мікрофон у skype на linux

я би волів, щоби skype разом зі своїм новим власником і всіма нескінченними проблемами використання цього програмного монстра згоріли в пеклі… але велика кількість людей у світі користуються цим, ще й дивляться на тебе косо за спроби запропонувати щось інше: мовляв, ти що, тупий?

отже… щоби вилікувати хронічну болячку цієї софтини, внаслідок котрої версія для linux вперто ігнорує всі зареєстровані в системі реальні й віртуальні аудіопристрої, окрім не менш хворого pulseaudio — треба «прибити» pulse хоча би тимчасово:
echo "autospawn = no" > ~/.pulse/client.conf
killall pulseaudio
після цього перезавантажити skype і вибрати (логіка + експеримент) потрібні пристрої для відтворення та запису звуку в налаштуваннях програми.

про побічні ефекти «лікування» мовчу. фікс потрібен на батьківській машині, — в себе видаляю к бісу skype.

оновленння (25 серпня 2012). а на батьківській машині фікс не спрацював. зате допомогло (як не дивно) банальне встановлення пульту pulseaudio (pavucontrol) та перевірка стану інтегрованого мікрофона (він був вимкнений).

7 коментар(ів):

Анонім сказав...

Викидаєш до чорта pulse і ставиш стару добру alsa. Я так зробив на всіх машинах і маю спокій.

івась тарасик сказав...

+knedlyk мабуть, так і спробую зробити. одна біда з тими дистрами: милишся видалити який-небудь бісів mono чи pulse — і через деякі дрібненькі особливості менеджер пакунків пропонує видалити пів дистра…

Анонім сказав...

Вроді пригадую, що в Убунту є опція "Не вважати пропоновані пакунки залежностями". Я вже відійшов від того типу дистрів, і якось не маю бажання повертатися.

Andriy Tsykholyas сказав...

Мій досвід підказує, що практично усі глюки аудіо системи в Лінуксі пожна вирішити за допомогою вищезгаданого pavucontrol + alsamixergui (консольна тулза).

івась тарасик сказав...

+andriy tsykholyas дякую за коментар. стрічка в g+ стала першою за рік, котру захотілося додати до своїх кіл. чи маєш блог?

Andriy Tsykholyas сказав...

Маю кілька :)
Ось цей - про Лінукс

івась тарасик сказав...

+andriy tsykholyas знайшов свої старі коментарі в цьому блозі. дивно, чомусь перестав його читати? поновив у rss-стрічці. дякую.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›