я щойно усвідомив одну жахливу річ: google вбив операційні системи, принаймні на користувацьких десктопах і ноутбуках, — і, в принципі, на усих цих windows’ах, linux’ах та macos’ах можна поставити жирного хрестика. ну, тобто «вбив» не дослівно, а фігурально: з точки зору пересічного користувача пк, операційна система втратила значимість (ну гаразд, втратить найближчим часом).

усвідомлення прийшло, коли я зрозумів, що близько двох третин часу роботи з ноутбуком вдома проводжу онлайн, дві третини задач можу виконувати онлайновими інструментами, і дві третини важливих документів (або принаймні копії) вже зберігаю «в хмарі».

тут був величезний допис із спробою розжувати твердження, виділене вгорі. але вольовим зусиллям я змусив себе скоротити допис: все очевидно.

p.s. якщо екстраполювати тенденцію далі — взагалі концепція пк в традиційному розумінні (десктоп, чи навіть ноутбук) потроху втрачає актуальність в цілому сегменті ринку. але про це — в іншому дописі.

6 коментар(ів):

Diak сказав...

Щось в тому є, але, є певні задачі які можна покищо виконувати комфортно тільки на десктопі. Тому десктоп житиме ще довго)

Axiom сказав...

Лишаються офлайнові іграшки та місця де немає інтернету.

Softbloger сказав...

Офлайновим іграм залишилось теж недовго жити…

Андрій Івахненко сказав...

Не все так однозначно…
Підтримую diak`a/
Я, наприклад, все більше задач виконую offline, на десктопі. Переважно це задачі промавтоматики, програмування контролерів, трохи бавлюсь з програмуванням для web на локальному сервері.
Мабуть варто зважати на характер задач.

tivasyk сказав...

ви всі праві — але ми говоримо про різні речі. звісно, десктоп не помре — він втратить значимість у цілому великому сегменті ринку: рядовому користувачеві достатньо планшета, смартфона, «розумного» телевізора (і, у випадку геймерів, ще ігрової консолі). це будуть (імхо, звісно) різні пристрої — вже не комп’ютери в нашому розумінні, як результат конвергенції багатьох технологій та схем застосування, а побутові пристрої, як холодильних, мікровелька й телевізор. тому що рядовий «вася пупкін», насправді, не здатен комфортно й впевнено використовувати комп’ютер. так, до цього часу він був змушений ним користуватися… але часи змінюються: планшетом легко користується домогосподарка, без необхідності «встановити вінду».

про «юзерів старої закалки» мови нема. але вони поступово «вимруть» — розчиняться у величезному ринку «васів пупкіних».

щодо ноутбуків… я тут думав-думав, і подумав… для мене клавіатура є необхідністю, бо я друкую 10 пальцями (укр. та рос. принаймні). але чи багато довкола людей, котрі так друкують? дивно, але в школі на уроках з інформатики вчать чого завгодно, але не друкувати десятьма. так от… людині, котра друкує двома пальцями — що ноутбук, що планшет, по великому рахунку байдуже. просто питання звички.

Юрко Блогер сказав...

За швидко поховав ти дексктоп та ноути. Є певні завдання що в хмарі виконати не можливо ще досі.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›