клавіші навігації (pgup, pgdn, home, end, стрілки), функціональні (f1-f12), додаткові функції (prtscr, pause, ins, del тощо) — доступні через fn. це не так зручно, як окремі, але з іншого боку ними не так часто користуюсь.

> Щоб чатитися підійде, а от правити багато текстів — не дуже.
та ну, не вигадуй. редагувати багато текстів можна взагалі без додаткових клавіш, ба навіть навпаки: всі ці клавіші змушують одривати руки з базового положення, що є зло. vi/vim підходить для редагування? =)

Ipeacocks сказав...

Ну треба було на фото покласти щось для розуміння розмірів клавіатури.)

івась тарасик сказав...

правильна підказка, зроблю.

івась тарасик сказав...

@ipeacocks додав фото з порівнянням розмірів двох клавіатур. можу ще додати світлину з клавіатурою поруч 35-дюймового монітора predator z35, але то не буде дуже чесне порівняння — клавіатури там майже не видно =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›