до речі, на продовження допису про книжки: хто не знав, що для читання електронних текстів у форматі epub на пк немає необхідності встановлювати спеціальну читанку, як от fbreader, — достатньо веб-оглядача firefox з чудовим втулком epubreader (див. скріншот)?

це один з небагатьох втулків, які я одразу додаю до свіжовстановленого вогнелиса: хоч і читаю переважно на смартфоні чи своєму кастомізованому nook’у, проте буває дуже зручно відкрити файл epub просто з каталогу feedbooks чи ebooks gratuits, щоби оцінити якість форматування, або й пробігти перший розділ.

epubreader має режим бібліотеки, зберігає локальні копії завантажених книжок (підключення до тенет не обов’язкове для продовження читання), пам’ятає останню відкриту сторінку та зроблені закладки, дозволяє налаштувати режим читання в декілька колонок тощо. інтерфейс перекладений більш як двадцятьма мовами (української ще немає, але може з’явитися найближчим часом).

коротше кажучи, зручна маленька софтинка, варта уваги.

p.s. підказка з використання — ось тут (англійською).

2 коментар(ів):

Roman сказав...

користувався колись. Для невеликих текстів (або читання недового) цілком підійде. Але найкращі застосунки для читання. які є бачив є все таки у Майкрософтівському Windows 8 (хоч як би я не підтримував Лінукс це треба визнати :) ).

івась тарасик сказав...

+roman >найкращі застосунки для читання. які є бачив є все таки у Майкрософтівському Windows 8

можливо, можливо. скільки не тримав пристрої (головним чином планшети, але й декілька нотубуків) з win 8 в руках — якогось бажання повертатися на windows не виникло. але софт для читання не пробував.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›