не знаю, як і чому так сталося… але учорашній день я прожив у переконанні, що це був четвер, і що до від’їзду лишається два дні. уявіть собі моє розчарування наприкінці робочого дня: лише вівторок?!

в суботу миленька хитрістю заманила мене до нової крамниці crocs, що відкрилася на хрещатику. для тих, хто ще не знає: крокси — це такі ґумові капці, котрі практично стали національним взуттям у швеції.

не втримався, — придбав собі нарешті класичні клоги, бо придбані в нюнесхамні виявилися замалими. як підказав продавець, треба брати із чималим запасом, принаймні на розмір більші, ніж звичайне взуття. якби ж то я знав це раніше — давно купив би тріншки іншу, але схожу модель на 6pm.com за смішні $23 (мав можливість зекономити на доставці), аніж платити в києві 400 гривень! хоча класика там теж дорога.

як би там не було, капці чудові.

малеча теж отримала рожеві, на заміну зеленим кроксикам зі швеції, бо з них вона вже виросла. вранці неможливо було її вмовити надіть сандалики і не йти в обновці до садочка — взула кроксики й побігла.

ну й було би дивно, якби миленька не вийшла звідти з покупкою, ага.

музика в дорогу

вчора в якості підготовки до поїздки записав на cd трішки музики та кілька аудіоверсій новел ґранжé. ненавиджу цю марудну справу… наступна магнітола (якщо я її купуватиму сам, а не в комплекті з автівкою) матиме обов’язково usb-роз’єм для флешок. і можна взагалі перебутися без оптичного дисковода. в ідеалі хотілося б і ефірне радіо замінити на щось, здатне підключатися до інтернету та «ловити» онлайнові радіостанції. мрії, мрії…

нагадування собі: треба не забути ще записати пару cd з повною збіркою «тунгуски».

бісів штуцер

сьогодні вранці закінчилася також епопея з бісовим штуцером! нарешті, з другої спроби виточений для цього латунний замінник став на місце, як «рідний», — і на відміну від платилінового пластикового, він практично вічний. але про всяк випадок тепер маю собі запасний, а також креслення, за якими можна налагодити хіба що не серійне виробництво. щоправда, вони навряд чи кому зараз потрібні: навіть на заводі вже ставлять металеві. видно, щось зрозуміли… або совість прокинулася.

окуляри — проблема

ще один етап підготовки до мандрівки автівкою — поляризовані окуляри. і, виявляється, в києві з цим величезна проблема, хто б міг подумати?!

у далекому 2008 році, поїхавши вперше автівкою в крим, я кермував у своїх окулярах щастя. краще, ніж без окулярів — але не дуже зручно. потім вже в севастополі придбав на базарній розкладці недорогу пластикову підробку під polaroid, але поляризовану. це було відкриття: за кермо на довгі поїздки , а також на велосипед потрібні сонцезахисні окуляри, але не пляжні лише з уф-фільтром, — а обов’язково поляризовані.

пізніше, роки два чи три тому, я придбав був собі в «люксоптиці», крамнички котрої туляться в різних супермаркетах на кшалт «ашана», інші досить прості «полярики» в пластиковій оправі, віддав, якщо не дуже помиляюся, близько 250 гривень, — і вважав, що це я ще «шиканув», переплативши. мабуть, так і було, враховуючи, що за рік вони теж зламалися, як і перші.

отож я відвідав знову «люксоптику», і потім ще одну… з порога казав, що мені потрібні недорогі окуляри в пластиковій оправі, але обов’язково поляризовані. продавчині ввічливо пропонували мені щось із «недорогих» ray ban’ів за півтори тисячі, а на моє запитання «невже це все?» кисло показували аж три моделі з поляризацією на стенді з «дешевим китаєм» по 500 з гаком гривень.

я тихо прозрів.

…і сказав собі: раз так, краще я придбаю спортивну модель, буде мені одразу і на велосипед: якщо вже доводиться платити, то нехай хоч задоволення отримаю. відкриваю нову онлайнову крамницю «чотири ока», перебираю асортимент: зі 148 моделей окулярів чотирьох брендів мені не вдалося знайти жодної, яка б мала поляризацію або комплектувалася змінними скельцями з поляризацією.

нмсд, епічний фейл.

а головне: ну скільки може коштувати та поляризуюча плівка на двох скельцях, навіть з урахуванням ліцензії? враховуючи, що на ebay їх тисячі пропозицій за ціною від $5 з безкоштовною доставкою.

8 коментар(ів):

Diak сказав...

Про магнітоли, моя навіть мп3 не вміє читати, а писати мільйон дисків нехочу, на ібеї шось за 5ть баксів замовив трансмітер з блютусом, що й телефон можна на колонки виводити. Так якість звичайно недуже, але або так або ніяк(, стосовно окулярів, сам купив нещодавно поляризовані полароїди за 400 грн. в крамничці в ашані :).

івась тарасик сказав...

+diak
> моя навіть мп3 не вміє читати
ну… таку я би вирвав на другий день і викинув =) бо нащо вона така потрібна? хіба що вона вбудована в торпедо?

Diak сказав...

Власне що вона вбудована в торпедо дводінова, інтегрована з керуванням на кермі. Ну і купувати нову не хочу оскільки більше хочеться поміняти авто, відповідно в цю гроші вкладати не хочу, окрім необхідних речей.

Yarema сказав...

Мані цікаво, як ти в магазині перевіряв поляризованість окулярів? Я пригадав свої лаби з оптики. Окуляри купляв в супермаркеті, перевіряв на щойно вимитому склі - від використаних миючих засобів лишається плівка, яку можна бачити в поляризованому світлі, або в поляризованих окулярах. Інші способи прочитав тут: http://www.ehow.com/how_5888626_tell-sunglasses-polarized.html , ну але принцип той самий. Окуляри коштували біля 10$, пластмасові, вже кілька років служать.

івась тарасик сказав...

+yarema елементарно, ватсоне: взяв дві пари, і дивлячись крізь обидві, обернув їх одна відносно одної.

івась тарасик сказав...

+diak > вона вбудована в торпедо дводінова, інтегрована з керуванням на кермі
ги, ти придбав mp3-програвач на колесах, ага =) добре ще, що не ламповий.

Diak сказав...

Ну можливість замінити є, навіть на рідний фордівський наступного покоління, але ціна питання від 350$.

івась тарасик сказав...

+diak от за це я люблю конструктори, а виробники їх ненавидять =) точніше, вони хочуть, щоби про стандартизацію та уніфікацію знали лише вони, але не покупці =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›