копіювання dvd в образ iso

ніколи мені не подобався brasero — а цього разу відмовився створити iso-образ dvd-диска в підключеному до usb зовнішньому оптичному дисководі. «біс із тобою» — думаю собі й лізу в google шукати рецепт для командного рядка: це ж linux, тут можливо навіть неможливе, якщо трішки погуглити…

отже, вузлики собі на згадку. ось так дивимося, яким пристроєм підмонтовано дисковод:
mount | grep ^'/dev'
вивід в терміналі матиме десь такий вигляд:
/dev/sda1 on / type ext4 (rw,errors=remount-ro,commit=0)
/dev/sda5 on /home type ext4 (rw,errors=remount-ro,commit=0)
/dev/sr0 on /media/disk1 type udf (ro,nosuid,nodev,uid=1000,gid=1000,iocharset=utf8,umask=0077,dmode=0500,uhelper=udisks)
очевидно (чи ні? =), що оптика — третій рядок, пристрій /dev/sr0, змонтований в /media/disk1. далі копіювання вмісту dvd в файл iso:
sudo dd if=/dev/sr0 of=/home/<username>/<filename>.iso
тут username та filename міняємо на логін користувача та назву файлу відповідно. чекаємо… і можна відкладати в архів. пізніше монтувати dvd для перегляду, попередньо створивши точку монтування (/media/disk.iso) за необхідності:
sudo mkdir -p /media/disk.iso
sudo mount -o loop -t iso9660 <filename>.iso /media/disk.iso
все.

5 коментар(ів):

Валєрка сказав...

> очевидно (чи ні? =), що оптика — третій рядок
Неочевидно ж. Хіба що тільки для тих, хто напевне знає що sr0 - то DVD-пристрій.
Імхо, краще використовувати /dev/dvd чи /dev/cdrom. Ці символічні посилання завжди вказують на перший пристрій DVD встановлений в системі.
Тому, щоб довго не шукати ім`я пристрою DVD, можна сміливо писати:

sudo dd if=/dev/dvd of=~/filename.iso

tivasyk сказав...

+валєрка о, видно пінгвіновода! адже це одразу видає гіка — заявка про те, що /dev/dvd «очевидніше» за /dev/sr0 =)

моїм батькам, що «змушені» сидіти на linux mint’і, що одне, що інше — темніше за темний ліс. мені й тобі — зрозуміло що так, що інак.

є лише тонесенький прошарок людей, що мають достатньо ерудиції, щоби розпізнати щось знайоме в часточці dvd, при цьому мають (змушені?) linux на стільниці — але не є пінгвіноводами насправді =)

якщо серйозно то… на моєму 13-дюймовому ноуті немає вбудованої оптики. тому що /dev/dvd, що /dev/cdrom показують «в космос» — частково через те й довелося лізти в командний рядок. ну а раз уже залізли — надійніше зазирнути у вивід mount і подивитися, що насправді примонтовано (/dev/sr0) і куди саме (/media/disk1), аніж гадати про правильність налаштування аліасів інсталятором.

tivasyk сказав...

+валєрка насправді дякую за коментар!

p.s. чи це не у твоєму черговому гхм… блозі я періодично із задоволенням читаю колоритні заголовки на кшалт «викопай картоплю, будь мужиком, блєать!»? =)

Анонім сказав...

Статтю варто назвати "Доторкнись до Linux..." :)

tivasyk сказав...

+юрко блогер можливо =) насправді до блога й справді частенько втрапляють нагадування собі… приміром, я щоразу повертаюся й шукаю fixkeyboard, коли треба налаштувать розкладки після встановлення системи на новій машинці =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›