пообіцяв — розповідаю: погравшись кілька днів з рутованим nook simple touch, зробив собі ідеальну читанку, котра, на додачу до всіх чудес ще й гарно виглядає.

основні складові «конструктора»:
 • набір для рутування: touchnooter
 • стільниця: awd launcher
 • читанка: fbreader (і fbsync для синхронізації)
 • словник: fora dictionary (і декілька фр. словників)
 • менеджер бібліотеки: relaunch (і dropbox для синхронізації)
 • клавіатура anysoft keyboard (і українська розкладка)
далі детальніше про те, як це працює, з ілюстраціями.

обкладинка

під гарненьким, але куцим інтерфейсом читанки barnes & noble схований справжній планшет на android, тільки й того, що з екраном e-ink, а не retina, amoled, ips чи банальним tft. рутування дозволяє отримати доступ до самого android’а — далі вже справа фантазії, а точніше копирсання по закапелках google play та налаштування встановлених програм на свій смак, — при цьому оригінальні програми barnes & noble також залишаються і нормально працюють.


простенька стільниця awd launcher та меню button saviour (емулює апаратні клавіші) йдуть з набором для рутування touchnooter — не видаляв, лише налаштував, аби краще виглядали. додав годинника minimal analog clock, бо пасує.

чудова софтинка nook touch tools в наборі touchnooter дозволила налаштувати апаратні клавіші: ліва нижня тепер виконує системну функцію back, а фірмова клавіша ⋂ тепер працює як home і повертає до стільниці awd, а не викликає меню nook. ця ж програма дозволила поміняти функцію софтової клавіші «повернутися до читання» в системній панелі — тепер вона відкриває fbreader, а не читанку nook. а fbreader, після невеличкого хаку, правильно розуміє апаратні кнопки nook.

шпалери згенерував за допомогою wordle.net — чудовий онлайновий сервіс, час від часу до нього повертаюся.


кругленькі значки довелося швиденько накидати самому, бо хоч в тенетах чимало мінімалістичних наборів, проте не знайшов саме такого, як треба було. намалював півтора десятки іконок 48х48 пікс.


використав лише чотири, залишивши на стільниці значки швидкого доступу лише до тих функцій, котрі безпосередньо стосуються читання. решта програм — в меню awd launcher’а, яке відкривається за «чирком» вгору по екрану.

читанка

перебирав читалки — перечитував свій старий огляд, пробував і kindle для android, і cool reader, придивлявся до кількох інших, — і вчергове зупинився на fbreader’і. тому що на додачу до всіх інших переваг, лише він одночасно підтримує словник fora dictionary, дозволяє довільно вказати теку з бібліотекою та може синхронізувати закладки між кількома пристроями на android — за допомогою сторонньої софтинки fbsync.

так, я продовжую читати на смартфоні: яка б не була зручна електронна читанка, але вона не завжди під рукою. а смартфон — практично завжди. наприклад, ввечері в ліжку, коли хочеться почитати 10 хвилин вже не вмикаючи світло. тепер можна продовжити з тієї ж закладки, яку залишив на nook’у… якщо я не забув клацнути sync в меню fbreader’а.


словником слугує fora dictionary (французькі й англійські словники переніс просто зі смартфона, щоби не мучити nook конвертуванням зі stardic’а), доступний зі стільниці та через інтеграцію в fbreader’і.


на додачу, ще одна перевага fbreader’а перед kindle’ом та nook’ом — системна функція share, завдяки котрій виділений фрагмент можна одразу відіслати поштою, зберегти у dropbox’і тощо.

бібліотека

менеджером бібліотеки слугує relaunch. не скористався порадою використати його замість стільниці, тому що мінімалізм — не те саме, що аскеза, і мені приємніше бачити дбайливо кастомізовану стільницю awd, аніж аскетичну таблицю relaunch. проте водночас поєднання файлового менеджера з потужним пошуком, запускача читанки, менеджера wifi, — зручне.


власне тексти зберігаються на dropbox, а додаток для android чудово працює на nook’у і дозволяє в будь-який час завантажити потрібні книжки і розпочати читати: на відміну від kindle, зненацька nook чудово працює з мережами ad-hoc, а отже підключається до смартфона в режимі роздачі wifi.

додатково

з іншого цікавого й корисного на читанці встановлено й працює:
 • anysoft keyboard — українізована клавіатура (заздріть, власники kindle’ів та нерутованих nook’ів);
 • gmail та google talk — пошта й текстові повідомлення, з нотифікацією в системній панелі;
 • додаток goodreads — доступ до «читацького щоденника» в тенетах;
 • apv pdf viewer — для перегляду pdf за потреби;
 • screenshot it — за допомогою цієї софтинки зроблено скріншоти для ілюстрацій.
в принципі, тепер мій nook simple touch вміє все, що мені треба від читанки, і легко дає фору kindle’ам та nook’ам з коробки.

24 коментар(ів):

Анонім сказав...

чекаємо звіту про тривалість одного заряду батареї

івась тарасик сказав...

не дуже уявляю собі, як це можна зробити, враховуючи зовсім різні стилі використання… результат аж надто залежатиме від цього і може бути від кількох днів до місяця й більше… на одному й тому ж пристрої.

але спробую спершу розрядитися, зарядитися — і тоді засікти час до розряду.

Анонім сказав...

я так розумію, івась тарасик має один певний стиль використання (з невеличкими варіаціями) та один нук. тому чекаємо…

Abu Kasym сказав...

Повноцінний Андроїд на електронних чорнилах. Цікаво чому ніхто з виробників поки до цього не здогадались.

івась тарасик сказав...

стривайте, ще буде коротенький допис про те, що не працює на nook’у, рутованому touchnooter’ом.

івась тарасик сказав...

+verdakafo перший тест: читанка протрималася повний тиждень. щоправда… результат не показовий, тому що один чи два рази я мусів притиснути випадково клавішу ⋂ обкладинкою, бо одного разу заряд «впав» раптово на 10%, а другого разу — від 80% до 37% за одну ніч.

зате від 18% до 10% книжка трималася три дні. потім поставив знову на зарядку. ще раз протестую, нічим не притискаючи =)

втім, не думаю, що на одному заряді вона працюватиме значно довше, ніж два тижні. але мене такий результат більш як влаштовує: смартфон я заряджаю щодня =)

Андрій сказав...

Вмотивувався вашим записом на купівлю цього чуда техніки, але вельми цікаво чи якісь додатки для ведення списку справ доступні для нього (toDoist, RememberTheMilk, Wunderlist)?

івась тарасик сказав...

+андрій дякую за відгук! особисто я користуюся gtasks та jorte на смартфоні — jorte є чудовим універсальним органайзером з синхронізацією до google calendar, але gtasks зручніший як менеджер задач (і теж із синхронізацією до google calendar). тож якби мені потрібні були б задачі на nook’у — поставив би gtasks, щойно перевірив — версія для android 2.1 є.

з названих:
= todoist не встановиться на nook;
= remember the milk поставиться (але на 1 мб «товщий» за gtasks);
= wunderlist не встановиться.

жодну з 4 софтин не встановлював фактично, тож не знаю, як вона виглядатиме на електронному чорнилі з 16-ма градаціями.

івась тарасик сказав...

+verdakafo на другій зарядці читанка протрималася рівно тиждень, попри все: сьогодні знову на зарядці.

Анонім сказав...

А можна замовити у вас публікацію-інструкцію як це все робиться? А то теж от маю в руках такий девайс (правда не мій, подарунок) і не знаю з чого почати.

івась тарасик сказав...

+bunyk зараз мені вже важкувато було би пригадати покрокову процедуру — відколи рутував та налаштував, читанка собі працює, і перепрошивати немає жодної необхідності.

основний етап — це прошивка яким-небудь набором для рутування nook simple touch; в тексті є посилання на детальну покрокову інструкцію для набору touchnooter (англійська).

важливо тільки попередньо включити nook з оригінальною прошивкою і зареєструватися на barnes&noble. далі — звична справа налаштування android’а, жодної магії.

попереджу також зайвий раз, що моєму рутованому nook’ові батареї вистачає лише на тиждень читання; оригінальна прошивка трималася довше, здається.

івась тарасик сказав...

+bunyk до речі, якби я купував зараз nook, я би, мабуть, спробував графічний nookmanager, а не touchnooter: повинно бути простіше.

Анонім сказав...

Ну я переформатував SD картку з

sudo dd if=touchnooter-2-1-31.img of=/dev/sdb1

А Nook каже що її тип не розпізнаний і треба переформатувати.

Анонім сказав...

З NookManager так само. Я певне щось пропустив.

Bunyk сказав...

Ну так, треба писати не в /dev/sdb1, а в /dev/sdb :)

Вибачте за надлишок коментарів.

Андрій сказав...

а повернути назад оригінальну прошивку вже неможливо? або знову перепрошити?

івась тарасик сказав...

+андрій & bunyk повернути фабричну прошику досить легко, хоч і дещо, гхм, довго: 1) виключити повністю, 2) натиснути кнопку вмикання і тримати 15 секунд після того, як екран «блимне» чорним, 3) повторити другий пункт шість разів поспіль, 4) включити nook звичним чином (див. метод 2 ось тут)

івась тарасик сказав...

+bunyk як не дивно, коли я прошивав свій nook, під рукою не було ноутбука з linux, а був робочий з windows, тож я скористався winimage32 (чи як воно там зветься, забув), а не dd =)

Петро сказав...

Я так розумію. що додаток для dropbox та springpad ви встановлювали не напряму через маркет?

івась тарасик сказав...

+петре, ставив таки через маркет — але не з самого девайса (пошук в google play не працював, і штатний веб-оглядач так само), а відкривши play.google.com на ноутбуці й вибравши девайс для встановлення (nook відобразився як phone). версії для android 2.x на той момент ще були доступні — зараз вже не знаю.

Петро сказав...

а ну я так сабо роблю, але вже для 2. недоступно. тому і перепитав. думаю встановити через adb, сумно трохи

Tetyana Bilokin сказав...

мені, на жаль, не вдалося активувати anysoft keyboard - напис Enable AnySoftKeyboard, що з'являється після встановлення клавіатури - не інтерактивний. якщо знаєте, як зарадити цій проблемі - підкажіть, прошу.

івась тарасик сказав...

+tetyana bilokin якщо я правильно зрозумів проблему (треба встановити anysoft як основну клавіатуру), то рішення, йомвірно, ось таке (форум the-ebook):
а) встановити клавіатуру на рутований nook,
б) файл-менеджером з доступом до кореня файлової системи перемістити відповідний файл apk з теки /data/app до /system/app;
в) перезавантажити систему на читалці.

Анонім сказав...

Попросили виконати рутування "на біс", то я зібрав інструкцію, аби наступного разу заново не гуглити: https://bunyk.wordpress.com/2015/02/01/rooting-nook-simple-touch/

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›