поляризаційний фільтр

переглядаю побігом кримські світлини з травневої поїздки на відпочинок, знайшов два кадри, зроблених на різних положеннях поляризаційного фільтра*. сам собою сюжет мало цікавий (таких по півмільйона штук в пересічного любителя після курортного сезону назбирається), але як ілюстрація роботи полярика для тих, хто ще не придбав, згодиться (клац на світлині для збільшення):


просто для історії: фотографував, як видно, з ай-петрі, внизу ялта. обидві фотки без додаткової обробки крім масштабування до 2048x* (для демонстрації ефекту не критично).

фінальний результат* в мандрівному альбомі не набагато кращий, але що ж ви хочете від любителя? якщо кому тре гарних світлин, — то зазирайте час від часу в щоденник «злапані моменти»*, наприклад.

6 коментар(ів):

Piktor сказав...

Земля і справді краща — покращена деталізація, тепліші тони, більш глибокий голір моря. А от небо не дуже.

Serjart сказав...

Прикол в тому, що дорогі полярики дають ще кращу картинку. В мене був справжній Марумі, який коштував 450 грн (52мм). Китайський за 75 грн прибирав атмосферні серпанки і додавав контрасту (по суті робив те саме що й Марумі), але картинка від нього була "брудна". Марумі давав набагато кращий результат. Все було чіткіше та приємніші кольори без "бруду". Коротше, для отримання пристойного результату потрібно витратити нормальні кошти. ))

івась тарасик сказав...

+piktor десь виграв, десь програв. hdr мав би врятувати — але я не настільки фанат і не живу з того.

+serjart в мене полярик хоч і не marumi, але на свої гроші досить непоганий: hoya hrt (комбінований поляризаційний + уф). точно вже не пригадаю, скільки за нього віддав…

Sashyk сказав...

За умови наявності градієнта можна було притемнити передній план - висвітлилося би небо :)))

івась тарасик сказав...

+sashyk так… але градієнтного фільтра я не маю… а ще ж враховуйте, що коли ти у відпустці з дітками — не дуже то й постоїш із камерою, медитуючи над оптимальною комбінацією параметрів та фільтрів =)

Sashyk сказав...

+tivasyk якщо дітей зацікавити... ;]

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›