сьогодні той унікальний день, коли я трішечки жалкую, що давно не користуюся операційною системою від microsoft: днями компанія splashtop анонсувала свою «миттєву» операційну систему splashtop os — і, як на мене, це має стати чудовою новиною для більшости користувачів windows. чому?

splashtop inc. — це невелика компанія, котра спеціалізуєтсья на програмних рішеннях для підвищення комфорту роботи з комп’ютером, і її флагманським продуктом є веб-центрована операційна система миттєвого запуску, splashtop os. це не альтернатива windows — навпаки, splashtop os є свого роду доповненням: її можна встановити на ноутбук, що вже має windows, і використовувати тоді, коли потрібно миттєво отримати доступ до інтернету та онлайнових сервісів (пошук у вебі, пошта gmail, соціалки facebook чи twitter, документи google docs, файлове сховище dropbox тощо), не чекаючи завантаження windows!

у splashtop похваляються, що їхня система завантажується за 5 секунд (видиво) — ну хіба не подарунок?

подібні системи — не новинка, звісно. проте splashtop inc. вперше, здається, запропонувала для вільного завантаження не oem-продукт для виробників комп’ютерів, а готову систему, котру можна легко встановити прямо з windows, самостійно, і одразу спробувати у використанні. інсталятор важить лише 2 мб, але для встановлення потрібен швидкий доступ до інтернету для завантаження 300 мб власне системи. правильним буде також перевірити, чи компоненти вашого пк підтримуються набором драйверів splashtop (на згадку про конкретні моделі hp можна не зважати).

втім, не варто поспішати =) я рекламую саму ідею додаткової «миттєвої» ос для онлайнових сервісів — але не знаю, чи splashtop os  вже справді готова для широкого вжитку. зрештою, в мене просто нема на чім її потестувати — робочий ноутбук з windows не призначений для експериметів, а вдома windows’а нема на жодному з 4х комп’ютерів. зокрема, чи дозволяє система встановити кириличну клавіатурну розкладку (бажано український unicode) на додачу до англійської та перемикатися між ними?

коротше кажучи… може хтось із досвічених користувачів спробує та позвітує у себе в блозі? буду вдячний тоді за посилання на огляд системи.

6 коментар(ів):

Андрій Івахненко сказав...

А що, власне, заважає створити подібне для Linux?

Анонім сказав...

причина як правило одна з двох: 1. воно нікому нафіг не потрібно 2. воно давно створено для лінукс.

vitoos сказав...

Я особисто не бачу потреби в цьому доповненні - майже завжди по закінченню роботи користуюся сплячим режом (просто захлопнув кришу, і все), а не вимикаю систему. Відновлення займає ті ж самі декілька секунд

tivasyk сказав...

@андрій івахненко
> А що, власне, заважає створити подібне для Linux?

частково погоджуся з none-smilodon. але головна причина, очевидно, в тому, що користувачі gnu/linux зараз не є аудиторією, ринком в порівнянні… реальний attach-rate (доля пк з передвстановленим легальним windows) в навіть в україні складає десь 60—70%, решта — машини без ос, або з чимось «номінальним» на кшалт freedos чи консолі linux (тобто attach-rate повноцінних, самодостатніх дистрибутивів linux у нас прямує до нуля).

none-smilodon
> причина як правило одна з двох: 1. воно нікому нафіг не потрібно 2. воно давно створено для лінукс.

ну, не те щоби не потрібно… але переважно ті, хто користується gnu/linux, адмінять свої машинки самотужки, і часто можуть добитися прийнятного часу запуску від своєї стільниці без милиць на кшалт splashtop os. але це я наче очевидне і банальне озвучив =)

@vitoos
> не бачу потреби в цьому доповненні […] користуюся сплячим режом

їдеш у відрядження, ноут вимкнений в сумці через плече. в аеропорту захтів перевірити пошту. завантаження windows’а — 3 хв, splashtop’а — 10 сек. і таких ситуацій можна придумати чимало. через пару місяців, користуючись переважно онлайновими сервісами, ти починаєш задумуватися — а не така вже погана ідея, оті «веб-центровані» chrome os’и та подібні альтернативи =)

Ігор Григоренко (ZuZzZa) сказав...

завантажив, інсталював - не працює=(

tivasyk сказав...

дивно =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›