ratatype додав українську мову

непоганий онлайновий тренажер швидкодруку ratatype став ще кращий, бо додав українську мову. вйо до навчання:

ratatype.com

розібрав, зібрав, працює!

на попередні вихідні не вийшло приділити час моїй красуні… але цього разу ми таки познайомилися значно ближче.

поки що з мене такий собі майстер, але я примудрився повністю зняти всі елементи корпусу і почистити все, до чого дотягся — зокрема «ківш» та клавіші, як планував, але також мехіназми, до яких дістав зубною щіткою. підкручування однієї розбовтаної гаєчки миттєво «полікувало» неробочу клавішу вертання!

на жаль, не зміг зняти блок із запацьканим пластиковим притискачем паперу — гвинти з тонесеньким шліцем надто прикипіли, годі підібрати викрутку, якою можна добре натиснути… залишив на інший раз.

на світлині задньої частини (під катом) видно конструкцію механічної табуляції (багато-багато маленьких металевих стовпчиків уздовж циліндра) та обмежувачів сторінки (два затискачі, що їздять по «зубатій» планочці. дуже цікаво працює!

payroll

мало не забув занотувати собі на згадку: сьогодні прийшли гроші за два перших трижні стажування, 1'050 канадських долари ($19 за годину мінус податки). можна вважати, що це моя перша зарплата в канаді.

щоправда, до цього я вже заробив кількадесят доларів офіційно за тюторинг з математики та python в коледжі, і десь півтори сотні готівкою за невеликі підсобні роботи для одного дідка… але я то не рахую.
ще трохи про створення віртуальних машин за допомогою vagrant. перейдімо до автоматизованої конфігурації (provisioning)… як?

іх єсть у мєня. себто, вичитав і пробую:

config.vm.define "ansible" do |ansible|
 ansible.vm.box = BOX_BASE
 ansible.vm.hostname = "ansible"
 ansible.vm.network "private_network", ip: "192.168.8.10"
 ansible.vm.network :forwarded_port, guest: 22, host: 8022
 
 # Provisioning: 
 # ...install ansible
 ansible.vm.provision "ansible", type: "shell", path: "scripts/setup_ansible.sh"
 # ...install some useful tools: lf file manager and micro text editor
 ansible.vm.provision "tools", type: "shell", path: "scripts/setup_tools.sh"
end

два простеньких скрипти bash лежать на хості, але запускаються на віртуалці ansible одразу після старту:
  • scripts/setup_ansible.sh — зовсім примітивний, встановлює ansible із залежностями з репозиторіїв debian;
  • scripts/setup_tools.sh — не набагато складніший, затягує бінарники двох маленьких софтин, без яких незручно: lf (файловий менеджер) та micro (текстовий редактор).
навіщо два? бо тренувався запускати окремо, наприклад:

> vagrant provision ansible --provision-with tools

але навіщо все це — ти ж вивчав мережі!? тому що infrastructure as code кермує, і все рухається до цього — навіть cisco.

якщо вагрант сховав ключі…

якщо хотіти трішки спростити собі життя і змусити vagrant використовувати той самий приватний ключ для всіх «коробок» за допомогою ось цієї опції у Vagrantfile’і…

config.ssh.insert_key = false

то цей «один на всіх» ключ insecure_private_key… буде згенеровано не в теці з Vagrantfile, що було би логічно — а деінде.

де? шукаємо:

vagant ssh-config

серед іншого, тут буде шлях до приватного ключа, і на windows він матиме приблизно такий вигляд: C:\Users\<користувач>\.vagrant.d\insecure_private_key.
натрапив на таке у фейсбуці:
цитата«після навчання в українських вишах студенти знають іноземні мови гірше, ніж коли вони вступали!» (павло пастушенко, facebook)
пригадав одразу, що шість років тому я теж нарікав у щоденнику на якість вивчення іноземної мови в українській школі, та й на якість освіти загалом. в коментарях я ще стверджував таке:
цитата | «додати можу ще таке: після переїзду за кордон і занурення в мовне середовище дитина протягом року «зненацька» починає розуміти і розмовляти на рівні, достатньому для вирішення безпосередніх потреб спілкування» (щоденник)
щоправда, тоді я це казав, не маючи безпосереднього досвіду, за відгуками інших родин. сьогодні, через (майже) три роки після іміграції до канади, я його маю, і трохи розповім про своїх дітей.