трохи затяглося тестування робочого середовища з manjaro на зовнішньому механічному диску — поки що не ризикую переносити на ssd, бо мав проблеми зі стабільністю між перезавантаженнями, аж до відмови кількох комп'ютерів розпізнавати диск через usb 3.

з програм мені потрібно небагато:
  • packet tracer
  • virtualbox
  • dropbox
з першою найцікавіше: якщо взяти пакунок packet tracer 7 з офіційного сайту мережевої академії cisco — він чудово встановиться, але не запускатиметься як слід (за бажання запустити можна, але працюватиме з проблемами). якщо взяти версію з репозиторію aur — він не встановиться… але скомпілює необхідні залежності, через що… зненацька починає нормально працювати офіційна версія.

зі встановленням двох інших програмам жодних проблем нема: virtualbox є в репозиторіях manjaro/arch, а dropbox — в aur'і.

на диску я поки що залишив чималий розділ ntfs (300 з гаком гігабайт) на той випадок, якщо доведеться щось переносити між linux та windows… але в підсумку, гадаю, залишу якісь 30 гігабайт для цього, і то в exfat, швидше за все: ntfs виявляється вельми проблемним під linux (зокрема, поточна версія gparted не в змозі коректно змінити розмір розділу, так надто просто втратити дані).

продовжую гратися з «портативним» manjaro (kde) на зовнішньому диску в тестовому режимі. в планах — перевірити, як все працює, і перенести систему на ssd.

наразі перевірено і працює:
  • встановлення системи на зовнішній диск usb з віртуальної машини virtualbox;
  • завантаження фізичної машини з цього диска (для сумісності спинився на bios/mbr);
  • завантаження віртуальної машини virtualbox з того ж зовнішнього диска.
оцей останній варіант — на знятку екрана. так, довелося погуглити рецепт, але врешті-решт працює. навіщо?

в класі мені достатньо другого варіанту: підключив свій диск по usb, завантажився і працюєш. але вдома я не люблю вимикати ноутбук, а тим більше порпатися в налаштуваннях bios заради перемикання між режимом uefi/legacy — простіше завантажити своє навчальне середовище у віртуальній машині.

ноутбукові, це не дуже подобається: вже двоядерний мобільний i7-5500u — не найкращий варіант для віртуалізації, а ще й система лежить на механічному жорсткому диску, і «підсмоктується» через usb (хоч і третій)…

рекурсивний manjaro linux на батарейках

на скріншоті новий експеримент: manjaro (kde), встановлений на зовнішній диск (usb) з віртуальної машини virtualbox на manjaro (openbox).

навіщо?

передісторія така: на початку навчання в колежді нам дуже-дуже наполегливо порадили придбати зовнішній ssd з інтерфейсом esata. на ці диски ми поставили windows 7 зі студентською ліцензією і ними користуємось як основними під час навчання: тут всі віртуальні машини для курсів «комп'ютерного лікнепу», і лабораторні в packet tracer…

в принципі, це зручно: замість користуватися цілим зоопарком власних ноутбуків, всі студенти мають однаковісіньке робоче середовище, яка можна принести в клас, підключити і почати працювати. але є одне але: з windows'ом проблем завжди на одну більше, ніж рецептів. ці диски неможливо використати деінде — скажімо, підключити вдома до ноутубка і продовжити працювати з лабораторною.

можна, звісно, відкрити диск через usb — але завантажитися дзуськи! навіть якби вдома мати пк з esata — windows відомий своїми вибриками через спроби завантажитися на комп'ютері з іншого набору компонентів, ніж те, на чім його від початку встановлено.

коротше, чому б замість windows не підготувати образ із linux, залити на ті зовнішні диски, і мати завжди своє робоче середовище, здатне запуститися (майже) всюди через usb? от один колега в групі так і зробив — щоправда, використав ubuntu і традиційне встановлення з liveusb. ну, а я вирішив спробувати улюблений «arch з преферансом і поетесами» (тобто manjaro linux), та ще й без перезавантаження свого ноутбука для інсталяції.

залишилося перевірити, чи завантажиться якийсь інший домашній ноутбук з цьього диска.
знаю, що тут є знавці windows. мені потрібна ваша підказка: поясніть мені, будь ласка, як виникає феномен, зображений на ілюстрації, та як його позбутися.

суть: в моєму профілі доступно ДВІ мови інтерфейсу і налаштовано ДВІ розкладки клавіатури. якого біса мудрий windows змушує мене перемикатися між чотирма?!

арбалет на massdrop

овва! погляньте лишень, чим здивував сьогодні massdrop: мініатюрний арбалет, віддають за $44,99 плюс доставка.

тільки не даруйте підліткам — надто серйозна іграшка.

епітафія для ukrainians.co


ну що, панове «марсіяни з лемківським корінням», ukrainians.co фзьо? =)
цитата | «всі ці обіцянки збудувати «новий найкрутіший сервіс спеціально для українців / велосипедистів / веганів / марсіян з лемківським корінням» завжди породжують завищені очікування, занижену якість продукту та постійне погіршення ситуації на ринку аналогів» (na chasi).
навіть не знаю, чи сміятися (бо результат був легко прогнозований), чи плакати (бо комедія тривала лише чотири місяці). оглядова стаття була би чудова, якби… її було опубліковано наступного дня після анонсу тієї міфічної соціалочки для українців — тому що всі, абсолютно всі перелічені фактори провалу були очевидні від самого початку!

ну, насолоджуйтеся принаймні «розбором польотів», якщо ті 4 місяці можна назвати польотом. а ми посміємося з «марсіян з лемківським корінням»:
цитата | «найбільш вразливими стали близько 400 тис користувачів, які внесли свої email, імена та прізвища, а також інші дані плюс навіть якийсь першопочатковий контент до чергового сайту, адміністратори та бенефіціари якого нікому не відомі» (na chasi)