головна проблема з linux

схоже, зараз модно стало говорити про проблеми linux. ну що ж: для мене особисто головна проблема з linux в тому, що… завжди хочеться спробувати щось новеньке =)

от зараз, приміром, ноутбук вже давненько (півтора роки) і досить справно працює під linux mint debian edition, аж приїлося. захтілося знову спробувать щось новеньке.

дивлюся в сторону двох bang’ів: crunchbang та archbang. обидва приваблюють тим, що є мінімалістичними конструкторами, дистрибутиви котрих практично не обтяжені зайвим мотлохом на кшалт mono та tomboy: маєш базову систему, яка працює «з коробки», а весь необхідний софт можна легко додати.

з crunchbang’ом вже трішки знайомий — користувався певний час на нетбуці, потім на ноуті версією зі стільницею xfce, але зараз думаю про «ванільний» кранч з openbox/tint2. головні плюси для мене — репозиторії debian (точно знаю, що там є весь потрібний мені софт), давно забута «пружинка» в роботі системи, і мені подобається лого =) на ілюстрації — стільниця crunchbang 11 (waldorf) на ноуті в режимі liveusb.

archbang цікавий тим, що ще більш мінімалістичний, як конструктор. і логотип арча ще дужче подобається. але… свої репозиторії — а отже необхідність знову шукати потрібний софт. от чи є там, приміром, dwarf fortress і dwarf therapist?

тому спинюся, мабуть, на crunchbang.

11 коментар(ів):

G3D сказав...

Арч однозначно краще тим, що по суті немає ніякої мороки з репозиторіями. Чого немає в основних репозиторіяє — є в AUR. А щоб не морочитись, став yaourt і все зведеться до однієї команди. І тоді замість всього того, що ти описував в пості все зведеться до yaourt -S dwarffortress-phoebus і т.д.

Ну і заодно шикарна вікі. Справді не розумію чому crunchbang а не archbang (хоча і чистий arch поставити не так важко, дві години для інсталяції і допилювання цілком вистачає).

івась тарасик сказав...

+g3d дякую за підказки. найближчим часом все-одно придивлятимуся до обох в режимі liveusb, може і пристану на таку пропозицію.

Анонім сказав...

Ну, я вже цим перехворів. Поставив щось — працює, ну і славно — буду користуватися, доки не побачу у когось щось інше, що працює явно краще.

Andrii Degeler сказав...

Странно, что ты со своей любовью к «поковыряться» еще (уже?) не пользуешься xmonad. =)

івась тарасик сказав...

+andrii degeler мозаїчні менеджери вікон цікаві, я навіть пробував awesome і швидко відмовився: надто багато він вимагає від мене; я певен, що цілком можна об’єднати переваги мозаїчного та стекового розташування вікон, якщо трішки подумати… без необхідності полишати користувача зовсім без миші =)

щодо xmonad та необхідності копирсатися у вихідному коді, аби банально налаштувати роботу віконного менеджера — нмсд, це вже поза межею розумного =) це все одно що повністю розбирати холодильник, щоби переставити сир з верхньої полиці (0°) на нижню (–10°).

я, може й любитель поколупатися, але все-таки хочу витратити на це 15 хвилин і бути певним, що після цього запуститься dwarf fortress (до речі, це ти винен!), а не залишитися раптом з розібраним холодильником =)

івась тарасик сказав...

+g3d спробував обидва bang’а в режимі liveusb. маю що сказати.

crunchbang імпонує тим, що укладач доклав зусиль для того, щоби система просто з коробки виглядала привабливо: добрано теми для openbox, gtk+, іконок, «причісано» панель та меню, все тримається купи і має свій стиль #! (це навіть на скріншоті видно, це практично liveusb з коробки).

archbang… здавалося б, ті ж openbox + tint2, але враження таке, що зібрали як було, — і готово.

коротше кажучи, якби конче треба було замінити mint на ноуті — поставив би crunchbang, але… лежав без діла нетбук вдома, і от на нього я поставив усе-таки archbang, аби погратися з ним на дозвіллі =)

івась тарасик сказав...

додам, що вибір оформлення сторінки входу в систему… е… нмсд, за таке треба змушувати слухати лише джастіна бібера до кінця днів, без права апеляції.

Disfinder сказав...

про сторінку оформлення - "розбачити, розбачити..."

івась тарасик сказав...

+disfinder ага =) її можна і треба замінити, проте… нема сенсу, поки не розберуся, чому archbang в мене відмовляється поновлюватися =/

G3D сказав...

+tivasyk ну власне в арчу філософія така, що спочатку варто трохи підпиляти під себе. Чесно кажучи, archbang майже ніколи не використовував, завжди було простіше накотити чистий арч і перетягнути конфіги.

Про конфіги — я їх в свій час на основі #crunchbang’івських робив, тому щодо любові, яку вони в них вклали — ти правий :)

івась тарасик сказав...

на жаль, новий тестовий образ crunchbang (waldorf 20120924) не без проблеми, і то для мене критичної: скидається на те, що якщо /home міститься в окремому розділі, свіжовстановлена система не дозволяє залогінитися. сиджу на liveusb тепер =/

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›