system volume information

я вам точно кажу… якщо існує єдиний бог — він має що завгодно на своєму ноутбуці, але не windows…
цитата | «on drives formatted with the ntfs file system, this folder’s permissions are set to prevent everyone from accessing the folder, even users with administrator permissions» (звідси
адміністратор без доступу до якоїсь системної теки? пересторога столмана про те, що якщо ви не котролюєте код — код (а через нього, можливо, хтось інший?) контролює вас, набуває суттєвого змісту =)

передісторія: на на (зовнішньому) робочому диску лишилося вільних лише 80 гігабайт з 460. віртуальні машини для різних курсів у коледжі «з'їли» 258 гб — треба щось видаляти. але знайшлася ще тека system volume information (на диску встановлено windows, котрим я вже рік не користуюсь), майже 15 гб, тож я пішов гуглити, що воно таке…

9 коментар(ів):

Disfinder сказав...

Дуже гарно вільне місце на nfts партиціях вивільнює вбудована компресія. Диски віртуалбокса жмуться непогано, ледь не вдвічі.

івась тарасик сказав...

@disfinder гхм, вбудована куди? і як її ввімкнути? треба погуглити, дякую за підказку.

Disfinder сказав...

Вбудована в файлову систему) якщо хост з віндою є - то це просто галочка у властивостях диску або будь-якого каталогу.
Нтфс драйвер на лінуксі не досдіджував.

івась тарасик сказав...

@disfinder так в тім-то й справа, що диск тепер підключається виключно до linux'а… втім, пишуть, що сучасні версії ntfs-3g підтримують стиснення, тре спробувать…

Disfinder сказав...

Компресія - гарна нагода для втрати даних, у випадку сторонньої реалізації, у віндовому середовищі не доводидлся, а от на реверс-інжерований драйвер я б покладався з осторогою.

івась тарасик сказав...

@disfinder того ж я й кажу: «спробувать» =D

Наталія Базь сказав...

Це дуже добре, що немає доступу. Точки відновлення системи не повинні вірусами ламатися. (Цікаво, чи є віруси, які користуються System Volume Information?) Можна терти. (Поганий той адміністратор, який не вміє призначити собі таке право). Але не факт, що Віндовз після цього запуститься. Принаймні, «остання стабільна конфігурація» точно не.

Disfinder сказав...

так навіть коли вінди на зовнішньому диску не стояло, вона все одно пхає туди свій хлам. який сенс? Може, цей диск більше ніколи до тої системи не буде приєднаний.

івась тарасик сказав...

@наталія базь > Поганий той адміністратор, який не вміє призначити собі таке право — це питання філософії, нмсд. якщо вже microsoft в будь-якім випадку (небезпідставно) рекомендує деактивувати стандартний адмінський профіль, щойно налаштовано робочі профілі для адміністрування з обмеженими, контрольованими правами… який сенс обмежувать доступ відключеного! адміністратора до частини функцій? я не можу наразі похвалитися справді глибокими знаннями в адмініструванні windows, але сама філософія підходу видається хибною.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›