заново вчуся плавати

сьогодні замість розслабитися в басейні й зробити свій звичний кілометр брасом, — намагався розучитися плавати кролем і навчитися заново, імітуючи техніку total immersion. для цього учора ввечері прочитав за порадою звіт про методику, переглянув кілька відео на youtube, і навіть спіратив на піратбеї відеокурс.

мучився-мучився, але поки що не виходить. з того, що зміг виявити:

а) маю велику проблему з диханням: воно похапливе, непевне, особливо на ліву сторону; раніше гадав, що це через брак швидкості, але почитавши дещо на форумі total immersion, усвідомив, що швидкість тут ні до чого, потрібна правильна техніка;

б) ) як результат — не можу розслабитися, загрібаю сильніше, щоби компенсувати швидкістю неправильний вдих, страждає техніка і швидко виснажуюся…

ключова задача для себе: опанувати правильну техніку і розслабитися, пливучи кролем. колись я самотужки досяг цього, плаваючи брасом, — і тепер можу плавати скільки завгодно довго, не спиняючись і не відпочиваючи. мушу досягти такого ж «фазового переходу», «стану дзен» і в кролі.

але як?! продовжую переглядати різні відео на youtube, намагаючись знайти універсальну вправу, яка щонайшвидше дасть результат. можливо, ось це вона і є (2:40 на відео).

оновлення (23 травня 2014). знайшов той самий легендарний nikodemus’ів допис, що часто згадується на форумі total immersion, — про вповільнене тренування для досягнення розслабленого дихання.

2 коментар(ів):

Андрій сказав...

Буду надзвичайно вдячний за публікацію з матеріалами (наприклад що то за курс на бухті) і порадами для тих, хто теж вчиться плавати :) Думаю вона буде дуже корисна :)

івась тарасик сказав...

+андрій я завантажив «Total Immersion Swimming - Freestyle Made Easy DVD» — це 3-гігабайтний образ dvd, який, як з’ясувалося згодом, не дуже відрізняється за якістю від значно компактнішої (300 мегабайт) avi-версії.

серед іншого корисного — ще один відеокурс «Total Immersion Perpetual Motion Freestyle 2009» (300+ мб), але там практично те саме, наскільки я пригадую.

ну а порада-підказка одна… йти до басейну і плавати, регулярно, бажано щодня =) втім, я не професіонал, я просто самоучка, котрий нарешті спокійно пливе кілометр кролем без зупинок, не помираючи п’ятій двадцятип’ятиметровці =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›