шеф, усьо пропало!

в суботу мене (вперше, здається) підвів мій ноутбук. винуватий, мабуть, я сам — от знадобилося мені чомусь терміного його вимкнути, скористався тією бісовою кнопкою power… але так чи інак, після цього мій дбайливо налаштований crunchbang завантажився з чистенькою домашньою текою, наче щойно створеною після встановлення.

на жаль, це трапилося не вдома, де завжди напохваті кілька комп’ютерів, інтернет і купа флешок з livecd на всі смаки, — а в празі, в розпал корпоративної новорічної турпоїздки. єдине, що виявилося під рукою — доісторична 128-мегабайтна (!) флешечка, причеплена замість брелока до ключів, зі збіркою parted magic, котра не раз ставала мені в пригоді.

втім, не цього разу: стара версія не мала й половини тих утиліт, котрі напхано в новіші збірки parted magic. зокрема, не було там testdisk’а, яким можна було би принаймні перевірити, чи зберігся насправді розділ під /home і чи можна відновити з нього принаймні деякі файли… дуже мені шкода було втратити всі ті світлини, що ми привезли з нещодавньої мандрівки до швеції, бельгії та франції — я, бовдур, полінувався вчасно злити копію на свій резервний жорсткий диск удома.

довелося везти ноутбук до києва і вже тут братися до діагностики та рятування

новий parted magic, до речі — це якесь чудо! тут є все. я завантажився з нього, і поки testdisk витягував з (відмонтованого!) розділу все, що я хотів врятувати, я собі підключився до відкритого wifi, розчохлив браузер, почитав пошту, написав кілька листів, переглянув новини… хіба що музику не послухав — хоча ж міг, бо навіть audacity знайшовся! коротше кажучи, я практично забув, що сиджу в «рятувальному» livecd, котрий займає лише 290 мб на флешці.

щодо збою — схоже, через некоректне вимикання «поламався» журнал ext4, і система відмовлялася монтувати розділ. «проста вулична магія» testdisk’а в тому, що він читає відмонтовані розділи (!), і тому дозволяє зробити резеревну копію всього розділу чи окремих файлів, перш ніж братися до «ремонту» чи форматування.

отже я скопіював найцінніше на зовнішній hdd — і вже тоді спробував скористатися fsck.ext4. тепер момент істини: треба перезавантажити систему і подивитися, чи змонтується коректно розділ /home з усіма налаштуваннями.

допис написано з «живого» parted magic’а, тож мушу закінчувать і перзавантажити ноут =)

p.s. після «лікування» все працює, як раніше. тепер можна зі спокійною душею писати кілька слів про прагу — але то вже завтра.

8 коментар(ів):

Анонім сказав...

І як? Пішло?

івась тарасик сказав...

+knedlyk пішло, як теща під лід! довелося, звісно, добряче поклацати «y», поки fsck звітував про помилки й пропонував їх пофіксити — але в результаті після перезавантаження все завелося, змонтувалося і знову працює =)

Andriy Tsykholyas сказав...

Загалом у мене на ноуті (який я використовую вдома і на роботі) є 3 розділи:
1) Основна операційка (Sabayon).
2) Запасна операційка (Ubuntu).
3) Дані (які символічними лінками прикручені до обох операційок).
В разі "падіння" основної операційки я завжди можу:
а) негайно продовжити роботу на запасній операційці;
б) спробувати зремонтувати основну операційку (без допомоги сторонніх носіїв).

івась тарасик сказав...

+andriy tsykhoyas теж рішення. але мені більше до вподоби все-таки окрема флешка — менше залежить від примхів hdd, завжди в кишені (тепер в мене 2 гб і новий parted magic на ключах).

Andriy Tsykholyas сказав...

P.S. Як альтернативу parted magic можна розглянути sysresccd. Я цим добром часом користуюсь (наприклад, для зміни розмірів розділів) і цілком ним задоволений.

івась тарасик сказав...

+andriy tsykhoyas дякую, поцікавлюся і цим. хоча parted magic мені сподобався =)

Viacheslav сказав...

... довелося, звісно, добряче поклацати «y» ...

воно (fsck) ж має опцію -y, щоб не клацати.

івась тарасик сказав...

+viacheslav ні, цього разу не хотілося покладатися на автомат — треба ж було поглянути, що там поробилося тому ext4.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›