інколи вони повертаються

пригадуєте, як виглядав zx spectrum та його клони? а електронмашевський клон ibm pc/xt на ймення «поиск»? або майже чесно розроблені в радянщині «корвети»? якщо узагальнити — вони всі виглядали як клавіатура. товстезна така коробка з клавіатурою, всередині котрої містилася і власне материнська плата.

чому так? монітори були дорогущі, тож споживацькі комп’ютери для масового покупця повинні були надавати можливість використовувати звичайний домашній телевізор як дисплей. навіть apple, щоб ви знали, від самого початку think’ала не так вже й different.

щиро кажучи, всі компоненти пк були відчутно недешеві, тож можливість замінити будь-який з них, не викидаючи на смітник добрих пару тисяч доларів (точніше навіть близько семи чи восьми на сьогоднішні гроші) була чудовим sale point’ом ще довгі роки.

але з часом китайці навчилися робити все. починаючи від найскладніших мікросхем, і закінчуючи корпусами. банальна клавіатура сьогодні коштує $5. тож якщо не бути фанатом прокладок чи затятим геймером, простенький комп’ютер можна, теоретично, придбати за сотню доларів. а якщо бути справжнім гіком — то й взагалі за $25-35.

а раз компоненти зробилися такі дешеві… час чекати повернення комп’ютерів, інтегрованих в клавіатуру? схоже, вони повертаються. тільки от ціна дивна, дуже дивна: аж $239. дорогувато.

зрозумійте правильно: може і не дорого за запропоновану конфігурацію… але кому вона к бісу потрібна, якщо за такою ціною можна отримати звичайний пк? з монітором.

а от я би особисто не відмовився від можливості придбати «розумну» клавіатуру з чимось на кшалт raspberry всередині за $59 для сценарію «відкрив, підключив монітор — і ти в інтернеті»…

6 коментар(ів):

Andrii Degeler сказав...

«Вони» повернулися кілька років тому: http://en.wikipedia.org/wiki/Asus_Eee_Keyboard. І там ще була купа клонів.

івась тарасик сказав...

+andrii degeler навіть $240 дорого, я про це написав. а з $600 asus просто йде собі в садочок =) але формально ти правий, звісно.

Андрій Івахненко сказав...

В ПМР умільці досі спектруми паяють:

http://radio-hobby.org/modules/news/article.php?storyid=1247

насправді не розумію потреби розміщувати щось у клавіатурі, по перше, вже існують нетбуки, де «у клавіатурі» все що потрібно, включно з дисплеем :) .
по друге, ймовірно, наступним кроком буде еволюція самої клавіатури, сенсорні екрани потроху дешевшають, планшетник — ось тобі реінкарнація «спектруму» на новому етапі технологічного прогресу.

івась тарасик сказав...

+андрій івахненко ги. нетбук в мене вже був. інколи дев’яти дюймів мало — особливо коли звик до 20-дюймового монітора (це лише мій скромний випадок) або 50-дюймової плазми (це не мій, і вже не дуже скромний, але теж випадок). я друкую наосліп і швидко, отримую від цього задоволення… від чого спроби не лише читати, але й друкувати щось на кшалт листів на планшеті викликали б у мене миттєве роздратування.

окрім усього, пк-в-клавіатурі за 50 баксів просто міг би бути чудовим нішевим продуктом для тих, кому таке потрібне.

Руслан сказав...

Хм..
Теоретично, якщо пожертвувати цифровою зоною клавіатури, то замість неї можна було би вставити "Малиновий пиріг"... якби не провідники до решти клавіш, що проходять саме цією "зоною" (хай добряче відгикнеться разів 40 лідору).
Очумєльцям відновити провідники на плівці, мабуть, не під силу - треба щоби розворушилися виробники.

івась тарасик сказав...

+руслан коли я купую клавіатуру (востаннє, щоправда, це було дуууже давно), я шукаю модель без цифрової клавіатури =) але нмсд, в (майже) будь-якій клавіатурі повно місця для чогось на кшалт raspberry. враховуючи, що плата не обов’язково повинна мати форму візитівки.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›