овва! кажіть що хочете про емігрантську зраду і «гнилий патріотизм», але… мені подобається жити в місті, де є ось такі автоматизовані послуги:

bixi

www.bixi.com

громадська автоматизована мережа прокату роверів.

знайшов станцію (в монреалі безліч, на південному березі менше), сплатив кредиткою $2,95 за разову поїздку, отримав ровер на 30 хвилин — їдь куди треба, тільки не забудь вчасно запаркувати велосипед на будь-якій подібній станції.

можна зареєструватися онлайн, щоби спростити оплату, збирати статистику чи купувати абономенти на день, місяць, рік (фактично півроку) — тоді кожна поїздка робиться відчутно дешевша. можна встановити додаток на смартфон, щоби бачити в реальному часі доступність роверів та вільних паркомісць. система «просто працює», а в поєднанні з мережею велодоріжок та захистом права велосипедиста на рух автомобільними вулицями — краса!

car2go

www.car2go.com

громадська автоматизована мережа прокату автомобілів.

приблизно те саме, що bixi — але з машинками класу мікро (smart fortwo). сам поки що не пробував — але процедура, описана на сайті, вражає: реєстрація онлайн ($5 і 1-2 дні); додаток на смартфон — і, власне, все. береш машину просто на вулиці, їдеш де треба, залишаєш просто на вулиці. похвилинний тариф $0,41 включає все — пальне, обслуговування автівки, паркування в монреалі тощо.

щоправда, потрібен ще тариф з інтернетом на смартфоні, бо без доступу до інтернету хз як — а це ще мінімум $40-50 на місяць суто за телефон =)

5 коментар(ів):

Oleg Bozhenko сказав...

Грався з Car2Go кілька років тому — цікаво, але ми жили далеко від «зони покриття» щоб був сенс використовувати. Ну і здається минулого року вони припинили сервіс в Сан Дієґо.

Diak сказав...

У Львові є прокат велосипедів такий, nextbike

івась тарасик сказав...

@diak я пам'ятаю, що його десь минулого року запускали, але то вже було перед нашим від'їздом, тож мені не пощастило його випробувати. як працює?

Yarema сказав...

Бляха, в гнилій Європі такого є теж купа. Прокати велосипедів це звична річ, а з прокатом машин, аналогічному описаним тобою, вперше познайомився кілька років тому. Включно з carpool - збирання людей для доїзду до роботи машиною. Досить зручно, до речі. В Україні непогано nextbike працює, а от прокатів машин ще нема.

івась тарасик сказав...

@yarema чому це європа гнила? в європі, до речі, рівень розвитку інфраструктури значно вищий, ніж я бачу тут у квебеку. можливо, ще в торонто краще, хз. але так трапилося, що я тут, не в європі =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›