ось така цитата макса фрая (світлани мартинчик) трапилася в гуглоплюсах сьогодні, і настільки сподобалася, що я мушу це перекласти українською:
переклад: «штука в тім, що вся ця веселуха в києві — перша на моїй пам’яті політична подія, до якої справді хочеться приєднатися всім організмом, а не лише квакнути схвально. тому що, чиї б і які б політичні інтереси не стояли за цим процесом, цікаві не ці сили, а поведінка конкретних живих людей. котрих дуже багато. котрі не лише мітингують і зводять барикади, а при цім не забувають прибирати за собою сміття. відправляють по домівках п’яних. і суворо слідкують, аби в захоплених приміщеннях нічого не крали й не ламали. і стоять у довжелезних чергах до туалетів, бо революція революцією, але свинства не буде. тому що революція, строго кажучи, проти свинства. здається, що це взагалі перша в історії виразно антижлобська революція. вийти на барикади заради зменшення відсотка грубості в суспільстві — це дико круто. це, на мене, взагалі єдине, заради чого на барикади варто лізти.

і байдуже, чи вийде якесь пуття з цих барикад чи ні. загалом, важко повірити, що вийде, тому що коли б усе було так просто, людство вже жило би в раю. але це той рідкісний випадок, коли намір дорожчий за результат.

і ще я точно знаю, що саме спроби зробити неможливе змінюють світ. і то заднім числом. тому що сама собою наявність достатньо великої кількости людей, котрі мають намір зробити неможливе, говорить про те, що світ вже змінився. на краще — з моїх уст «на краще» завжди означає перемогу життя над смертю. в усіх сенсах обох слів.

я взагалі тепер на кожному розі збираюся торочити, не затикаючись, що в мене громадянство україни. вперше в житті примащуся до чужих заслуг. просто тому, що мені приємно мати хоч щось спільне з людьми, котрі там, в києві, зараз не сплять. ну або сплять, якщо випала нагода»
. (оригінал у жж)
до речі, профіль макса фрая є також у читацькій спільноті goodreads, разом з перепублікаціями авторського блога. читайте.

p.s. я не став шукати фото світлани мартинчик для ілюстрації, тому що це небезпечно (хехе). буде фото євромайдану від романа гуро.

1 коментар(ів):

Андрій Івахненко сказав...

До речі, як "житель донбасса" теж заздрю, знаю що був би там.
Наш майданчик також сильно змінився.
Так, людей він збирає мало, тримати на позитиві дуже важко, особливо спілкуючись з усілякими скаженими бабцями та молодими гопничками.
Не знаю як активісти витримали цілий тиждень. Не цілодобово звісно, вдень.
Я мав змогу прийти лише у неділю.

Наші люди мріють про єврокомунізм.
Не хотілося їх засмучувати.
Неприємне враження від партійних активістів. Не знаю як у Києві, але у донбасії вони більше шкодять. Особливо молоді та гарячі.
Тактично було б правильно на час припинити з’ясування "платформи". Яка у дупу платформа коли народ заляканий і просто тупо ненавидить владу.

Стосовно мови, російською тут доходить краще, особливо коли у колі колег, на рідному підприємстві, починаєш у стилі Чечетова хвалити владу і її досягнення і закликаєш підтримати бідолашного президента.
ҐҐҐ.
Пацани скаженіють, але нічого ні зробити ні сказати не можуть.
Принаймні поки що.

Гіпертрофований цинізм і можливість подивитися на себе зі сторони приводить до тями, як не дивно. Не всіх, але багатьох.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›