тиждень під знаком пі

цей тиждень пройшов у мене під знаком π — тобто пішохода: три дні я приїздив у офіс громадським транспортом. це вперше за рік відтоді, як компанія переїхала в новий офіс на петрівці, довелося мені пригадувати, як дістатися сюди від святошина чи академмістечка без автівки. незвично =)

було так: минулих вихідних щось почало стукати в автівці під час їзди на 40 км/год і швидше. не гучно, глухо і ритмічно. на слух наче в двигуні чи передньому мості — але в кермо не віддавало, машину не вело вправо-вліво… приблизно так само стукало, коли пробив колесо — тож кілька разів оглядав машину, але усі колеса тримали повітря, і «зайвих» предметів у шинах не помітив.

вирішив не ризикувати — залишив автівку на стоянці, і три дні їздив на роботу, як усі нормальні люди. лише у п’ятницю поїхав на найближче сто, де механік покатався довкола боксу зі мною, послухав стук, подивився двигун і ходову на під’йомнику…

врешті-решт причину стуку знайшли — таки в задній лівій шині, з внутрішньої сторони (не видно при зовнішньому огляді!) стирчав якийсь болт з величезною шляпкою! при цьому колесо добре тримало повітря — бо три дні простояло, не просівши! — але на високих обертах болт «просився» назовні, та його щоразу забивало назад об асфальт.

отк маленька проблема може принести радість: огляд і шиномонтаж вартували 100 грн, а могло ж бути значно, значно дорожче, якби справи дійшли до ремонту двигуна, коробки передач чи ходової.

тим часом вітчизняний автосервіс «радує» високим рівнем обслуговування: півтора місяці тому ставав на планове то в автоцентрі на кільцевій, мені там зняли внутрішню панель задніх лівих дверей, щоби полагодити замок — але на складі не знайшлося елементарної детальки, троса-тяжки замка. механік запитав, чи замовляти — і наче замовив. півтора місяці ні слухом, ні духом (номер мобільного в сервісі є).

сьогодні телефоную — ніхто нічого не замовляв, і навіть ціну детальки людина на телефоні не змогла назвати. забракло слів — молодці. добре, що вчора я цікавився, як можна замовити цю дрібничку в інтернеті: 84 грн, до 7 днів на доставку! якого дідька лисого не можна було це зробити, і заробити собі 10-20 грн на запчастині плюс 100 грн на зборці дверей?

тяжку я замовлю сам, але якщо хлопчики думають, що я поїду до них її ставити — нехай чекають.

8 коментар(ів):

Анонім сказав...

о то ми практично сусіди зараз))
до Петрівки проблем немає — метро. а от на Одеську площу єдина маршрутка від Академмістечка ще й така забита вічно :(

tivasyk сказав...

проблем справді нема — але звуки і запахи в громадському транспорті та на зупинках, природня ввічливість водіїв маршруток та незмінний (вже скільки, років вісім його терпимо?!) шансон з радейка… ці три дні дозволили мені ще раз пригадати, за що я плачу, коли купую пальне, оформлюю техогляд/страховку, проходжу то…

Анонім сказав...

та нашо тобі ті маршрутки? а шансон чудово перебивається музикою у вухах. мені рідко попадались хами водії, а я зі своїми численими змінами роботи поїздила добряче усіма окраїнами міста. є правда глухуваті (яким скільки не кажи про зупинку не чують) та жлоби (які поки не заб’ються під зав’язку не рушають) в запахи зараз ще терпимі. от почнеться літо)))ґґґґґ
власне авто то звичайно супер, але все ж таки метро досі має монополію на відсутність заторів))

Анонім сказав...

запахи.. вспомнил историю в троллейбусе:
еду как-то в почти пустом троличе летом. в ушах наушники, а в наушниках на всю дурь =).
(по привычке еду стоя)
и тут такой запах сзади какото-то г---на, но терплю. истина выяснилась на конечной, когда немного шагнув назад чуть не наступил на коробку, битком набитую циплятами.
интересно: в троликах можно такой груз перевозить?

Юра сказав...

Джерело ритмічного постукування ти міг визначити котячись на нейтральній. Якщо двигун на холостих обертах, а звук все одно залежить від швидкості руху, то це ходова чи колеса, а якщо залежить від "газу" то це двигун.

Можна на нейтральній підгазовувати, на ходу. Відразу зрозуміло чи стукіт пов'язаний з роботою двигуна, чи поводиться незалежно (та ще й змінюється під час сповільнення машини).

Правда треба щоб двигун було добре "чути". В моїй вісімці його чути. ;)

Я покопався в архівах блогу але так і не знайшов на чому ти їздиш, хоча впевнений що читав про це.

tivasyk сказав...

2юра
от приблизно на такому

Юра сказав...

Не впізнаю, модель.

tivasyk сказав...

2юра
opel astra g classic

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›