читалка для android, муки вибору

вдома лежить придбаний навесні amazon kindle 4. переважно лежить: дружина тепер читає на смартфоні, синочок — з паперу. я би читав, але… це ще один, і то чималий екран в кишені? тому і я продовжую читати на смартфоні: він завжди під рукою.

проблем з кількістю безкоштовних читалок для смартфона на android немає… є проблема вибору: жодна з випробуваних програм не задовольняє мене на всі сто.

раніше я користувався fbreader’ом… згодом після публікації огляду кількох читалок в сусідньому блозі спробував cool reader. довгий час дві софтинки були встановлені поруч, і непомітно я віддав перевагу cool reader’у — просто через трішки зручніший доступ до словника (котрим якраз почав користуватися по стопіцот разів на кожній сторінці, бо почав активно читати французькою). але!..

організація роботи з книжковою полицею в cool reader’і, або навіть з файлами — це й…й п…ць, м’яко кажучи. з часом почало дратувати аж до повного відторгнення. в fbreader’а з цим значно краще.

нарешті, і fbreader, і cool reader, попри всі їхні широченні можливіості з налаштування — просто огидні жаби в порівнянні з aldiko book reader’ом або читалкою kindle для android. вони красиві, ними хочеться користуватися…

але aldiko не вміє працювати зі словником fora, ба навіть з якимось іншим офлайновим словником — він шукає значення слів онлайн. немає підключення — немає перекладу. в kindle така ж дупа, а окрім того він не читає epub, а найсильніша його перевага, синхронізація з файлів та закладок з профілем amazon.com та з читалкою kindle 3 г…на не варта через те, що працює лише для книжок, придбаних (або завантажених безкоштовно) через amazon — але не для залитих самотужки через шнурок usb.

та сама біда з будь-якою іншою читалкою, котру брався пробувати — обов’язково одна з моїх базових вимог горить синім вогнем. а вони ж не такі вже й складні:
  • читання формату epub
  • доступ до словника fora (бажано одним) тапом на слові
  • зручна робота з бібліотекою в заданій теці
я в розпачі. отож — хто чим користується для читання на смартфоні? може знайдеться якийсь оптимальний варіант…

оновлення (7 вер 2012). гаразд, вибачайте за скигління. схоже, безкоштовна версія moon+ reader’а надовго замінить fbreader та cool reader: має все, що мені треба від них, плюс привабливий вигляд від двох інших названих читалок. плюс зберігання налаштувань на dropbox’і.

4 коментар(ів):

Yarema сказав...

В мене moon+ погано собі радить з великими масивами файлів. Так і ні разу не досканував 1015 книжок, здертих колись для проби, і які використовую в якості тесту.

івась тарасик сказав...

+yarema можливо… я тримаю бібліотеку на dropbox’і, заливаючи на смартфон лише те, що збираюся найближчим часом читати. так там скопичилося аж десь із 150 файлів — все-одно вдесятеро менше, і moon+ ще не проявляв жодних нехороших ознак =)

є інші недоліки. яких більшість користувачів, може, і не помітить. приміром, якщо включити переноси слів, і потім спробувати виділити слово в тексті — moon+ виділяє лише частину слова до/після переносу. coole reader коректно виділяв усе слово =/

Abu Kasym сказав...

Гадав спробувати у NST бо вони красиві, ними хочеться користуватися, проте Aldiko та Kindle не запускаються.

івась тарасик сказав...

+abu kasym тоді nook simple touch тобі не підходить =) що ж до мене — ані aldiko, ані kindle мене не задовольнили з певних причин.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›