готуй сани влітку? от я й задумався про ремонт велосипеда.

а ремонт потрібен: черговий виїзд на мій трек вихідного дня ще аж 16 червня став останнім в сезоні: наприкінці лісової ділянки, на під’їзді до коцюбинського з’явився хрускіт в каретці, і після цього вже не було питання ані про їзду на час, ані про задоволення від покатушки…

не пригадую вже, чого я так і не завіз ровер в майстерню ще влітку? найімовірніше, був зайнятий підготовкою спершу до однієї мандрівки, потім до другої. а потому вже просто лінувався… та байдуже тепер.

так от, каретка хрускотить досить характерно, на кожен оберт педалей під навантаженням, а також на тесті з притисканням шатунів до седільної труби… коротше кажучи, не ланцюг чи зірочки, чи сидільна труба чи ще щось подібне — а саме картридж каретки.

на моєму скромному giant sierra штатно стоїть vp-bc73, тож тут нема ані чим похвалитися, ані чому дивуватися — з того, що про неї пишуть, можна зробить висновок, що якщо не «здохне» раптово через 200-500 км, то ходитиме довго… але дохне таки частенько. це прикро.

отже, треба шукати, чим її зняти, а тоді — чим замінити за прийнятну ціну. і, судячи з усього, доля хотіла, щоби я сам це зробив =) тож питання до роверистів: чим оптимально замінити оту «сміттєву» vp-bc73? не за мійльон доларів, але так, щоби поставити і забути надовго про цей вузол?

7 коментар(ів):

Yarema сказав...

Можу в Польщі тобі замовити і передати до Києва, або й сам привезу, в Польщі він коштує біля 10 євро, ось подивися.

івась тарасик сказав...

+yarema дякую за пропозицію! можливо, скористаюся нею: в польщі каретка мусить бути дешевшою, безумовно. тим часом, може, як затятий роверист, підкажеш кращу альтернативу для цієї детальки?

Yarema сказав...

На жаль не знаю, тут треба дійсно спеціаліста. Можливо на якомусь форумі порадять. В мене просто таких прецендентів не було. Я ще попитаю, може хтось щось путнє скаже.

івась тарасик сказав...

+yarema гхм, в місцевих інтернет-крамницях побачив по 78 грн та 98 грн, тобто також між 10 долярами та 10 єврами. я гадав, що тут буде дорожче.

залишилося (завтра?) покрутити ключиками й визначитися з довжиною вісі…

Yarema сказав...

Ну я щось так і думав, бо просив у хлопців пробити яка ціна у львівських магазинах, теж приблизно 100 гривень. У Києві мала бути б така сама або й дешевше. Шукай ключ для знімання зірки і вйо...

Serjart сказав...

Прикол в тому, що там досить масивні підшипники, але така лажа трапляється все одно. В мене колись каретка почала стукати, але виявилось, що просто фіксатор розкрутився.

івась тарасик сказав...

+serjart дякую за підказку, може й таке бути… на суботу заплановано зняти картридж і щонайменше подивитися, якого він розміру… якщо по ходу виявиться, що вся проблема була в поганій фіксації — це буде моральна катастрофа… бо до весни ще далеко =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›