пінгвін чи гіпервізор?

придбав собі за безцінь іграшку: hp compaq dc5800 в корпусі smal form factor.

відкрив… бізнесова модель: продумана компоновка, відкидні модульні блок живлення і відсік для дисководів, зручний доступ до всіх роз'ємів на материнці. для споживацького ринку якщо щось подібне й робили колись, то хіба лише на світанку ери пк і за грубезні гроші.

буде якийсь домашній серверочок. ставити зразу linux, чи гіпервізор, а вже туди пінгвінів запустити? pentium e5200 не підтримує vt-x, але можна знайти щось новіше, e8400 — або ж спробувати паравіртуалізацію з xen… і пам'яті до 16 гб доставити.


p.s. а що то за морока з реєстрацією на my vmware: листи з активацією профіля не приходять, минуло вже більше 10 годин… мабуть, це натяк, що без vt-x нема чого той esxi завантажувать =)

поновлено (7 липня 2019). пилюку виметено. стоїть debian 9 та webmin, динамічний ip прив'язано до адреси на duckdns, є переадресація портів на рутері. можна гратися далі.

поновлено (9 липня 2019). поки що залишив сервер увімкненим цілодобово, за тиждень-два гляну, чи сильно зміниться середнє споживання електроенергії та скільки доведеться доплатити =) згодом налаштую автовимикання на ніч та wake-on-lan.

2 коментар(ів):

Disfinder сказав...

Ну який гіпервізор на таких крихтах пам'яті. Став лінукс і грайся з Докером, якщо хочеш різноманіття чи ізоляції.

tivasyk сказав...

мабуть, так і буде... хоча для кількох віртуалок по 2 гб, ще й паравіртуалізованих, 16 гб було би ще забагато :-/

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›