не пощастило, не втримався

я вже гадав, що поставив крапку в темі твердолобого святенництва вітчизняних держиморд, — що мені стане сили волі, попри будь-які їхні нові придумки, утриматися від коментарів… або що принаймні мені пощастить і я пропущу, не помічу новин про нові ініціятиви нацкомісії з моралі вкупі з верховною радою.

не пощастило. не втримався.

цього разу клоуни вирішили зобов’язати ще й інтернет-провайдерів закривати доступ до сайтів потенційно еротичного (мова вже не йде про порнографію — хоча і така заборона була би злочином!) вмісту.

щоправда, я не робитиму того, що хочеться зробити найбільше — не аналізуватиму особливості психічних травм, що призводять до появи на світ таких от ініціятив, як спроби «…захистити користувачів українських кабельних мереж від каналів еротичного […] змісту» (шкода, бракує бодай початкової освіти в цій галузі). але подумалося…

що можна чітко провести паралелі з християнською церквою, котра є агресивно звинувачувальною щодо своїх прихожан: кожен з них є від народження винним, і повинен спокутувати — або має борг за спокутування, котре за нього відбув христос. подальше життя лише накопичує потенційні провини. обов’язкове усвідомлення своєї гріховності є основою соціальних взаємостосунків мирянина і служителя церкви.

релігія влади, влада релігії.

так само і з українськими законами: їхня суворість, згідно відомого вислову, компенсується необов’язковістю виконання… але щойно порушивши (нехай вимушено!) закон, громадянин а) опиняється в правовому статусі злочинця, усвідомлює свою гріховність, і б) за необхідності може бути притягнений до відповідальності в будь-який момент, за більшу чи меншу провину відповідно до потреб держапарату — чи дрібненьких чинуш, котрі користуються владою для досягнення своїх маленьких інтересів.

десь у блогах вичитав влучну назву для такого типу юридичної системи… феодально-репресивна, чи що? не пригадаю вже. шкода.

(пригадав! точніше, знайшов збережене instapaper’ом посилання на статтю про «режим м’яких правових обмежень» — читайте, прочищає мізки).

пам’ятаєте білоруські клоунські закони про заборону зборів по три, плескання в долоні, а пізніше навіть публічної бездіяльності? наша комісія з нацморалі так само забезпечує силовикам ще один, трішки акуратніший інструмент викликать в суд першого-ліпшого за потреби.

а святенники християнського віросповідання ще й подякують.

p.s. більше як півтора роки тому павло урусов писав у щоденнику таке: «как изящно выразился segal, во второй тур президентских выборов в украине вышли люди, которые при случае могут ввести лицензии на секс». покращення вже сьогодні.

7 коментар(ів):

Анонім сказав...

На ‹a href="http://habrahabr.ru/blogs/internet/130698/"›бидлохабрі‹/a› детальніше. Мені здається, ця стаття дозволить оперативно закривати доступи до сайтів, які не подобаються владі, причому далеко не еротично/порнографічного характеру.

tivasyk сказав...

кутики не замінив на правильні — лінк не відформатувався… дякую, тим не менш.

Andriy сказав...

vpn

P.S. Корумповані політики відставали, відстають і будуть відставати від прогресу.

tivasyk сказав...

+andriy це зрозуміло. але допис не про те, чи лишаються ще технічні засоби обходу укр. законодавства в цій галузі, — а якраз про те, що влада змшуєнас порушувать закони задля спрощення (в юридичному і психологічному плані) контролю населення.

Andriy сказав...

Легітимність нашої влади дуже і дуже сумнівна. Проте незважаючи на її потенційну нелегітимність вона має деякі засоби впливу на нас. На жаль. І вона їх використовує. На жаль.
Тому цілком природно для нас, 99% ;) застосовувати наявні у нас засоби для захисту своїх невідчужуваних і непорушних прав і свобод (конституцію ніхто не відміняв).

tivasyk сказав...

+andriy частково згоден. але такі роздуми — а надто дії! — неодмінно заведуть дуже далеко. надто далеко.

усереднений громадянин не може визначити границю, за котрою «захист від нелегітимної влади» необдімнно переростає у «використання особливостей системи на свою користь».

із цього усередненого громадянина і виростають (а точніше, ніколи не виростають…) і жорстокі мєнти, і неукраїнські президенти з міністрами, і продажні судді — всі. попервах вони всі «захищалися від системи», потім це в них стало виходити так добре, що вони стали її частиною.

tivasyk сказав...

пригадав! точніше, знайшов збережене instapaper’ом посилання на статтю про «режим м’яких правових обмежень» — читайте, прочищає мізки.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›