смертельний двобій: nook vs kindle

минув тиждень відколи мені промайнула думка порівняти свою електронну читанку kindle 3 із конкурентом — nook simple touch

тепер маю обидві читанки.

головна принада nook в тім, що він має тактильний екран, працює під android’ом, і рутнувши його, можна отримати доступ до практично всіх можливостей системи, включно із магазином додатків google play: встановити fbreader, fora dictionary та dropbox (там лежить бібліотека!), а за бажання — навіть kindle для android, і таким чином перетворити nook на універсальну читанку!

проте перш ніж взятися до рутування — можу порівняти дві читанки в тому стані, як їх продають виробники, amazon та barnes & noble.

зовнішній вигляд

світлини передають різницю в оформленні читанок nook та kindle… проте не здатні повністю передати суб’єктивні враження: nook важчий, він і на око видається масивнішим — трішки ширшим і значно товщим… але водночас він гарніше виглядає, приємніший на дотик і набагато зручніше лежить в руці.

загалом nook створює враження дорожчого і приємнішого у використанні пристрою, ніж kindle.

але чохли для kindle виглядают акуратніше, і значно компактніші за ті, що я побачив для nook.

екран

тип і розмір екрану — визначальна характеристика класу — в обох читалок ідентичні: 6-дюймовий монохромний e-ink (600x800 точок, 167 точок на дюйм). екран nook’а видався мені трішки контрастнішим; проте це, швидше всього, частково ефект новизни і частково особливість саме мого kindle’а (колись вже нарікав на це).

але екран в nook тактильний! технічно чутливість реалізована за допомогою гратки з інфра-червоних променів над поверхнею екрану, тож не впливає на прозорість покриття. і якщо для доступу до найбільш уживаних функцій електронної читанки цілком достатньо клавіш-горталок та квадратної навігаційної клавіші kindle, то використання тактильної клавіатури… ну, хто має kindle без апаратної клавіатури — зрозуміє мене.

пам’ять

kindle має 2 гб пам’яті, з них приблизно 1,3 гб доступно користувачеві — це більш ніж достатньо для всіх текстів, котрі я хотів носити зі собою на електронній читанці… фактично, це наразі якраз розмір моєї ел. бібліотеки — а там же не бракує pdf’ів, котрі я не збираюся читати на kindle, а декілька десятків текстів продубльовано в кількох форматах (найчастіше epub та mobi).

nook також оснащений 2 гб інтегрованої пам’яті… але користувачеві доступно лише 256 мб — уп’ятеро менше, ніж на kindle’і. цього достатньо для десятка книжок (я віддаю перевагу ілюстрованим виданням, коли є вибір), але… мало.

проте nook, на відміну від kindle, має роз’єм для картки microsd і таким чином підтримує до 32 гб додатково… що, в принципі, ставить крапку в питанні пам’яті, і на користь nook.

інтерфейс

наразі скріншоти nook мені здаються симпатичнішими — але це знову дається взнак елемент новизни. об’єктивно система меню kindle більш розвинена і дає доступ до трішки ширшого списку функцій та параметрів. але nook має козир — тактильний екран. тому користуватися його нехай і дещо примітивнішим інтерфесом — простіше, швидше і приємніше.

окрім того, nook зручніше відображає визначені користувачем збірки текстів (тут їх названо поличками, в kindle це колекції): kindle відображає їх перелік на головній сторінці, і якщо збірок багато, — щоби дістатися до щойно доданих (ще не розподілених по колекціях) книжок, доводиться гортати. nook відображає на головній сторінці останню відкриту книжку, поруч — щойно додані книжки, і тут таки пропонує швидкий доступ до бібліотеки з поличками: на мою думку, це значно зручніше.

читанка

власне про режим читання нема що сказати: було би дивно, якби в продуктах amazon чи barnes & noble із цим були б якісь проблеми. двома словами: мінімалістично і зручно.

щоправда, перш ніж дістатися до першої книжки, nook вимагає підключитися до bn.com через wifi і зареєструвати читанку… без цього — користуватися книжкою неможливо (пізніше дізнався, що пропустити реєстрацію таки можна… ціною швидшого розряду батареї під час читання). щодо kindle вже не пригадаю, як саме проходить цей процес.

ще один мінус nook’а без рутування — barnes & noble не продасть вам нічого, навіть не дозволить (наскільки я зрозумів, поправте коли що) завантажити безкоштовні видання, якщо користувач зареєструвався в україні, та й взагалі поза межами сша та канади, як я зрозумів (цікаве уточнення від verdakafo в коментарях).

інша величезна перевага kindle — доступність просто з коробки кількох словників. так, вони одномовні…але вони є, і зразу: англійський, французький, німецький, іспанський… ще декілька можна, здається, завантажити безкоштовно з amazon.com. тим часом nook «з коробки» має лише англійський тлумачний словник. враховуючи, що зараз мені вже достатньо в більшості випадків тлумачного французького словника для читання — його відсутність є для мене великим мінусом nook’а в порівнянні з kindle’ом.

ще одна чудова перевага kindle (дякую verdakafo за нагадування) — можливість пересилати тексти на читанку електронною поштою, відправляючи файли (.mobi та деякі інші) на адресу <логін>@free.kindle.com або <логін>@kindle.com.

ціна й достуність

нові kindle 4 та nook simple touch коштують в україні приблизно однаково (kindle в середньому чомусь дорожче), близько 800 грн. цікаво, що kindle 4 touch коштує дорожче.

я придбав собі  відновлений nook (refurbished) — себто, він був у використанні, потім його повернули по гарантії, він пройшов фабричне відновлення, перевірку й комплектацію, і повернувся в продаж. упакування «рідне», жодних пошкоджень, дефектів чи проблем з роботою я не помітив — а тримісячна гарантія дозволяє у випадку їх виявлення повернути пристрій продавцеві, тож не переймаюся. тим часом відновлений nook коштує можна придбати значно дешевше — приблизно від 630 грн.

і kindle, і nook потребують чохла: екран e-ink досить крихкий. ціна чохла — питання швидше естетичне, ніж фінансове.

для нормального використання nook’а знадобиться також картка пам’яті microsd — від 50 грн за 8 гб для прикладу, цього більш ніж достатньо. для рутування знадобиться також карт-рідер та/або адаптер microsd/sd.

переможець?

коротко скажу так: якщо не потрібен доступ до крамниці amazon — краще придбати nook simple touch, бо сам пристрій значно приємніший. якщо ж хочеться купувати (або завантажувати безкоштовно) книжки на amazon — залишається kindle. при цьому тактильний інтерфейс вартий своєї ціни, тож навіть у випадку kindle варто придивитися до kindle touch.


оце і все. на ілюстрації видно, що в мене вже все готово для рутування, і курт вонегут на обкладинці simple touch вже чекає початку, тож якщо все пройде добре — пізніше поділюся віраженнями від рутованої читанки.

продовження (27.02.2013): галерея скріншотів nook simple touch до та рутування та після, з коментарями.

поновлення (2013-03-14): опублікував чималий ілюстрований огляд кастомізованої читанки nook simple touch.

15 коментар(ів):

Анонім сказав...

у кіндла зручна опція — посилати книжки поштою на спеціальну адресу. дуже зручно, коли на щось натрапив за комп'ютером, хочеш його почитати на книжці, а за шнурком лізти ліниво. на кіндлі ще легше листати, якщо лежиш і тримаєш пристрій однією рукою.
Для придбання у магазині «барнс та нобл» треба мати платіжну картку, «прописану» у сша, місце реєстрації користувача значення не має — і це навіть для безкоштовних книжок. крім того, постити цитати у соцмережі з нука можна лише з книг, що були придбані/взяті у їхньому магазині, а не зі сторонніх книг. про пост з четвертого кіндла не пам'ятаю — з п'ятьма кнопками без тактильного екрану треба бути у вкрай скрутному положенні, щоб щось кудись із книжки цвірінькати.

Вітаю з придбанням!!!

Yarema сказав...

Наеевно і я до тих читалок дозрів. А як щодо очей?

івась тарасик сказав...

+verdakafo дякую за нагадування й підказки, додав до тексту посилання на коментар.

власне, магазин amazon (який хоч і страшний на вигляд, але працює і має менше обмежень за barnes&noble) та словники і є головною причиною вибирати kindle, на мою думку.

якщо ж потрібна лише читалка — nook приємніший, нмсд.

івась тарасик сказав...

+yarema не пам’ятаю, чи я десь тут вже висловлювався про вплив екранів на очі… нмсд, головна перевага e-ink щодо втомлюваності очей в тому, що він… не дозволяє читати в темряві =)

якщо зі смартфона чи планшета не читати в напівтемряві, а лише при хорошому освітленні (не на пляжі, звісно) — очі втомлюватимуться десь приблизно так, як і від звичайної книжки чи e-ink.

в такім випадку основною складовою впливу на очі залишаться ті ж таки зниженя частота моргання та нерухомий кришталик — а ці фактори однакові для різних екранів. робимо регулярні перерви, і все буде «пучком».

Анонім сказав...

а для рутування нука хотів би рекомендувати з-посеред купи інших засобів ZeroLab Nooter І набір для рута, і noogie, і можливість додати свої програми — все в одному флаконі. щоправда, без гугл-мотлоху (андроїд та інші), хоча, як на мене, багато в чому це перевага, особливо, якщо йдеться про тривалість одного заряду батареї

Анонім сказав...

андроїд-маркет себто, чи просто нині гугл-плей

івась тарасик сказав...

+verdakafo за підказку щодо zerolab nooter щиро дякую — судячи з опису та кількох скріншотів, це кращий варіант, ніж touchnooter.

івась тарасик сказав...

+verdakafo можливо, ще більш правильним варіантом було б рутування за допомогою nook manager’а — і більше нічого зайвого… лише заради можливості доставити, скажімо, fbreader, fora, dropbox та ще два-три додатки.

решта ж від лукавого, навіть kindle для android, щиро кажучи — враховуючи, що версія для android 2.1 не підтримує, здається, пересилку текстів ані через менеджер пристроїв на amazon.com, ані електропоштою =(

Анонім сказав...

те зайве, чого не хочеться ставити, можна і відключити у зеролабівському образі, у рідмі все описано. стосовно ж fbreader, то смію натомість рекомендувати coolreader, особливо якщо треба прив'язка до словника (має бути фора, як я розумію). не забуваємо про українські переноси (беремо з розширення до лібре- чи опенофіс).
однак, якщо словник — не найголовніша у світі річ, то додаткових програм для читання взагалі не варто ставити, а треба на свій деск- чи лептоп поставити calibre і мати цілковите щастя.

івась тарасик сказав...

+verdakafo найперше ще раз дякую за купу цікавих коментарів! далі… на смак і колір всі фломастери різні? от і в мене з coolreader’ом не склалося:

> організація роботи з книжковою полицею в cool reader’і, або навіть з файлами — це й…й п…ць, м’яко кажучи. з часом почало дратувати аж до повного відторгнення.

те саме і з calible — тримати в себе цього монстра заради конвертації, м’яко кажучи, не хочеться:

> знаю про calibre — але воно з простого за задумкою інструмента виросло в десятирукого монстра, котрий ще й тягне за собою чи не весь qt… не хочу ставити заради експорту одного файлу раз на два місяці. і логотип в них недолугий =(

підключати читанку до великого пк для синхронізації бібліотеки — теж не дуже подобається, ще з часів кишенькових пк намагався обійтися за можливості без кабелів…

івась тарасик сказав...

продовження (27.02.2013): галерея скріншотів nook simple touch до та рутування та після, з коментарями.

Анонім сказав...

стосовно організації роботи у кулрідера ­— я згодний. але ж на нукові своя непогана бібліотека, чи, якщо буде рутовано, буде стояти якийсь лончер. а щоб книжка запускалась у ньому, достатньо один раз файл відкрити і проставити прапорець, щоб таке робилось для всіх файлів такого типу. один із плюсів кулрідера — опції для девайсів з чорнилами.
а калібр — це не лише конвертація. це ще рсс-рідер, каталогізатор, створювач колекцій для кіндла, викачувач з різних «магазинів» (наприклад, флібуста чи фідбукс) та купа всього іншого. якщо не хочеться тягти кюті для всієї системи, можна цілком взяти або з сайту (там з усіма залежностями, що будуть лежати локально), або портативну версію (свіжу під вінду, дещо старішу для лінуксів). це не євангелізація, це лише задля більш об'єктивного погляду на ситуацію + 1.5 років досвіду використання нука і кіндл4

івась тарасик сказав...

+verdakafo «один із плюсів кулрідера — опції для девайсів з чорнилами» — а от чи можна про це десь почитати детальніше, і бажано зі скріншотами?

щодо calibre… інструмент потужний. але, як сказав один коментатор (про coolreader, до речі): «Ce logiciel a un bon potentiel mais il a été transformé en usine à gaz», бигиги.

я намагаюся уникати таких інструментів через фобію залишитися одного дня без них як без рук. dropbox і мінімум прив’язки до великого комп’ютера — мій смартфон і читалка повинні бути юзабельні незалежно від того, чи маю я доступ до пк.

тож це свого роду, мабуть, базовий принцип =/

івась тарасик сказав...

+verdakafo …а от за relaunch величезна подяка — це просто подарунок. програма наче виринула з тих часів старого доброго norton commander’а та dos navigator’а: все, що треба, і підпорядковане логіці задачі…

ще не призначив його собі за основний лончер, бо експериментую з різним софтом, але коли награюся — саме relaunch буде замість стільниці. ще раз дякую за «наводку» =)

івась тарасик сказав...

опублікував чималий ілюстрований огляд кастомізованої читанки.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›