маю собі вдома маленький і тихенький неттоп, непомітно схований за монітором, — він частенько включений, коли мене немає вдома, і онлайн через інтегрований wifi та домашній рутер. домашній сервер на цій машинці я не піднімаю: по-перше, неттоп хоч і тихий, але не нечутний… по-друге, 250 гб малувато для файлового сервера, а розширення через usb 2.0 — ламерство (хоча зручне й універсальне, треба подумати…)

питання: як давати домашньому пк завдання автоматично завантажувати торенти, коли я не вдома?

приміром, я сиджу в офісі й читаю огляд фільму, який хочеться переглянути вдома ввечері… але ж не завантажувати його через офісну мережу? чи можна з робочого ноута чи навіть смартфона закомандувати домашньому пк завантажити торент, поки я в офісі? бажано — не налаштовуючи сервіси на кшалт ssh, не відкриваючи неттоп для доступу ззовні тощо.

рішення є, — і воно настільки просте і легко налаштовується, що більш-менш досвічені користувачі вже здогадалися: виділена тека для торентів на dropbox’і плюс налаштування transmission автоматично запускати торенти з теки. для менш досвічених — розповім трішки детальніше.

налаштування dropbox

коротко: dropbox — онлайновий сервіс, що надає безкоштовно 2 гб сховища на своєму сервері, з яким можна автоматично синхронізувати вміст однієї теки на різних своїх комп’ютерах: приміром, доданий в цю теку на ноутбуці файл автоматично «з’явиться» на домашньому пк, а видалений на одному з комп’ютерів файл зникне і на іншому (з можливістю відновити). детальніше у вікіпедії.

щоби скористатися сервісом dropbox, потрібно зареєструватися на сайті dropbox.com. маєте два варіанти:
  • перший (за вашу реєстрацію мені додадуть 250 мб до початкових 2 гб, завчасу дякую! — а водночас і вам теж додадуть 250 гб до стандартних 2 гб); 
  • другий (для пуристів, мені нічого не додадуть, але я не ображуся).
наступний крок — потрібно встановити невеличку програму на кожен комп’ютер, на якому потрібна синхронізована копія теки dropbox.взяти цю програму можна, знову-таки, на сайті dropbox.com (версії для linux/gnome, windows, mac osдля смартфонів на android та ios…)

користувачам linux може стати в пригоді портативний варіант dropbox (завантажив, дав права на виконання, налаштував автозапуск — і вперед).

налаштування програми досить просте: треба прив’язати до профіля на сайті (традиційні логін/пароль), і вибрати розташування теки, яку софтинка буде синхронізувати з онлайновим сховищем.

після цього всередині теки dropbox варто створити окрему під-теку для торентів (приміром, torrents або download).

налаштування transmission

коротко: transmission — одна з найбільш популярних (і заслужено) програм для завантаження торент-роздач: проста у використанні, написана не на java, з чималою кількістю опцій для гнучкого налаштування. і головне — вміє слідкувати за певною текою і автоматично починати завантаження нових торентів (див. скріншот), що з’являються там. детальніше у вікіпедії.

користувачам більшости дистрибутивів linux поталанило: в них transmission вже є «з коробки», а якщо немає — його досить просго встановити з онлайнових репозиторіїв. приміром, в debian-базованих можна закомандувать в консолі:
sudo apt-get install transmission
і почекати трішки (потрібне підключення до тенет, звісно ж). на крайній випадок є також і портативні бінарники.

для користувачів windows теж є порт програми на оф. форумі (втім, я нею не користувався), — або можна завантажити портативну версію µtorrent’а (користувався, рекомендую), котрий теж достатньо мінімалістичний і має необхідну опцію в налаштуваннях (див. скріншот).

як воно працює?

користуватися так: сидимо, скажімо, в офісі з ноутбуком, чи десь в кав’ярні зі смартфоном? серфимо тенетами, і знаходимо цікаву роздачу. завантажуємо торент-файл (це маленький текстовий файл розміром 20-40 кб), але замість відкривати його торент-клієнтом — зберігаємо одразу в теку torrents в dropbox’і (або зберігаємо на стільницю і потім вивантажуємо в dropbox через веб-інтерфейс).

якщо домашній пк з налаштованим dropbox’ом та transmission’ом (чи µtorrent’ом) включений, dropbox синхронізує теку, transmission «побачить» там новий торент-файл і самостійно почне завантажувати роздачу.

p.s. розумні люди здогадаються, що варто ще налаштувати ліміти роздачі, швидкості, кількості з’єднань (інакше недорогі бездротові рутери «вішаються») і уникати торент-звалищ із обов’язковою реєстрацією… але то вже за бажанням.

p.p.s. 18 квітня 2012 на itc.ua опубліковано великий огляд різних нестандартних способів використання dropbox’а — дуже рекомендую хоча б побігом переглянути.

23 коментар(ів):

Юра сказав...

Привіт. Додатково, напевне, треба використовувати функцію Dropbox "Синхронізувати лише вибрані директорії", щоб не ганяти зайві дані, якщо Dropbox використовується не лише для торентів.

P.S.
До речі, а як реалізувати завантаження серіалів, торенти яких оновлюються періодично?

P.P.S.
>уникати торент-звалищ із обов’язковою реєстрацією
Чому?

tivasyk сказав...

> Додатково, напевне, треба використовувати функцію Dropbox "Синхронізувати лише вибрані директорії"

чудова підказка — якщо на пк, котрий завантажує торенти, справді потрібна лише ця тека! я, втім, синхронізую все — зручно мати під рукою (плюс зайва копія на випадок ядерної війни і повного краху dropbox’а).

> як реалізувати завантаження серіалів, торенти яких оновлюються періодично?

підозрюю, що просто не видаляти торент ручками з transmission’а? видалення з dropbox’а не призведе до зупинки завантаження (transmission бере собі копію, якщо не помиляюся)… втім, на 100% не певен, треба перевірити.

>> уникати торент-звалищ із обов’язковою реєстрацією
> Чому?

як мінімум тому, що віддалено контролювати рейтинг можна через веб-інтерфейс transmission’а, але цей механізм значно більш складніший в налаштуванні (статичний ip чи динамічна прив’язка, налаштування «дірки» в рутері тощо…) — і можна одного дня просто «впертися» в низький рейтинг =/

плюс до всього, рейтинги і обмеження — жлобство, що суперечить релігії копімізму, я цього не підтримую =)

Юрко Блогер сказав...

Якщо ми вже качаємо з трекерів то чому не налаштувати WEB-gui для Transmision і мати змогу вільно і без зайвих клопотів ставити до черги все що завгодно 24/7.

tivasyk сказав...

+юрко блогер я пробував веб-інтерфейс — зручна штука, звісно… але мені виявилося зручніше все-таки додавати торенти через dropbox: по-перше, простіше налаштовувать, і домашня мережа менш відкрита; по-друге, немає потреби тримати пк включеним — торент додасться в чергу, щойно пк включиться…

Юра сказав...

>Якщо ми вже качаємо з трекерів то чому не налаштувати WEB-gui для Transmision і мати змогу
>вільно і без зайвих клопотів ставити до черги все
А ще, наприклад тому, що торенти вантажаться вдома, а додаю я їх з роботи.

>> як реалізувати завантаження серіалів, торенти яких оновлюються періодично?
>підозрюю, що просто не видаляти торент ручками з transmission’а?
Ні, треба якось перечитувати торент-файл. Його оновлюють на трекері після додавання нових серій. Є методи отримування даних (торенту чи прямого посилання) через RSS (з трекера чи форуму).

Юра сказав...

>плюс до всього, рейтинги і обмеження — жлобство, що суперечить релігії копімізму, я цього не підтримую =)
Ну тоді, якщо цікавить лише скачування без роздачі, це суперечить ідеї самого бітторенту. :)

tivasyk сказав...

> якщо цікавить лише скачування без роздачі, це суперечить ідеї самого бітторенту. :)

не зовсім. хоча я розумію натяк: торент живе, поки є сіди… але ідея торента — не рейтинг, а принцип «завантажив — роздавай».

я не тримаю колекції завантажених торнетів у роздачі — найперше через те, що простенький домашній рутер регулярно «вішається» від великої кількості з’єднань. але я налаштував ліміт рейтингу 1,0 — і для більшості звантажених торентів залишаю їх в роздачі до досягнення ліміту (якщо торент затребуваний) або на кілька днів, до тижня — якщо не дуже.

в окремих випадках (дистри linux, вільні забавки, вільна музика, вільні книжки тощо) залишаю торенти в роздачі надовго.

Юра сказав...

>для більшості звантажених торентів залишаю їх в роздачі до досягнення ліміту
Тоді і з рейтингом проблем не буде.

tivasyk сказав...

можливо. а можливо й ні. але чи це не те саме, як сказати, приміром: «людина, котрій нема що ховати, не боятиметься незаконного прослуховування телефону», га? =)

окрім того, аудиторія будь-якого трекера з реєстрацією та рейтингом, як правило, надто мала, аби забезпечити достатню кількість зацікавлених в тому, що ти завантажуєш (і потім можеш роздавати). єдиним надійним способом «лікувать» рейтинг є роздача чогось нового… а нового на всіх не вистачає. тож така «екосистема» вимагає аж надто агресивної конкуренції сідерів, — або надто великих витрат (обсяг диску, частина каналу) для підтримання рейтингу. виграють від цього лише власники трекера, — але не пересічні користувачі.

Роман Туз сказав...

Особисто собі я налаштував transmission-daemon (http://ubuntueasy.com/node/445).
Хоч спосіб, що його запропонував автор, значно легший в додаванні нових завантажень. Проте без доступу до самого клієнта стає проблематичним керування активними завантаженнями.
Істина як завжди десь посередині, імхо: додавати торенти через дропбокс, а керувати все-таки через веб-інтерфейс.

tivasyk сказав...

+роман туз звісно, якщо конче потрібно керувати віддалено — доведеться налаштовувать веб-інтерфейс. я ж цього уникаю. поставив торент на завантаження, прийшов додому — маю (ну, якщо поталанило зі швидкістю роздач) готовий файл. за машинкою все-одно ж сиджу час від часу =) раз на тиждень можна чистити чергу.

tivasyk сказав...

+юра
> як реалізувати завантаження серіалів, торенти яких оновлюються періодично?

ось тут може бути підказка; я не пробував.

Юра сказав...

P.S. Умные люди догадаются, что стоит еще настроить лимиты раздачи, скорости, количества соединений (иначе недорогие беспроводные роутеры «вешаются») и избегать торрент-свалок с обязательной регистрацией... Но это уже по желанию.

_http://nanospyder.livejournal.com/81617.html

tivasyk сказав...

+юра
дякую! дивно: ще годину тому відкривав цей лінк — зараз сторінка вже недоступна о_О а я ж лише встиг порадіти, що копіпастер не полінувався додати згадку якогось там смартфона nokia в текст =)

tivasyk сказав...

+юра
поправка: сторінка доступна, тільки адресу треба набирати без http://, ось так — nanospyder.livejournal.com/81617.html =)

Руслан сказав...

«перший (за вашу реєстрацію мені додадуть 250 мб до початкових 2 гб, завчасу дякую!);»

Скористався Вашю порадою. Дякую.
( і як, додали? 8о)

Руслан сказав...

... Але облом!
Доведеться вчитися компілювати - бо у них нема готового пакету для встановлення під Ubuntu для PowerPC...
(саме цей старенький iBook G4, клаву котрого вбила ложка кави, хочу перетворити на Transmission-сервер)

tivasyk сказав...

+руслан
> Скористався Вашю порадою. Дякую. ( і як, додали? 8о)
щойно глянув — таки додали, здається.

> нема готового пакету для встановлення під Ubuntu для PowerPC...
так, засада — не допоможу, бо з powerpc не стрічався.

Руслан сказав...

>щойно глянув — таки додали, здається.
Вони й мені додали 250Мб!
Бути рефералом Дропбокса вигідно! ;)

tivasyk сказав...

+руслан
> Вони й мені додали 250Мб!
ну от, а я ж про це й забув написати! дякую за нагадування.

tivasyk сказав...

а dropbox вражає щедрістю… спробувати?

tivasyk сказав...

ось тут оригінальне повідомлення (англ.) на форумі dropbox про версію 1.3.12, з деталізацією щодо збільшення об’єму сховища для тих, хто тестує цю версію.

tivasyk сказав...

18 квітня 2012 на itc.ua опубліковано великий огляд різних нестандартних способів використання dropbox’а — дуже рекомендую хоча б побігом переглянути.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›