ще один ноутбук на android

е… уявіть собі смартфон на android.

тепер «розтягніть» екран до 13,3". додайте клавіатуру і  батарею на 10 годин.

виставте цінник: 200 євро.

отримали yzibook — ноутубк з процесором arm і на android. я не знаю, чи це «полетить»… але, нмсд, це закономірна еволюція ідеї нетбуків… «справжня» операційна система (тобто щось незрозуміле, чим треба вчитися користуватися) не потрібна — потрібен інтерфейс для роботи з електронною поштою, веб-середовищем, перегляду онлайнового відео, запуска казуалок для діток.

йопта. воно смішне, так… було смішне три роки тому — з «сируватим» android’ом. але сьогодні я придбав би, можливо. діткам. тому що ніякий chromeos із його безальтернативною хмарністю не потрібен. а от доступ до маркета з купою вже готового софта практично на всі випадки — потрібен.

12 коментар(ів):

serjart сказав...

Я чомусь одразу уявив розвиток подій в якому Андроїд може стати однією з повноцінних настільних ОС. Можливо колись таке і відбудеться.

івась тарасик сказав...

ну, я andoid'ом на великом пк ще не користувався… але ось тут поруч стоїть 17-дюймовий all-in-one (дисплей + інтегрований пк) на android — наче нічого, народ клацає і дивиться онлайнове відео на ура. крім того, пересічний користувач хоче пошту, відеодзвінки, інтернет і соціалочки, відтворення відео й музики… — android все це дає, зразу з коробки (враховуючи інтеграцію з google), додатковий софт на відстані 1 кліка. з цієї точки зору — все вже «повноцінне». чого бракує? фотошопа, чи що? =)

NESAMOVYTYJ сказав...

Техніка йде уперед

івась тарасик сказав...

+nesamovytyj …а потреби звичайного люду відстають від неї =)

Sashyk сказав...

Тільки вчора читав думки людини про заміну відомого планшета відомим ультрабуком. Ціновий фактор, звісно, не порівнюємо, адже різниця в рази; втім, один аргумент був для мене «всім» — виділення та копіювання/вставлення тексту. Далі можна було не говорити.

Sashyk сказав...

Тобто недоноут для бавлення та споживання «контенту» - легко. Для мінімальної роботи - ні.

івась тарасик сказав...

+sashyk > виділення та копіювання/вставлення тексту. Далі можна було не говорити. — не зрозумів, яка проблема з виділенням/копіюванням тексту в android > 4.x?

> недоноут для бавлення та споживання «контенту» - легко. Для мінімальної роботи - ні — по-перше, робота буває різна. по-друге, величезний відсоток покупців ноутбуків жодної роботи на них не виконують і так =)

p.s. подібний скептицизм я стрічав років шість тому щодо нетбуків, які навіть називали…«недобуками». за три-чотири наступних роки ці «недобуки» а) продалися мільйонним тиражем, б) сильно попсували плани однієї величезної і дуже багатої корпорації щодо поновлення продуктової лінійки операційних систем, в) знизили середню ціну ноутбука в продажі на 100-200 доларів…

хтось каже, що нетбуки померли. абсурд =) просто їх ніколи й не існувало: це intel з microsoft зручно було використовувати окрему назву для запровадження кількох важливих обмежень… але по суті як були ультрапорти за 300-400 доларів — так і є, тільки діагональ 11" (замість 8-10) стала мейнстрімом, не в останню чергу через те, що планшети «з’їли» менші діагоналі =)

Sashyk сказав...

Насправді, Ви пробували підготувати хоч якийсь текст на планшеті? Я пробував... Це еталон мазохізму, незважаючи на ОС, яка виконується на плашнеті (я маю два «мейнстрімових», можу порівнювати). Відсутність адекватного тачпеду (а ще краще - миші) вбиває роботу з текстатми на ніц.

Звісно, можливостей планшета вистарчає для роботи з електронною поштою. Але дохленько...

Тобто, повторюсь, для споживання контенту - цілком годящо. Для мало-мальської роботи - та нє, ні в які рамки... Варіант «не для роботи» не розглядаю в принципі, тут надто багато критеріїв.

івась тарасик сказав...

+sashyk на городі бузина, а в києві дядько. в дописі йдеться про планшети? в дописі йдеться про ноутбук (з клавіатурою та тачпадом, з кількома usb-портами для підключення миші тощо) на android. як ос, android дає все, що потрібно для (з точки зору програміста) створення повноцінних програм і (з точки зору користуача) їх зручного використання.

все решта — забобони.

Sashyk сказав...

Ну власне, недобук на системі для планшету-телефону той ще шедевр думки :)

Sashyk сказав...

Навздогін: нагадує перші кроки з Windows CE.

івась тарасик сказав...

+sashyk >Ну власне, недобук на системі для планшету-телефону той ще шедевр думки :) — не гірший, ніж сама ця фраза є шедевром логіки ;-)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›