святкові роздуми про гроші

десь в процесі святкувань та спілкування з рідними, друзями і просто хорошими знайомими, з усього потоку свідомості мозок вихопив одну сентенцію, видану двома людьми в різний час (один працює в банку, другий має маленький бізнес):

при владі експортери, котрим міцна гривня не вигідна

робіть собі висновки. восени курс непомітно, але невпинно підростав, і якщо в нацбанку буде порядок і достатньо доларів для «ручного керування» курсом — він і далі так ростиме, малопомітно для пересічного громадянина (щоби не викликати паніки), але зручно і вигідно для експортерів. але якщо в нацбанку не буде порядку… якщо закінчиться валюта… якщо трапляться бодай якісь заворушення в політикумі… ну, коротше, всім все ясно.

особисто я після української банківської кризи 2008 року не маю жодної довіри до банків: в наскрізь неправовій державі перша-ліпша зручна цидулка товстомордого бичка з нацбанку виправдає будь-яку поведінку банкірів стосовно депозитів… тож якби я мав хоч скільки небудь значну суму — сильно задумався би над способами її збереження поза українською банківською системою… але оскільки великих заощаджень не маю, підійде банальне, всім близьке і зрозуміле зберігання вільної готівки в доларах або євро — в будь-якім випадку це надійніше, ніж український банк.

на ілюстрації — графік курсу гривні до ам. долара за рік, інформація від finance.com.ua. нажаль, безкоштовно доступно не більше року статистики — а цікаво було б переглянути в глибшій рестроспективі.

3 коментар(ів):

Роман сказав...

в тому, що гроші краще зберігати в доларах або в євро повністю згоден. не зрозумів тільки хто мається на увазі під "експортерами"

tivasyk сказав...

@роман
я не політолог і не макро-економіст… деякі імена перераховано тут, ось цитата для затравочки:

> …наша держава замість того, аби сприяти розвит­ку внутрішнього ринку, вже не перший рік убачає пріоритетом своєї економічної політики захист інтересів вузької групи експортерів

Анонім сказав...

Мені здається що це "при владі експортери, котрим міцна гривня не вигідна" відомий факт! Постраждають відчутно ті громадяни що мають кредити в валюті, а основний дохід в гривні. В період 2007- початок 2008рр., основна маса кредитів в іноземні валюті так як курс зменшувався тобто гривня міцнішала. Особисто знаю людей які зараз мають проблеми з поверненням коштів так як заробітна плата на рівні 2007р., а курс не 4,65 за 1 USD. Цікаво як цього разу звучатиме чергове кидалово "Криза ... (придумай сам)".

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›