curlftpfs для монтування ftp в локальну теку

мав собі віддавна в господарстві таку от цікаву штуку: packard bell netstore 3500. це кишеня для жорсткого диска ide, трішки незвична тим, що… має мережевий інтерфейс і може виконувати функції мережевого файлового накопичувача, якщо підключити, скажімо, до рутера.

коштувало це щастя якихось смішних грошей ($10 чи 15 без диска), і купував я його два чи три роки тому не як nas, а лише щоби «порятувати» старий диск на 320 гб, що лежав без діла, — використовуючи його через usb як зовнішній накопичувач.

лише днями підключив коротким пачкордом до рутера… працює: дає доступ до диска по ftp, дозволяє налаштувати доступ для кількох користувачів, кожному зі своїм паролем та (за необхідності) до своєї теки. що ще треба?

хіба що навчитися монтувати nas в локальну теку?

в linux просту вуличну магію забезпечує curlftpfs; crunchbang не має її «з коробки», але програма є в репах debian:
sudo apt-get install curlftpfs
використання curlftpfs в простішому випадку подібне до mount. для початку потрібна тека, куди монтуватиметься вміст ftp:
mkdir ~/Netstore
підключаємо ftp:
curlftpfs 192.168.0.3/PUBLIC ~/Netstore -o user=pupkin:qwerty
логін (pupkin) та пароль (qwerty) — ті, що налаштовані на ftp, звісно ж. втім. такий варіаннт підходить лише для тестування: зручніше і безпечніше створити в домашній теці файл .netrc:
nano ~/.netrc
…додати туди інформацію про машину, логін та пароль:
machine 192.168.0.3
login pupkin
password qwerty
…і максимально обмежити права доступу:
chmod 600 ~/.netrc
тепер явний параметр user= для curlftpfs можна опустити. можливо, доведеться вказати кодову сторінку (utf8). команда монтування виглядатиме так:
curlftpfs 192.168.0.3/PUBLIC ~/Netstore -o utf8
відмонтовуться ftp так:
fusermount -u ~/Netstore
кажуть, що включивши curlftpfs до /etc/fstab, можна отримати автоматине монтування ftp на старті системи… але з цим я поекспериментую за іншим разом.

5 коментар(ів):

Piktor сказав...

Із придбанням Asus N55U, до якого можна підключити флешку чи жорсткий диск (до того-ж з NTFS чи ext3), необхідність у таких пристроях відпала.

івась тарасик сказав...

+piktor а як це міняє суть справи? рутер роздає файли за якимось протоколом, чи кількома? ftp, cifs/smb, може якийсь медіа-стріминг… якщо є ftp — все одно ж хочеться якось зручно до нього достукатися? =)

Vovanada сказав...

колись теж давно таке купував. вдома ще десь лежить. привезти чи що. це ж виходить, якщо статичний айпі, то можна і ззовні підключатися чи ні?

івась тарасик сказав...

+vovanada абсолютно! але є одне але™ =) треба на рутері налаштувати форвардинг деяких запитів на ip накопичувача, і доведеться поекспериментувати з активним/пасивним режимом ftp. google в поміч.

Piktor сказав...

+tivasyk — роутер робить усе, що ти перерахував — ftp, smb, медіасервер (до якого я ще не добрався, тому не скажу детальніше), навіть у якусь хмару вміє лізти для синхронізації.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›