толерастія — чи толерантність?

таааак… в зв’язку з дідько зна чим, тема толерантності набуває розголосу в україні — принаймні в українських тенетах. загалом, нічого дивного: страшна казка про вкраїнську жанну д’арк, попелюшку під вартою всім набридла, а мем про «презідєнта із данбаса» теж надовго не затримається, — але завсідники інтернетів з розряду більш інтелектуального офісного планктону, нещодавно зареєстровані в цих ваших гуглоплюсах, мусять же щось постити в свої стрічечки й якось виливати назовні бажання на кожнім паркані залишить своє «здесь был вася»? отож.

толерантність. до усього, що поки що не вважається нормою, але являє собою привабливе фрік-шоу в телевізорі, і вимагає до себе поваги. наприклад, до девіацій сексуальної поведінки хомо сапієнсів. тобто до гомосексуалістів.

не визначився у темі. з одного боку — так, сучасне суспільство характеризується високим ступенем особистих свобод і надзвичайною щільністю. толерантність в найзагальнішому сенсі є тим, що уможливлює більш-менш спокійне співіснування мільйонів і мільйонів жителів на відносно невеликих площах сучасних мегаполісів. звідси — культивування толерантності як однієї з обов’язкових чеснот сучасного громадянина. розумію.

з іншого боку — деякі можливі наслідки видаються, гхм, химерними. особливо якщо спробувати апроксимувати тенденцію на віддалене майбутнє: якщо бодай деякі відхилення сексуальної поведінки більшість сприймає нормальними, їх зовнішні прояви (приміром, обійми та поцілунки між чоловіками) — суспільно прийнятними… гхм, це вплине на виховання дітей (котрі дуже чутливі до неформалізованих суспільних обмежень і свобод), прискорить розмивання сексуальних ролей (сильні жінки, нарцисичні чоловіки). поступово приреченість людини до своєї фізіологічної статі буде скасовано завдяки розвитку медицини чи косметичної хірургії. а в далекій перспективі сам факт належності до певної статі та вияв сексуальної орієнтації стануть принаймні ознакою поганого виховання, якщо не табу =)

не знаю, на добре це все чи ні… але мені, відчуваю, бракує таки толерантності =)

і ще. тим чоловікам, котрі все-таки щиро толерують ідеї, так би мовити, розширення норм сексуальної поведінки і, відповідно, в якомусь майбутньому приведення всього цивілізованого людства до одного юнісекс-знаменника… можу побажати зустріть одного дня свого луїса роберто гамбіне морейру — і закохатися, по-справжньому й до нестями.

p.s. цікаве спостереження: якщо відкинути власне визначених гомосексуалістів, то осереддя будь-якої групи захисників толерантного ставлення до девіацій сексуальної поведінки становлять… жінки. до котрих серйозних претензій в разі, скажімо, схильності до лесбійських стосунків, ніхто й так не пред’являє. а от чоловіки якщо й захищають гомосексуалізм — то якось пасивно, швидше апроксимуючи логіку «коли вже лібертаріанство й толерантність є нероз’ємними явищами, треба змиритися» на сексуальну поведінку. ймовірно, це внаслідок більшої «лінійності» — причинно-наслідкової впорядкованості, — чоловічого мислення, чи що.

це один з проявів фемінізму?

p.p.s. інформація для вивчення на дозвіллі. можливо, знайдете ще знайомі обличчя, окрім згаданого луїса морейри.

7 коментар(ів):

jin сказав...

У тему девіацій і толерантності відео. Овечки дуже і дуже! ;)

tivasyk сказав...

+jin прекрасно! дякую =)

jin сказав...

я знав, що тобі овечки сподобаються!

tivasyk сказав...

+jin що кагбе свідчить, що я ще не безнадійно нетолерантний, га? =)

а може овечки для чоловіків — це щось на кшалт як лесбі для жінок? в «сліпій плямі» агресивної нетолерантності =)

Sandy сказав...

Хо­ті­ло­ся б ска­за­ти, що я та­кий то­ле­ран­т­ний до го­мо­сек­су­а­ліз­му зо­всім не че­рез те, що я зми­рив­ся у від­по­від­нос­ті до прин­ци­пів, а то­му що зо­всім не вва­жаю це чи­мось огид­ним (як­що без ме­не).

Але на­справ­ді ме­не при­вчи­ли до то­ле­ру­ван­ня на­ба­га­то огид­ні­ших ре­чей. На­при­клад, та­ко­го збо­чен­ня, як ці­лу­ван­ня так зва­них свя­тих мо­щей. І, ос­кіль­ки ні­якої особ­ли­вої іс­те­ри­ки при­все­люд­не ви­ко­нан­ня по­діб­них ри­ту­а­лів не ви­кли­кає — це мож­на по­ба­чи­ти по зом­бо­я­щи­ку прос­то по­се­ред дня, — то іс­те­ри­ка з при­во­ду НА­БА­ГА­ТО менш огид­них чо­ло­ві­чих по­ці­лун­ків ме­не ли­ше дра­тує.

tivasyk сказав...

+sandy цей допис — не вилив святенницького роздратуваня, а розум людини, котра розуміє, що толерантність є необхідною і неуникною в (неосяжному) майбутньому… і водночас не може щиро назвати себе толерантною. такі от собі рефлексії зі спробою самопорозумітися.

щодо ж суб’єктивності того, що є прийнятним — безумовно, так і є, хто ж сперечається? для когось їсти живого кальмара — це ок, без проблем. така культура, я не збираюся заскакувать на росінанта й мчати в бій =)

tivasyk сказав...

(розум = роздум) бигиги

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›