тиждень промайнув під знаком книжки. почалося з придбання нової електронної читанки… після рутування ще не все так красиво виглядає, як оригінальний інтерфейс nook — проте маю тепер англійські й французькі словники, fbreader синхронізується між читанкою та смартфоном, є доступ до всієї бібліотеки через dropbox, ба навіть gmail та google talk цілком можна використовувать з українською клавіатурою, а goodreads слугує «читацьким щоденником».

стара версія kindle для android (нових nook з android 2.1 не приймає) розчарувала: приміром, не підтримує whispernet, тож nook не став універсальним nookindle’ом… та то вже дрібниці.

питання до читачів: хто як впорядковує свою електронну бібліотеку? і чи взагалі варто її зберігати довше, ніж на час читання?

справа в тім, що…

якось зненацька моя бібліотечка на dropbox опинилася в повному безладі… по-перше, читаючи на смартфоні й на kindle’і, деякі тексти я зберігав принаймні у двох форматах (epub та mobi), до яких інколи додавався ще й pdf — як їх впорядкувати, щоби назви не дублювалися в режимі бібліотеки в fbreader’і? по-друге, деякі твори є одразу двома, трьома, ба навіть чотирма мовами (перша частина «путівника галактикою», «гобіт») — їх хочеться зберігати якось впорядковано. нарешті, хочеться тримати окремо якщо не жанри, то принаймні художню літературу та різні довідники…

тим часом придбав новий storybundle, і хоч не уявляю чобі наразі, коли читати всі ті твори англійською, що скопичилися в черзі, якщо навіть на «мушкетерів» французькою витрачаю місяць!

іще добрі люди підказали, що «бот» макса кідрука, анонсований восени як «перший український технотрилер», нарешті можна знайти й чесно придбати як електронний текст, щоправда аж за 34,90 ($4) — але нехай, тре почитати, мабуть.

9 коментар(ів):

zymova сказав...

впорядковую просто — за автором у папочки і все це на вінті. читалочка в мене лише одна — kindle2 — тому синхронізації як такої не потребує. на самому кіндлі складаю списки за мовою.
п.с. до речі от буквально вчора дочитала і прозвітувалась в блозі про Бота. я хоч і філолог та в тому коді ніц не розумію, але мені було дуже цікаво.

івась тарасик сказав...

за автором? далі твори як глибший рівень ієрархії, різні мови — наст. рівень, а формати — наступний… десь так?

> j.r.r.tolkien
>> hobbit
>>> українська
>>>> epub
>>>> mobi
>>>> etc
>>> англійська
>>>> epub
>>>> mobi
>>>> etc
>>> французька

>>> російська
>> lord of the rings
>>> українська

Nazar Bardiuk сказав...

Книги зберігаю програмою Calibre в папку Dropbox. Там і пошук по авторам і по мовам і по будь-яким введеним тегам. Не знаю, як воно себе поведе, якщо прийдеться переустановити систему, але поки з завданням організації бібліотеки стправляється добре.
Читаю книги з Kindle і з ноутбуку, зазвичай різні. На читалці поточна книга чи серія і можливо ще одна прозапас, наступна.

івась тарасик сказав...

+nazar bardiuk так, але яка структура тек бібліотеки в dropbox?

Yarema сказав...

Подібно до Nazar Bardiuk, користуюся Calibre - немає альтернативи цій чудовій програмі. Організовувати, сортувати можна як хоч. Бібліотека в мене на компі, займає біля 20 гіг, дропбокс не використовую, але використовую той же fbreader для додавання бібліотеки Calibre через ODPS протокол. На разі особливих вимог до того питання не ставив, так що такий розв’язок мене задовольняє.

івась тарасик сказав...

+yarema «організовувати, сортувати можна як хоч» — і ніхто ж таки не ділиться секретом =) про calibre я вже десь тут якось висловлювався

івась тарасик сказав...

як шкда, що ми ще прив’язані до обмежень файлової системи, що базується на ієрархії тек, а не на системі тегів…

pan.bibliotekar сказав...

Художню після прочитання видаляю (ніколи не перечитував), а для наукової використовую Mendeley.

Анонім сказав...

>> «організовувати, сортувати можна як хоч» — і ніхто ж таки не ділиться секретом =)
а нема ніякого секрету, додаєш книжку у калібр, при потребі підправляєш/додаєш метадані (жанри, автори, видавництва, мови, серії, роки, рекомендації тещі тощо), а далі за усім цим можна сортувати. метадані, до речі, можна автоматично стягувати з купи джерел. якщо є якісь уподобання стосовно того, яка має бути структура/ієрархія директорій для бібліотеки, то ці уподобання теж легко калібр задовольняє.
один бібліотечний запис може містити скільки завгодно форматів. а ще, як сказав yarema , є odps .

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›