комп’ютер не потрібен

популярність ipad та великий інтерес до мультимедійних планшетів узагалі найперше, на мою думку, свідчать про те, що більшости користувачів комп’ютер не потрібен — потрібен «холодильник» з підключенням до інтернету.

оновлення. ось стронґовський запитує в читачів свого щоденника, чи справді комп’ютер не потрібен, і що вони роблять з ним, коли немає інтернету… на превеликий жаль, в мене вже віддавна чомусь не працює коментування в його блозі, тому змушений розмовляти сам із собою =)
стронґовський: що ви робите за компом, коли нема інтернету?
можу робити безліч речей, починаючи від безцільного по суті копирсання в файлах/теках, вивчення софтинок на кшалт imagemagic чи sed — і закінчуючи таким само безцільним переглядом кінофільмів (яких зберігаю кілька на такий випадок). десь посередині в цьому ряді — читання з екрану, впорядкування архіву світлин з підготовкою окремих до друку тощо.

втім насправді я досить мало користуюся комп’ютером останнім часом. і переважно таки в мережі, так чи інак — переважно таки дивлюся відео, не завантажуючи (ex.ua, youtube), а ще користуюсь перекладачем/словником (lingvo, google translate), і, звісно, читаю новини/пошту (gmail, google reader).

7 коментар(ів):

Disfinder сказав...

чи не ти писав, що показовим є те, що сьогодні основний інструмент користувача - мишка замість клави, тобро пристрій ВИБОРУ замість пристрою ВВОДУ?
дійсно дуже мало юзерів щось знають окрім інету, а інет для них = вконтактє. відео поклацать, хфотки потикать.

я, якщо нема інету, перемикаю плейєр із онлайн-радіо на колекцію музики на вічестері і продовжую займатися хатніми справами.

tivasyk сказав...

@disfinder
> чи не ти писав, що показовим є те, що сьогодні основний інструмент користувача — мишка

не я… спостереження влучне.

> …відео поклацать, хфотки потикать

ну… я останнім часом намагаюся не давати цьому оцінку (навіть на рівні вибору епітетів) в термінах добре/погано… людям потрібен телевізор, це просто факт.

те, що ціле десятиліття користувачі змушені були для доступу до соціалок, твітерів, скайпів та енгрібьордів використовувати складний, потужний і універсальний інструмент — це не їхня провина =) вони чекали… айпадко. нарешті отримали.

> якщо нема інету, перемикаю плейєр із онлайн-радіо на колекцію музики на вічестері і продовжую займатися хатніми справами

як бачиш, і тобі достатньо було б добре продуманого компактного мультимедійного програвача з дешевим 3g-доступом до тенет =)

Disfinder сказав...

можливо це тому, що те, що я хотів, я за компом уже зробив?
- я грався в ігри
- писав курсові/дипломи
- розпізнавав і редагував тексти книжок
- верстав собі маленькі брошурки акордів
- писав диски із музиками/фільмами
- нарізав рінгтони із мелодій
- нарізав аватарки із фотографій
- вчив фотошоп, хтмл, ПХП, апач, шелл, пайтон
- читав художню і науково-пізнавальну літературу
- каталогізував інформацію, яку збираю (в першу чергу, ту ж літературу)
- ставив віндовси/фрібсди/лінукси, оптимізував їх і ставив заново

(мабуть, шось забув, та не страшно)

тепер же в мене це все пройдені етапи, а нових якось нема. Щось стало непотрібним, як писання дисків, щось перейшло в Інет, як читання. Нащо тримати вдома бібліотеку, якщо вона вся онлайн, повна і доступна. А коли стається оффлайн, то можна і перетерпіти.


Ілюстрація не зовсім в тему

tivasyk сказав...

@disfinder
ти правий (і комікс цілком в тему): комп’ютер (домашній) для мене головним чином забавка. але це забавка, яку я не можу і не хочу замінити нічим іншим (алюзія на lego не випадкова) — телевізори і планшети не підходять.

Анонім сказав...

А комп'ютер як засіб для заробітку грошиків не відриваючи заду з хати ви виключаєте на глухо??? Для мене саме ця чудо машинка є вже багато років годівницею яка поруч і знає те що я від неї хочу:)

Disfinder сказав...

Юрко Блогер, ажніяк не виключаю, просто писав про свій спосіб використання.
Питання ж, як я зрозумів, про домашній комп, а він в тебе домашньо-робочий.

tivasyk сказав...

@юрко блогер
йшлося про «більшість користувачів» — не про всіх, і не про когось конкретно =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›