рускій мір — ета ти!

хочеться раз і назавжди поставити крапочку в невеликому термінологічному питанні, бо багато хто плутається:

якщо ти говориш російською — ти частина рускава міра

так, я дивлюся просто тобі в очі. байдуже, хто ти за громадянством, за національністю, за расою. байдуже, чи ти мешкаєш у москві, у львові чи в торонто. якщо при цьому ти говориш російською — ти частина того культурного поля, яке називається рускій мір. не більше і не менше.

можеш збирати кошти на тепловізори, доглядати поранених у шпиталі, захищати україну зі зброєю в руках чи виходити на мовчазні антивоєнні протести на червоній площі. повага! але це не скасовує простого факту: ти є частиною рускава міра.

p.s. бонусом — чудовий допис-роз’яснення до «рускаязичних патріотав» щодо української мови в україні. почитайте обов'язково! особливо рекомендую тим українцям, хто ще наче пам'ятає українську -- але на людях її соромиться.
цитата | «оскільки тема „какая разніца, на каком язикє“ не закінчується, вирішив зібрати докупи аргументи "проти" і спробувати їх спростувати».

3 коментар(ів):

Sandy сказав...

Ну, з фо­рма­ль­ної то­чки зо­ру ці­лком мо­же існу­ва­ти инше ку­ль­ту­рне по­ле з ро­сій­сь­кою мо­вою, яке є аль­те­рна­тивою ру­SSко­мі­рно­му. Щопра­вда, в ре­аль­но­сті я його не ба­чив і не чув.
І ще одне до­по­вне­н­ня: якщо ти го­во­риш українсь­кою, це ще не озна­чає, що ти не з ру­SSко­го мі­ра.

івась тарасик сказав...

@sandy якраз ні, і допис саме про те, що «рускій мір» не закінчується там, куди не долітають гради і не доїжджають путінські гумконвої. нехай би до україни їхали лише «хороші» росіяни, а громадяни україни всі, як один співали осанну власній державі московитською мовою — це так само призведе до загибелі _української держави_, як гради. нмсд.

Sandy сказав...

Хо­ро­ший ро­сі­янин, на мою скро­мну ду­мку, — це той, хто ро­сій­сь­кою на­ма­гається не го­во­рити, а по­чу­вши ро­сій­сь­ку мо­ву, ро­бить виг­ляд, що не ро­зу­міє. В Україну та­кі не поїдуть — га­ра­нтія 146%.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›