колись давно-давно, десь у 1991, мабуть, я, мав нагоду в києві поспілкуватися трішечки з дуже приємною людиною. це був американець, він називався джон феррел, чудово володів російською мовою, а його англійська була дуже чітка й зрозуміла навіть мені, школяреві з одинадцятьма класами «совєцької» англійської.

я досі тішу себе підозрами, що це був шпигун на пенсії ;-)

але мова не про «шпигуна» джона феррела, а про його портативну друкарську машинку. навряд чи навіть під гіпнозом я пригадав би назву, модель, тощо, — але один факт мене тоді вразив: брак одинички в цифровому ряді. я про це одразу ж запитав — і отримав логічну відповідь, яка мені запам’яталася назавжди як взірець інженерного компромісу (це підказка).

гляньте ж тепер на клавіатуру royal safari та пошукайте одиничку ;-)

поновлення (5 червня 2019). а я не знав, що знак оклику, — його немає ані в smith corona pride line automatic, ані в royal safari — також заміняли комбінацією інших знаків!
цитата | «знак оклику, котрий сусідствує з одиницею на сучасних клавіатурах, можна було відтворити за допомогою комбінації трьох клавіш: апострофа, вертання (backspace) та крапки» (переклад з wikipedia).

6 коментар(ів):

Sandy сказав...

Замість одинички ставиться I?

tivasyk сказав...

@sandy саме так! для цього шрифти на старих друкарках навмисно добиралися так, щоби маленька l слугувала за одиничку ;-)

Sandy сказав...

А чому тоді замість 0 не ставити O? Можна було б тоді ще одну клавішу скоротити.

tivasyk сказав...

@sandy не знав, довелося гуглити. виявляється, справді, оригінальна розкладка qwerty не мала й нулика! але оскільки, на відміну від 1/l, малюнок (ширина) 0 все ж таки сильно відрізнявся від O в традиційних для того часу шрифтах, дуже скоро нуль додали.

tivasyk сказав...

поправка: «щоби маленька l слугувала за одиничку» — або велика I, залежно від шрифта.

Sandy сказав...

Я в усіх шрифтах l з I плутаю! ツ

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›