хто тут господар?!

одна маленька, але дуже правильна «фіча» альтернативної прошивки cyanogenmod 7 для смартфона: користувач отримує можливість керувати системними дозволами для кожної встановленої програми.

приміром, встановив я приємну забавку jewels deluxe з маркета, — вона безкоштовна, але намагається показувати мені рекламу, котру завантажує з тенет за мій кошт, підключаючись через активне з’єднання. добре, якщо це дешевий домашній wifi, але ж більший час я не вдома, тож рекламні банери тягнуться через досить дорогий 2g/3g. ще й корпоративний. як боротися?

можна шукати програми на кшалт adblock для блокування всієї реклами на рівні… але це зайва софтинка, нетривіальне налаштування тощо. користувачі cyanogen мають простішу альтернативу: просто заборонити програмі будь-який доступ до мережі.

достатньо відкрити меню налаштування > програми > керувати програмами, вибрати програму — і тапнути відповідний дозвіл в нижній частині сторінки: його буде закреслено (див. скріншот). в доступі до мережевих з’єднань відмовлено =)

зрозуміло, що такий спосіб має свій недолік: його годі застосувати до програм, котрим інтернет потрібен для справи; в таких випадках все-таки знадобиться блокування на рівні переліку хостів (adblock).

4 коментар(ів):

jin сказав...

а ти не пробував перемонтувати файлову систему у rw та відредагувати /etc/hosts, перенаправивши рекламу на 127.0.0.1?

tivasyk сказав...

юро, приблизно це й роблять різні варіації на тему adblock — деякі вимагають root’а, щоби реалізувать твою пропозицію, інші навчилися реєструвати proxy і працюють без рутування… але в будь-якім випадку — навіщо, якщо в cyanogen’і мені достатньо один раз тапнути в налаштуваннях =)

jin сказав...

так у CM7 рут є, а редугуванням /etc/hosts можна гнучко редагувати, куди пускати (усюди), а куди ні (домени, з яких тянеться реклама)

tivasyk сказав...

> можна гнучко редагувати, куди пускати (усюди), а куди ні (домени, з яких тянеться реклама)

ця перевага перетворюється на недолік, якщо хочеться мінімізувати «копирсання» в системі =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›