дідько забирай, інколи навіть розумні люди можуть дуже, дуже здивувати. от, приміром, злий викладач piktor ділиться прекрасною візуалізацією історії виникнення дистрибутивів linux, і несподівано питає:
цитата: «запитання до знавців - а навіщо так багато дистрибутивів?» (читати повністю)
ключове слово, котре здивувало — навіщо. інколи для того, щоби отримати відповідь, треба поставити правильне запитання. більше того, інколи для того, щоби зрозуміти щось… достатньо самого лише правильного запитання.

«навіщо так багато дистрибутивів» — там могли б запитати, та й постійно запитують прихильники ідеї централізованої розробки програмного забезпечення. по суті, це аналог креаціонізму: мовляв, лише централізоване управління проектом дає правильний результат, тобто прогнозовані терміни, високу якість, контрольовану сумісність тощо…

але достатньо оте «навіщо» замінити словом «чому» — і світ цих людей перевертається з ніг на голову, допускаючи (раптом!) існування децентралізованих структур і саморегульованих процесів у природі. якщо складно це припустити — гаразд, нехай початковий поштовх був «божественого» (але ж не обов’язково свідомого?) походження, мені байдуже =)

коротко:дистрибутивів багато не «навіщось», а тому що комусь було потрібно зробити ще один, чи навіть просто хотілося спробувати. і навіть якщо задоволення від процесу стало єдиним результатом — все одно це результат вагомий.
цитата: «на світі є люди, для яких програмування -- це не лише робота, але й екстаз творчості. чи перестанете ви займатися сексом, бо за це вам не платять гроші» (читати повністю)
замініть тут «програмування» на збирання чергового дистрибутива — і маєте відповідь. або ж, якщо допис не переконливий, перефразуйте запитання: «навіщо так багато займатися сексом?»

2 коментар(ів):

Анонім сказав...

питання «навіщо» дуже людське, хоча й зовсім не наукове, тобто сума відповідей на питання «що», «де», «коли», «чому» тощо (питання, котрими оперує науковий метод) не дає відповіді на питання «навіщо» і не заміняє його. а відносно дистрибутивів, то в кожному конкретному випадку (чи, принаймні, у більшості команд, що дистрибутиви роблять) є доволі конкретне «навіщо», відповідь на яке робить один дистр відмінним від іншого.

Piktor сказав...

Ніби логічно, але відповіді на це запитання я не побачив. Якщо вже про секс заговорили, то продовжимо аналогію.
Як відомо, внаслідок сексу можуть з’являтися діти. При чому, "альфонси"-програмісти не користуються контрацептивами і вони в них таки з’являються — у формі дистрибутивів. Як відомо, якщо діти вже народжуються, то нормальні батьки їх доглядають та виховують, доки не поставлять на ноги. Патрік Волькердінг, Ян Мердок, врешті сам Торвальдс так і зробили. А "похотливі" програмісти кидають напризволяще свої дітища щоб зачати нових.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›