місяць тому я вже згадував, що хочу новий, «правильний» nas, тому що він повинен бути гнучким і давати значно більше свободи в налаштуванні та хостингу власних сервісів. фактично, це має бути більше ніж nas — скоріше домашній сервер.

ось ще три причини хотіти:
з сервером minecraft найпростіше — він і зараз працює на домашньому неттопі, дозволяючи нам з перчиком забавлятися час від часу. можливо, так воно і залишиться навіть коли зберу собі новий nas, тому що майнкрафтівський сервер написаний на java, і крутиться досить важко, тож тримати його постійно запущеним — чимале навантаження для будь-якої платформи на mini-itx.

storytlr — вже цікавіше. це агрегатор соціальних потоків, але не будь-яких — а своїх. такий собі мета-блог, де в одному таймлайні зібрано активність з різних соцмереж і сервісів, таких як twitter, picasa, google reader, плюс стенделон-блог — і більше нічого зайвого! ось живий приклад.

саме так, як на мене, повинен був би виглядати google plus — найперше як агрегатор соціальної активності, а вже наостанок — як соціальна мережа для блондинків, котрим треба лише постити гіфки і збирати лайки.

обов’язково мушу спробувати storytlr, але оскільки це не онлайновий сервіс,  а софт для локального встановлення — потрібен пк, постійно включений і в мережі. тобто домашній сервер =)

owncloud — потенційно це ґіківська заміна декільком сервісам google; наразі ще не повністью готова до повноцінного використання (імхо): є онлайновий доступ до файлового сховища, музичний архів плюс програвач, контакти та календар та сервіс закладок (демо онлайн).

в авторів на черзі — кілька важливих функцій, таких як синхронізація файлів з локальними теками (те, що робить dropbox), онлайновий тектовий редактор (простенька заміна google docs’ам) та клієнт для android’а — треба дочекатися хоча б цього, перш ніж пробувать. знову-таки, це не онлайновий сервіс, а софт для локального встановлення на власний сервер.

сподіваюся, когось зацікавив =)

p.s. тим часом корпусів antec isk300-150 (на ілюстрації вгорі) ще немає в україні — ймовірних термін приходу в україну ще посунули, до 4 листопада. чекаю.

p.p.s. засада. резервування raidz1 вимагає принаймні 3 дисків, а вподобаний корпус antec має місця для двох… який сенс будувать nas на заміну «іграшковому» wd, якщо не забезпечить надійне збереження данних? фсад. думаю та шукаю далі.

взагалі тре добряче подумать, що насправді мені потрібно від домашнього сервера — а що просто «хочеться спробувать»…

p.p.p.s. якщо думати власне про nas — таки ось цей варіант корпуса видається найкращим. хоч і досить дорогим ($122 + пдв $24,50 + доставка…) характерно, що саме про нього і йшлося в дописі, котрий спонукав задуматися про «правильний nas»…

14 коментар(ів):

Disfinder сказав...

а медіаплеєр в тебе вже є?
бо наведені тобою сервіси, крім ownCloud, не дуже спокусили (хоча агрегація - корисна річ), а я б до всіх плюшок наса хотів би, щоб він ще пультом керувався і музико/відео грав.

tivasyk сказав...

+disfinder ну, на nas’і чи сервері мені це не потрібно — для цього маю неттоп… але в теорії: на сервері достатньо медіа-стрімера, а керування має реалізувать власне програвач на локальній машинці (планшет? смартфон? той же неттоп з дислпеєм?). чи не так?

tivasyk сказав...

хоча навіщо той стрімер… — якщо можна просто відкрити файл з nas’а, в локальній мережі чи навіть ззовні? гхм.

Disfinder сказав...

я про те, що nas підключить до монітору/проектору/телевізору (в кого що є) і колонок, і щоби він одночасно став і відтворювати те, що на ньому лежить.

такий собі медіа-центр.

tivasyk сказав...

гхм… а чи не краще тоді придбати медіацентр? =)

Disfinder сказав...

а вони бувають з торентокачалками і ssh/ftp доступом?

tivasyk сказав...

+disfinder хз. але типовий медіацентр, здається, значно ближчий до пк (ставиш linux і отримуєш все, що треба), аніж типовий nas споживацького класу (візьми для прикладу мій wd mybook world edition) — так, там linux «під капотом», але linux mint не поставиш і, відповідно, все «не так просто» =)

власне, моя ідея зібрати собі «правильний nas» — це, по суті, бажання замінити «коробочку з дірочкою для мережевого кабеля і диском всередині» на тихий, безшумний, економічний пк без монітора, на який можна залити нормальний linux (або nas-збірку, на вибір) — і далі отримати все, що хочеться, включно з торентами, storytlr'ом, блекджеком і шльондрами на виклик.

Цінитель сказав...

не зрозумів одну річ. якщо стоїть задача створити домашній файловий сервер, то це ясно. але ти пишеш і про storytlr. хіба можна розглядати будь-що розміщене вдома як альтернативу стандартному хостингу/колокейшену ? невже домашні умови дозволяють тримати сервер "на зовні"? я і про канал, і про стабільність електропостачання, і про температуру...

tivasyk сказав...

+цінитель я не тьома лєбєдєв, а для сотні відвідувачів на день достатньо було б і домашнього сервера =) втім, мова ж спершу про «спробувати». за необхідності можна подумати й про щось інше =)

Юрко Блогер сказав...

Якщо таки плануєш повноцінний сервер то пораджу для *nix платформи використовувати це ось це http://xbmc.org/ як мультимедіа додаток.

tivasyk сказав...

+юрко блогер не пробував. думаю, це скоріше система для мого неттопа — щойно з нього буде повністю знято всі серверні задачки: все-одно на ньому ніхто нічого не робить, окрім як дивиться фільми =)

tivasyk сказав...

засада. raidz1 вимагає принаймні 3 дисків, а вподобаний корпус antec має місця для двох… який сенс будувать nas на заміну «іграшковому» wd, якщо не забезпечить надійне збереження данних? фсад. думаю та шукаю далі.

взагалі тре добряче подумать, що насправді мені потрібно від домашнього сервера — а що просто «хочеться спробувать»…

tivasyk сказав...

якщо думати власне про nas — таки ось цей варіант корпуса видається найкращим. хоч і досить дорогим ($122 + пдв $24,50 + доставка…)

tivasyk сказав...

ну от. antek isk300 приїхав до україни — а я тепер не певен, що це те, що мені потрібно…

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›