рано чи пізно я закінчу дописувати допис про другий тиждень в канаді — хоч вже й минуло два місяці, як ми тут, але краще пізно, ніж ніколи?

тим часом готуюся до теоретичного іспиту на канадську водійську посвідку.

щоби записатися на іспит, довелося телефонувати до організації з безпеки руху (saaq), бо онлайновий запис для імігрантів чомусь недоступний. записувався на початку листопада — іспит призначили на 7 грудня. отже… лишається тиждень.

трохи абсурдна ситуація: оскільки я маю дійсну українську посвідку водія, закон квебека дозволяє мені керувати автомобілем тут впродовж шести місяців. але мушу складати теоретичний, а згодом і практичний іспит, щоби отримати канадську посвідку. при цьому, якщо я не помиляюся, навіть якщо я не складу іспити з першого разу — зможу й далі створювати небезпеку для пішоходів та водіїв, керуючи автомобілем з українською посвідкою =)

жарти жартами, але читаю «guide de la route» та граюся з онлайновим тестом на сайті saaq (кажуть, щоправда, що реальний іспит суттєво складніший, ніж ота забавка).

після теоретичного іспиту призначають практичний — там теж є свої невеличкі особливості, але сподіваюся, що водій з майже десятилітнім стажем якось дасть собі раду.

5 коментар(ів):

Yarema сказав...

В Польщі навпаки, тести в автошколах складніші, ніж на екзамені.

івась тарасик сказав...

@yarema про тутешні автошколи нічого не знаю — готуюсь самотужки, тренувальний тест знайшов на оф. сайті saaq, але там пише, що він не є симуляцією реального іспиту.

Вікторія Блискавиця сказав...

Це не ті труднощі про які можна було б горювати чи співчувати)) а у них і справді сильно від наших правил ся різнить?

івась тарасик сказав...

пдр досить подібні, щоби сісти і поїхати з невеликим практичним інструктаж, але достатньо інші, щоби легко завалитися на питаннях на кшалт "у скільки років можна отримати водійські посвідку", "на скільки місяців забирають посвідку за перший випадок керування нетверезим" чи "за скільки метрів у обидва боки від поліційного відділку заборонено паркуватися на протилежному боці вулиці" :-)

Вікторія Блискавиця сказав...

угу, я теж подивилася тест. Уже на третьому завданні я ламала голову, яке ж там порушення)). Виявилося - недотримання відстані від попередньої машини. Нда, в Києві про це вже давно забули.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›