телевізор: тортури вибору

я розбалуваний. дуже довго я жив собі без телевізора, а тоді взяв та й придбав 47 дюймів, трошки погугливши. і, як тепер виявилося, втрапив на дуже хорошу модель, яка мала все: якісну картинку завдяки фоновій підсвітці із зональним затемненням, домашнє 3d з пасивними окулярами, wifi, купу роз'ємів, webos, і все це — за доволі помірні гроші.

аж ось взявся вибрати собі телевізор тепер вже в канаді. що сказати… щось подібне — дві тисячі долярів. 3d як клас майже відсутнє на ринку — і я не розумію, чому, адже попри відносно невелику кількість фільмів, переглядати тривимірне кіно вдома значно цікавіше, ніж дивитися пласку картинку. переважна кількість пропозицій — 4k, хоча такий канал в інтернет, щоби переглядати стріми в подібній якості з тенет, в канаді сам собою коштує дурних грошей, плюс доплата за безліміт?

коротше кажучи, я не розумію, що робиться на цім ринку. припустімо, відмовлюся від 3d наразі. тоді постає кілька питаннь:
  • переплатити за smart tv з wifi, чи придбати телевізор без «розумних» функцій і підключити до raspberry pi з osmc?
  • якщо smart tv — то webos від lg, чи android від sony?
знайшов цікавий сайт з вельми детальними посерійними оглядами телевізорів різних виробнибків: rtings.com/tv, зачитався… наразі лише дві моделі справді подобаються:
  • 50-дюймова версія lg uh5500 (практично всі плюси мого попереднього телевізора мінус зональне затемнення та 3d приблизно за 950 cad);
  • 55-дюймова модель серії lg uh8500 (всі переваги мого попереднього телевізора плюс додатковий usb 3.0, за 1'980 cad).
треба думати.

9 коментар(ів):

piktor сказав...

Якщо ТБ-ефіри ти усе одно не дивишся (а твоя родина?), то може краще просто нормальний монітор та малинку? Тим більше, що налаштовувати ти усе одно полюбляєш.

piktor сказав...

Вимагаю, щоб твій сайт не спотворював заголовки із мого в колонці "Сусіди"!

івась тарасик сказав...

@piktor «вимагаю, щоб твій сайт не спотворював заголовки із мого в колонці "сусіди"!» — то тре писати до служби підтримки blogger.com ;-)

Diak сказав...

Так галузь вже відмовилась від домашнього 3д, не стрілило... Я теж не поділяю захоплення від домашнього 3д якось дивився в батьків, то не вразило. З.і. малюнку можна підключити завжди )))

MrGALL сказав...

Домашній 3D помер, тепер хіба в кінотеатрах.
Раджу подивитися в бік «тупих» телевізорів та якоїсь «розумної» приставки (RPi, Nexus Player чи просто Chromecast)
У мене Vizio M401i (Smart TV), спочатку користувався вбудованими програмами (це жах), потім перейшов на RPi + NAS, потім RPi замінив на Nexus Player (але далі юзаю Kodi).
Щодо 4K — якби я зараз купував телевізор, то напевне вже брав би з 4К (ціни на них наче сильно впали).
З сучасними кодеками різниця в трафіку між 1080p/h264 та 4К/h265 не така вже й велика зате непоганий заділ на майбутнє.

івась тарасик сказав...

@mrgall = домашній 3d помер, тепер хіба в кінотеатрах — але чому?! я не бачу сенсу. пасивний 3d (лише в lg) був чудовою технологією: дешево, надійно, досить хороша якість… екшн в 3d справді виглядає краще, ніж плаский: хоч і не так об'ємно, як в кінотеатрі, але завжди поруч, без хихтіння та попкорну в залі тощо. я спробував і закохався.

= раджу подивитися в бік «тупих» телевізорів та якоїсь «розумної» приставки — мабуть, це слушна порада, але я погано сприймаю обвіску одного пристрою (телевізор) купою інших (медіапрогравачі, тюнери, ігрові приставки тощо). вийняток готовий зробити для «малинки», бо то конструктор… але читав, що друга добре «тримає» 720p, але вже не 1080p. не дуже важливо, втім.

дякую за підказки. продвжую міркувати.

Diak сказав...

можна дивитись в бік asus tinker board, дещо дорожча за малину, але то вже і значно серйозніший апарат

MrGALL сказав...

@вась тарасик домашнє 3D померло бо масово не полетіло. мені якось добре дивитися фільми вдома і в 2D, про 3D я навіть не задумувався.
Телевізори зазвичай купують на тривалий час (10 років і більше). І якщо рік-два користуватися «розумними» можливостями ще можна, то потім вони безнадійно відстають.
Приставки ж відносно не дорогі (особливо у випадку з rpi), тому їх можна оновлювати частіше. Єдине, що мені в них не подобається це закритість екосистем (для прикладу, не можна одночасно мати програми для перегляду Amazon Prime, Google Play та Apple iTunes).
Дивно, що друга rpi добре тримає лише 720p. У мене були якісь проблеми з 1080p на першій, але вони вирішились купівлею NASʼу замість підключення диска по USB.
Здається я її навіть «розганяв» щоб все працювало швидше. Але Nexus Player значно швидший (хоча і дорожчий).

івась тарасик сказав...

@mrgall «домашнє 3d померло бо масово не полетіло» — прикро, що банальна неспроможність світових лейблів перебороти власну жадібність і зробити 3d доступною опцією онлайн (замість повністю покластися на дорогий і вже нікому не потрібний bluray та дистрибуцію на матеріальних носіях) поховала першу спробу запуску 3d. бо, нмсд, саме bluray як камінь потяг споживацьке 3d на дно. тому я гадаю, буде «друге пришестя» — але не беруся пророкувати, як і коли. плоске кіно «вже не торт» для того, хто трохи надивився трьох вимірів, і не в кінотеатрі.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›