якщо від істини залежить майбутнє людства, але сучасники не можуть її зрозуміти і прийняти — її треба повторювати знову і знову, і знову… навіть після того, як вона стала банальністю.

«хто готовий проміняти частину свобод на безпеку — скоро позбудеться і того, й іншого».
бенджамін франклін

це я переглянув «v означає вендетта» — не вагаючись ані секунди, ставлю на одну полицю поруч із геніальною «бразилією»… і обидва фільми треба показувати в усіх пост-радянських країнах на новий рік, замість мягкова і брильської, замість новорічних звернень президентів.

3 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Дивився "Вендетту" років 4 чи 5 тому. Запам'ятались кадри з кінцівки фільму в яких промовець з телевізора "штовхає спіч", і єдина його аудиторія - це порожні дивани та стільці. Але сказати, щоб фільм якось "зачепив" - не можу.
Припускаю, що все залежить від моменту перегляду і поточних проблем в житті людини. Ось ти, наприклад, передивився стрічку в епоху президента, який "вмикає Україну" і розповідає як "під каштанами роздягаються жінки", тому і така реакція :-)

Terra сказав...

...частину свободи на безпеку? Так, більшість хоче почуватися в безпеці, а ті, хто ревно за свободу - ризикують. Нарватися. Натомість нічого не добитися. Тому їх і не багато.
Хто не ризикує - не п*є шампанського. Видно ймовірність підняти переможний келих в наш час таки надто мала. На жаль...

tivasyk сказав...

@цінитель
> сказати, щоб фільм якось "зачепив" - не можу

я оцікував від «вендетти» кінокоміксу, тому й порівнював підсвідомо з суперменами та бетменами… фільм однозначно стоїть на два щаблі вище будь-якого з них (навіть з «темним лицарем»).

> все залежить від моменту перегляду і поточних проблем в житті людини

а хіба буває мистецтво абсолютне, самоцінне поза особистим досвідом? =)

втім, «вендетта» «спрацювала» не через асоціації з проффесорським режимом — я думаю, що значно більше значення має те, що народився і вчився у школі я ще в радянському союзі… це лишається з людиною назавжди.

@terra
> більшість хоче почуватися в безпеці, а ті, хто ревно за свободу — ризикують […] Хто не ризикує - не п*є шампанського

я думаю, що це й був один з месиджів від сценаристів «вендетти», над цим вони пропонують задуматися тій частині глядачів, хто за коміксом побачив у цьому фільмі життя: ті, хто піднімає революції, роблять це не для себе — вони неодмінно або гинуть на барикадах, або стають вигнанцями, бо «маси» (а у випадку ревовлюції як політпроекту — ще й замовники) їх не здатні прийняти, насправді.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›