про коржики

просто подумалося… уявімо собі, що ми печемо смачні коржики, пакуємо їх у красиві кольорові торбочки, пропонуємо перехожим за якісь там гроші, — і з того заробітку собі живемо.

коли це одного дня на нашій вулиці з’являються якісь хіппі, і також беруться пекти свої коржики. можливо, не такі смачні, як наші, та ще й без гарної упаковки.

але ці хіппі роздають їх безкоштовно усякому голодному.

звісно, всі люди різні: хтось любить, щоби коржики були в гарних торбочках, інший звик до знайомого смаку, комусь саме до нашого кіоску ближче йти, а дехто просто ще не знає про те, що шара поруч =) але ми мусимо мислити стратегічно: наші заробітки зменшуються, і зменшуватимуться надалі в перспективі, якщо не вжити якихось заходів.

отже: що робити? чи треба намагатися зрозуміти, яка мотивація рухає цими хіппі? пробувати конкурувати з ними в рамках законів конкуренції — реклама, промоції, вдосконалення продукту тощо — чи, може, задіяти чорний піар, можливо навіть вдатися до насильства?

і взагалі: чи визнавати за цими хіппі моральне право руйнувати наш маленький бізнес, роздаючи безкоштовно щось таке, у що ми самі вкладаємо працю і за що хочемо винагороди?

що скажете?

4 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Якщо сонце сходить - це комусь вигідно. Якщо хіппі роздають товар безкоштовно - значить сильний конкурент вирішив потіснити вас з ринку "коржиків". Отримати інформацію про цю "невидиму руку" є справою першої необхідності.
До речі, поняття "моральне право" і "бізнес" несумісні.

P.S. Чи то я давно коржиків не бачив, чи то на ілюстрації зовсім не вони

tivasyk сказав...

@цінитель
> Якщо хіппі роздають товар безкоштовно - значить сильний конкурент вирішив потіснити вас з ринку "коржиків".

чудово! незалежно від об’єктивної реальності (хто ті хіппі й чому діляться), це хороший приклад суб’єктивної оцінки ситуації через власний досвід: бізнесменові, мабуть, важко зрозуміти мотивацію, що не зав’язана на заробітку.

на ділі реальність може бути (і часто є) складнішою. конкурентові не вигідно створювати з нуля рух хіппі, які б роздавали коржики — надто дорого і довго =) значно дешевше (і, отже, з точки зору бізнесмена, розумніше) використати вже наявних хіппі. але раз вони вже існують — значить, їхня мотивація все-таки існує незалежно від цього гіпотетичного конкурента?

повертаємося до моїх запитань.

> поняття "моральне право" і "бізнес" несумісні

це красива формула, котра далека від реальності. бізнесмени — живі люди (принаймні допоки не буде дозволено програмні алгоритми реєструвати як юридичні особи! — читай «прискорення» чарльза стросса), і вони не живуть поза мораллю — вони її переступають.

власне, про це й весь допис — але почати треба було здалеку.

Цінитель сказав...

Трохи про мораль та сучасний бізнес від "сучасних класиків" британського гумору Фрая і Лорі: http://www.youtube.com/watch?v=vOMqfx5Ers4#t=00m19s

Oleksandr сказав...

Перше що спало мені на думку коли почав читати про "коржики" і про хіппі Windows vs Linux.
... no comment ...

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›