почитати: homenet на openwrt

за $10 придбав на kijiji ще один маршрутизатор d-link dir-835, — аби поекспериментувати з dd-wrt та openwrt, не ризикуючи лишитися без інтернету вдома.

поки що приділив йому хіба 15 хвилин: openwrt на диво просто і швидко встановився, без шаманських танців з бубнами, лишалося тільки налаштувати роздачу підключення без дротів і…

…і тоді я випадково втрапив на підказки з налаштування homenet на openwrt (homewrt). якщо я правильно зрозумів суть, homewrt — це практична реалізація «розумної» (читай: автоконфігурованої) домашньої мережі на базі адресації ipv6 (з підтримкою ipv4, втім). переваги:
  • підтримка кількох рутерів у домашній мережі;
  • підтримка кількох підключень до провайдерів інтернету;
  • окрема віртуальна мережа для кожного інтерфейсу;
  • автовизначення імен (dns) в домашній мережі;
  • …і все це — з автоконфігурацією (встромив-працює).
вирішив, що в це обов'язково треба вчитатися:
але це читання «на згодом»: коли буде складено літню сесію, рутер з налаштованим openwrt замінить dir-835 із заводською прошивкою, а той звільниться для експериментів.

6 коментар(ів):

piktor сказав...

Зробиш і подаси, як дипломний проект.

івась тарасик сказав...

хаха! цікаво, що канада (і, мабуть, сша) — ринок, де в галузі it панують кілька величезних монополістів, і це сильно затримує будь-який розвиток… зокрема, я не помітив, щоби тут якось масово активно впроваджували ipv6 — я вже мовчу про домашні мережі =) народ просто орендує преконфігуровані рутери/модеми в провайдера, і не морочить собі голову складнішими питаннями =/ щодо «дипломного проекту» — гадаю, тут дадуть якусь фіксовану тему, причому не індивідуально, а дадуть проект на групу з 3-5 студентів. звісно ж, в прив'язці до того, що вчили — тобто, швидше за все, cisco (ще один монополіст) і ні кроку ліворуч-праворуч =)

Yarema сказав...

І я почитаю, хоч у мене все налаштовано і працює роками.

івась тарасик сказав...

@yarema dd-wrt або openwrt? чи щось «рідне»?

Yarema сказав...

І то і то, був один момент, що я послав подалі місцевого монополіста, і зараз в мене рутер на базі openwrt з USB входом роздає по WiFi інтернет LTE від мобільного оператора. Ще є два репітери на базі dd-wrt, один під старий принтер без wifi друкувати - не хотілося шнурки по хаті розводити.

Yarema сказав...

Тобто один dd-wrt служить як сервер друку, принтер не має wifi і треба було якось викручуватися.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›