на баштані спека!

за вікном сьогодні сонячно і мінус 9°, але на баштані — спека!

це я «залип» на exercism.io — воно ж азартне, як не знати що! при цьому змушує думати й учитися.

приміром, вправа на підрахунок очок за слова для scrabble? перша версія використовувала пошук у масиві: алгоритм, який можна було б застосувати колись до якоїсь складнішої задачі:але навіщо?! підглянув до чужих розв'язків, і переробив у значно простіший та читабельніший варіант з одним case:так можна й навчитися =)

давно шукав щось подібне: exercism

ось таке знайшлося на linux.org.ua:

exercism.io

здається, аби лише завантажити й налаштувати цей курс, вже треба бути програмістом…

…але зате далі цікаво. щоправда, це самонавчання, по суті: жодних навчальних матеріалів (а навіщо, коли є tldp.org?), суто завдання і автоматизовані тести для перевірки. менторів поки що не бачив =)
новорічну ялинку прикрасили… тепер прикрасимо ping?


про prettyping вичитав на linux.org.ua. функцію закинув до ~/.bashrc — нехай буде.

p.s. і не забудьте ж про source ~/.bashrc, якщо гратиметеся й собі =)

system volume information

я вам точно кажу… якщо існує єдиний бог — він має що завгодно на своєму ноутбуці, але не windows…
цитата | «on drives formatted with the ntfs file system, this folder’s permissions are set to prevent everyone from accessing the folder, even users with administrator permissions» (звідси
адміністратор без доступу до якоїсь системної теки? пересторога столмана про те, що якщо ви не котролюєте код — код (а через нього, можливо, хтось інший?) контролює вас, набуває суттєвого змісту =)

передісторія: на на (зовнішньому) робочому диску лишилося вільних лише 80 гігабайт з 460. віртуальні машини для різних курсів у коледжі «з'їли» 258 гб — треба щось видаляти. але знайшлася ще тека system volume information (на диску встановлено windows, котрим я вже рік не користуюсь), майже 15 гб, тож я пішов гуглити, що воно таке…

телефон за $9

днями зазирнув до «village de valeur» (це така мережа крамниць вживаних речей), придбав за $9 старенький, але робочий sony xperia m. приніс додому — а він залочений, і не зрозуміло, на якого оператора…

нічого. обійшов кілька стендів мобільних операторів у місцевому торговому центрі, емпіричним методом (перепробували півдесятка карток) виявив — bell. зателефонував на службу підтримки — продиктували код розблокування, $0.

дорогою додому заскочив до wallmart'а, віддав $11,50 за картку sim з найдешевшим тарифним планом від publiс mobile: $11,50 на місяць (50 хвилин і 50 вихідних sms).


автор книжки «learning c with pebble», про яку я нещодавно згадував, щойно виклав на github вихідні коди вправ, котрі є реальними програмами для pebble — без них книжка не була повною (довелося трохи поштурхати дядька на reddit'і):

github.com/frethop/learningcwithpebble-exercises

без вправ — це був би просто ще один підручник з програмування на с. зі вправами — це можливість торкнутися коду й одразу наживо побачити результат на «камінчику». хапайте!