інтернет не визнає географії

з підказки андрія поданенка (aka podarok) прочитав допис "потолок посещаемости". це свого роду спроба дослідження причин (чи швидше констатація факту) популярності російських інтернет-ресурсів взагалі (порівняно з українськими), і серед українців зокрема.

інтерес автора до теми зрозумілий: він є не лише блогером, але й власником кількох доволі успішних (як для україни) інтернет-проектів, які (щиро сподіваюся) приносять йому якийсь там прибуток.

от і я з інтересом прочитав статтю. одкровень не знайшов -- головні причини різниці популярності російських і українських сайтів, по-моєму, добре зрозумілі і авторові, і коментаторам його допису: розмір інтернет-аудиторії росії в десять разів первищує українську, а українці в переважній більшості користуються російськими ресурсами і сервісами.

але мене здивувало, що ніхто не озвучив іншої -- глибшої і глобальнішої -- причини, яка також не надто складна для усвідомлення:

інтернет не визнає географії

пересічному українському користувачеві тенет (якщо він не власник свого проекту чи двох, хаха) глибоко байдуже, які веб-сайти відвідувати, якими сервісами (поштовим? файловим? фотоальбомом?) скористатися -- українськими чи російськими. ота а-географічність інтернету давно вже привчила і користувачів ігнорувати географію.

невже це для когось є відкриттям?

якби не оті доменні суфікси .ru та .ua -- користувач і не знав би про "національність" сайта. але ж і це не показник, насправді: я можу легко зареєструвати собі ім'я в домені .ru, так само, як і будь-який росіянин -- собі в доменах .com.ua чи .kiev.ua. я вже мовчу про .com, .net, .org тощо.

а що, на вашу думку, могло б змусити користувача дискримінувати між російськими та українськими ресурсами? відповідь також доволі очевидна:

інтернет визнає мовну "географію"

отак просто. і в той же час непросто -- бо розмір російськомовної аудиторії інтернету в україні в рази, якщо не на порядок, перевищує україномовну частину. і це попри те, що за переписом населення 2006 року близько 64% населення вважали рідною мовою українську. проте головна частина інтернет-аудиторії -- це населення великих міст центральної та східної частин україни. отак.

власне, про що ще можна говорити, і на що сподіватися, якщо і сам допис, про який я оце тут розказую, називається аж ніяк не "стеля відвідуваності" -- а "потолок посещаемості"? успіхів, панове, у розвитку українських тенет.

p.s. частина тверджень в моїм дописі не стосується географічно- чи національно- прив'язаних веб-сервісів, як ото інтернет-магазини тощо. але ж правила, з яких не буває винятків, ми зазвичай вже не називаємо правилами, а скоріше законами фізики =)

4 коментар(ів):

jin сказав...

все частіші і частіше переконуюсь, що українська мова у нас не популярна. тому російськомовні ресурси будуть значно популярності в Україні, аніж україномовні, і як результат (а яка ж користувачу різниця - інтернет же без кордонів) - більшість із них піде на більш популярні російські ресурси. сумно спостерігами - багато блогерів що пишуть українською, публікуючи скріншоти (як інструкції до будь-яких дій), на яких зображено російськомовні інтрерфейси. Судячи по лагах серверів, у багатьох корисиувачів які читають мій блог (україномовний) браузер передає локаль як ru (чи ru_RU, хоча мало б бкти uk_UA)

tivasyk сказав...

2jin
тут ніц не вдієш.

Станіслав сказав...

Ну це про Інформаційну Депресію,яка панує в Україні. Інакше українці, в тому числі автор вже давно б зрозуміли, що обирати національний домен і мову це вигідно і правильно. Це розуміють багато народів, але не всі. Тим більше цього не пояснили ще українцям. А немає кому. Так само, як практично немає кому писати цікаві блоги. Одинаки є, і всі мої друзі :-) Жарт. Але насправді, за таких одинаків все і виросте. Ні, вибухне одного дня. Тож тримайтеся, навчайтеся і працюйте.

tivasyk сказав...

2станіслав
> це про Інформаційну Депресію
можна детальніше? цікавий термін — але не хочеться додумувати самому, що конкретно він має тут означати.

> обирати національний домен і мову це вигідно і правильно
з бізнесової точки зору — це невигідно і, отже, неправильно. нажаль. про це й мова.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›