не стуляйте пальців!

я знав! гаразд, не знав, бо за порадою інструктора в sportlife таки намагався тримати долоню вкупі, хоч і не напружував ніколи, — але підсвідомо я відчував, що робити цього не варт! і, як колись із s-подібним гребком, виявилося, що не все, що кажуть інструктори — то є добре.

читаю в свіжій розсилці террі лафліна, автора total immersion: хочете плавати швидше? не стуляйте пальців! — і посилання на статтю в часописі science, де пише:
цитата | «фізики використали виготовлені за допомогою 3D-принтера пластикові моделі кисті щоби оцінити вплив п'яти різних положень пальців на швидкість плавання: п'ять пальців було розведено на 0°, 5°, 10°, 15° чи 20° (в усіх випадках положення великого пальця було сталим). дослідники виміряли опір їхньої моделі в аеродинамічній трубі, а не басейні, щоби виключити вплив поверхневих хвиль. вони виявили, що модель з розведеними на 10° пальцями створювала найбільший опір, оскільки невеликі щілини між пальцями все-таки створювали перешкоду для потоку повітря» (science).

ну от, плавці та плавчині, а також їхні інструктори, тепер живіть із тим, як собі знаєте =)

p.s. ілюстрацію потягнув з тієї ж таки публікації в science, дуже сподобалася.

p.p.s. днями знову замінив батарейку в garmin swim — занотовую собі на згадку.

4 коментар(ів):

Вікторія Блискавиця сказав...

Це оптимістична знахідка. Не доведеться себе силувати). Я до Спортлайфу зараз не ходжу. Якось не можу стало займатися одним і тим же роками. Прагну змін видів діяльності. Мож через пару років знову повернуся до басейну.

Вікторія Блискавиця сказав...

Та, і до того ж, після двох чи трьох років басейну я помітила, що вже просто плавати мені не цікаво, почала освоювати баттерфляй. Почало виходити досить швидко. Тоді я вирішила, що час зупинитися, бо що ж далі? Стрибки з вишки?

івась тарасик сказав...

@вікторія блискавиця ото пані оптимістка! через пару років… я от не поплавав три місяці «лишень» — і перший раз після перерви почувався у воді, як сокира =) p.s. насправді я тут в басейні був лише три чи чотири рази. вже зібрався був ходити регулярно «кров з носу» — так оце зловив якогось віруса, сиджу вдома =/

івась тарасик сказав...

@вікторія блискавиця «бо що ж далі? Стрибки з вишки?» — а тоді прийде злий викладач та й ну витягувати на байдарках! знаю-знаю =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›