поки що без dd-wrt…

присвятив неділю (не тиждень, москалики, не тиждень!) боротьбі з новим рутером… в результаті поки що без dd-wrt, але працює.

найперше включив з рідною прошивкою, аби подивитися, що вона собою являє. на перший погляд тут є все, чого може забажати пересічний користувач (та й не дуже пересічний).

але є нюанси. приміром, функція nas, котра дозволяє розшарювати в локальну мережу підключений до рутерівського usb-порту накопичувач, не «розуміє» файлової системи ext3. і що, мені заради цього переформатувати 350 гбайт зовнішнього диска? окрім того, ніякого розшарювання з шейпінгом теж, звісно ж.

тож надивившись, взявся ставити dd-wrt. першим сюрпризом стало те, що вогнелис ніяк не хотів підвантажувати файл прошивки на рутер (бла-бла-бла transmit failed); довелося поставити midori, — пішло. залив, згідно інструкції, спершу підготовчу (factory-to-ddwrt.bin), потім останню стабільну версію робочої прошивки (tl-wr1043nd-webflash.bin). підключився до 192.168.1.1 — працює! налаштував швиденько бездротову локалку, перевірив, підключив до провайдерського кабеля…

отут мене чекала головна засада. виявилося (че я вже пізніше начитався), що в нових версіях фабричних прошивок загрузчик на певному етапі відключає порт wan, в результаті після заливки dd-wrt він не працює. тобто локальну мережу рутер обслуговує, але доступу до інтернету — немає.

довелося розбиратися, як відновити заводську прошивку: це неможливо зробити, просто скориставшись опцією поновлення прошивки в dd-wrt і офіційною прошивкою tp-link з їхнього сайту! потрібно спершу залити специвічну прошивочку (tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin) для dd-wrt (на базі 3.11), а потім вже поновитися до останньої доступної офіційно.

тепер рутер працює і роздає інтернет, а я тим часом облизуюся на dd-wrt =/

p.s. щира подяка власникові відкритої мережі tp-link_fef228, до котрої я періодично підключався, щоби «покурити мануали», поки мій рутер відмовлявся працювати.

10 коментар(ів):

jin сказав...

що за роутер собі вибрав? я облизуюсь на asus rt-56n, але інколи думаю, чи не узяти щось дешевше

Анонім сказав...

Хех! Ти ще більше кохаєшся з пристроєм, ніж я з електронною читалкою. Хочеш із SOHO tp-link'а зробити ентерпрайз, бачу.
P.S. на скріншоті веб-морди так гарно приховав дуже секретну інформацію — ІР, маску підмережі, SSID — вони тепер зовсім не читаються і ніяк не вгадуються.

jin сказав...

Зрозуміло, TP-Link TL-WR1043ND. Як на мене, то зараз діапазон 5ГГц та Dual Radio актуальніше, аніж MIMO 3x3

івась тарасик сказав...

+jinне знайшов asus rt-56n на хотлайні =( щодо tl-wr1043nd, діапазону 5 ггц та mimo 3x3… навіть не знаю, що сказати =) вибрав найцікавіше з найдоступнішого. мене цікавила можливість поставити dd-wrt (ну так, наразі прокол). але вибирати рутер з огляду на конфігурації антени? це трішки поза діапазоном мого зацікавлення темою =)

івась тарасик сказав...

+thepiktor ну, маску підмережі можна ж «дофантазцвати» =) оце лише щойно здогадався, що її досить смішно було, гхм, маскувати =)

jin сказав...

я промахнувся з назвою, мова про ASUS RT-N56U

jin сказав...

я про те, що вибрана тобою модель 3х3, що у реальному житті не дуже актуально. А от 5ГГц уже підтримується багато чим, і діапазон менш зашумлений. Але от твій пристрій, його, на жаль, не підтримує

івась тарасик сказав...

+jin тим не менш, цей tp-link в рази краще себе поводить за мій старенький lg =) тож почуваюся «сухо і комфортно» навіть без чорного кристалу asus і діапазону 5 ггц =) от коли прийде час поміняти й цей — тоді побачимо, що буде в моді =)

Dmytro Sokhach сказав...

Используйте решение отсюда:
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=709622#709622
1. откат на стоковую прошивку c dd-wrt используя файл: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=85237&postdays=0&postorder=asc&start=8 (без регистрации на форуме ссылку не показывает)
2. установка немецкой прошивки отсюда: http://narod.ru/disk/37622290001/wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331).bin.html или https://dl.dropbox.com/u/12200022/wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot%28100331%29.bin.zip
3. установка dd-wrt нужной вам версии (я ставил последнюю beta отсюда: ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2012/07-20-12-r19519/tplink_tl-wr1043nd/factory-to-ddwrt.bin
Удачной прошивки!

івась тарасик сказав...

+dmytro sokhach дякую. це рішення стрічав у форумах openwrt, — але не пробував. по-перше, не було вже часу й натхнення. по-друге, ніде не зустрів пояснення, чому лише ця легендарна «німецька» прошивка вирішує проблему.

ще трішки почекаю (все-одно наразі бракує часу гратися з рутером), а там побачимо: може вийде рідний dd-wrt з фіксом, а може таки спробую трішки німецької магії без пояснень =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›