велокомп’ютер на android’і

ріжки на кермо поставив — легенькі, зручні. з велокомп’ютером складніше: кредлів для старої модельки sigma sport в крамниці не знайшов. загалом не дуже тим і переймаюся: важлива не індикація швидкості, а живі відчуття =)

втім, знайшов цікаву програму для смартфона, яка може легко замінити велокомп’ютер — google tracks. головне призначення софтинки — записувати трек, відображаючи його на мапі google maps в режимі реального часу (звісно, якщо включений gps та є інтернет-підключення). в два тапи можна завантажити записаний трек до гуглокарт, експортувати на sd-картку в одному з кількох форматів, зберегти в таблицю google docs, відіслати поштою. навіть затвітити.

замість карти на екрані смартфона можна спостерігати набір індикаторів (див. скріншот) — поточна швидкість, макс./мін. та середня швидкість, дистанція, час на треці тощо.

очевидно, що смартфон + mytracks в парі — значно універсальніший і потужніший інструмент, ніж велокомп’ютер, головним чином завдяки можливості автоматично збирати статистику про покатушки, та легко ділитися цією інформацією через інтернет.

звісно, є й недоліки. щоби бачити індикатори, потрібен найдійний кредл на кермо… все-таки смартфон дорожчий велокомп’ютера (навіть бездротовий можна придбати за 200 грн). звідси питання до велолюбителів:
цитата: …хтось використовує кредл для смартфона на кермо? хочу знайти й придбати собі такий в україні, не хочу замовляти з ebay, чекати три тижні, щоби розчаруватисяв якості. потрібна підказка. головна вимога, звісно — надійність кріплення.
втім, і без кредла можна обійтися — просто включивши запис трека й сховавши смартфон до кишені на спині або в рюкзак: корисний результат буде той самий, мінус індикація =)

google mytracks є в android market’і та на appbrain’і — а також як apk на сайті проекту (1,1 мб) для завантаження.

9 коментар(ів):

Andrii Degeler сказав...

Теоретично, є ще один шлях: замовити на DealExtreme (чи будь-якому іншому подібному сайті) GPS-велокомп’ютер, який працюватиме як зовнішній навігатор для MyTracks і відображатиме усю індікацію.

tivasyk сказав...

це шлях споживача, але не велосамурая: купувати ще одну приблуду (за чималі гроші, без сумніву) на додачу до смартфона, лише щоби бачити, з якою швидкістю їдеш =/

ні… якщо трапиться під руку зручний кредл для смартфона — куплю. не трапиться — гхм, індикація на швидкість не впливає =)

Disfinder сказав...

чого на кермо?
знайти якийсь кожушок на плече/руку, із прозорим віконцем (або приробити таке).

думаю, все одно смарт буде гасити екран, і дивитись буде непросто.

tivasyk сказав...

@disfinder
armband’и для смартфонів бачив онлайн… але це дико: я не бігун трусцями, завжди є кишеня або рюкзак =) погашення екрану відключається. але я схиляюся до думки «та ну його к бісу візуалізацію»: справжньому велосамураю по барабану, з якою швидкістю він зараз, в цей конкретно момент, мчить =)

Disfinder сказав...

> завжди є кишеня або рюкзак
о, мені здається, із кишені, навіть на застібці, випаде швидше і непомітніше. а в рюкзаку не завжди чути дзвінок.
> по барабану, з якою швидкістю він зараз ...мчить
так, але дистанція та час в дорозі - корисні речі, я поглядаю.

сігму (якусь стареньку, із простих) бачив на ДіалЕкстрім, за 110-150 нашими. є китайські - дешевші.

tivasyk сказав...

@disfinder
> а в рюкзаку не завжди чути дзвінок
коли я за кермом — байдуже, в автівці чи на велосипеді, я ігнорую будь-які дзвінки. я переконаний, що людина має право бути наодинці зі собою час від часу.

>дистанція та час в дорозі - корисні речі, я поглядаю
як влучно сказав колись один товариш (мені запало в пам’ять), це інформація з розряду «in-flight entertainment», не більше: як от дисплеї над кріслами в літаках. розвага, не більше. велосамураї цього не визнають (мені все більше імпонує цей міфічний, придуманий велосамурай).

> сігму (якусь стареньку, із простих) бачив на ДіалЕкстрім, за 110-150 нашими
200 грн в україні (!) коштує бездротовий (!) велокомп, брендований comanche (якщо нікому не показувать, і соромно не буде, ги) з тією ж функціональністю! а мені потрібен лише кредл, якому ціна — нехай 20 грн, і то забагато… жаба душить. не по самурайському це — купувати купу всякого непотребу =(

Disfinder сказав...

>коли я за кермом — байдуже, в автівці чи на велосипеді, я ігнорую будь-які дзвінки. я переконаний, що людина має право бути наодинці зі собою час від часу.
позиція зрозуміла, але відгуку не знайшла. коли я хочу побути наодинці - я переводжу телефон в режим польоту :)

>розвага, не більше.
при більш-менш відомих параметрах дистанції ця інформація може слугувати для розрахунку сил і часу - чи треба підкрутити, якщо спізнюєшся, чи насолоджуватись подоріжжю, коли час в запасі є.

>не по самурайському це — купувати купу всякого непотребу =(
тут погоджуся. непотріб - не потрібен :)

tivasyk сказав...

сподобалося, як виглядає інтерфейс ось цієї софтинки для iphone (дякую ігорю одайному за наводку). втім, можна лише облизуваться: продуктами apple я не збираюся користуватися =)

Disfinder сказав...

так може портують і на Андроїд.
ще раз спробував MyTracks - чи оновлення помогло, чи погода, але запрацювала. тому дякую за нагадування - подивиться свій слід на мапі дуже цікава забавка :)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›