я — це моя пам’ять…

стронґовський поділився знахідкою (див. ілюстрацію), котра нагадала про давнішні роздуми… а що таке «я»?

якщо коротко: людина без минулого — це людина без майбутнього. в особливо тяжких випадках — це узагалі не людина. ніколи не задумувалися про те, що «я» — це насправді головним чином пам’ять? не розум, логіка, навіть не набір звичок/реакцій, «я» — це найперше самоідентифікація з певним досвідом. з минулим.

в цьому сенсі автор ілюстрації дещо перегнув палицю: минуле — це не бомба, котра тебе розірве на шматки, якщо її не позбутися вчасно. це лише рюкзак, який все тяжчає і тяжчає з кожним (к)роком. і, звісно, важко кудись прийти, якщо ти щохвилини спиняєшся попорпатися в тому вантажі — але й позбуться його не можна, бо ж чи є тоді сенс узагалі кудись іти?
 
p.s. …і тут постає питання — а чи є в когось ел. текст «the wolves of memory» джорджа еффінгера (саме англійською)? читав колись давно-давно, ще в інститутські часи, паперову книжку, позичену в київській america house library, хочеться перечитать. попорпатися в рюкзаку =)

8 коментар(ів):

Цінитель сказав...

В статті журналу Фокус Стронговський згадує незнайому для мене онлайн-бібліотеку gigapedia.com Щоправда, "Вовків пам'яті" там немає.

tivasyk сказав...

@цінитель
гхм, там пошук (!) доступний лише зареєстрованим користувачам =( в сад.

Анонім сказав...

http://library.nu/ - їх нова адреса. Треба мати рахунок на ґмилі. Вибір - величезний.

tivasyk сказав...

@усі
гхм, переглянув перші тридцять з хвостиком сторінок цього каталогу… справді цікавого широкому загалу не знайшов (переважно якась галузева популярно-технічна та науково-популярна література), але ось такі перли, приміром, здорово доставили: Absolute Beginner's Guide to eBay (2nd Edition) на 380 (!!!) сторінок. це однозначно залік =)

Сергій сказав...

я - память :) ги-ги
ваші дослідженя схожі на те як таракан досліджує системний блок... навіть якщо він дослідить і виміряє всі електро-температурні режими, він ніколи не зможе осягнути світ програмного забезпечення...

ПС: це моя думка, я не нав"язуватиму її нікому.

tivasyk сказав...

@сергій
ніколи не кажи ніколи =) якщо «тарган» може вимірювати і аналізувати температуру… рано чи пізно він, можливо, збудує настільки точну «температурну» модель системного блока як «чорної скриньки», що зможе моделювати результат його роботи… залежно від найдрібніших змін температури клавіш на клавіатурі =)

жартую, звісно. до певної міри. я ж не психолог і не філософ (чи хто там ще вивчає людське «я» з різних боків), тож можу собі дозволити трішки роздумів на рівні банального… втім, щось мені підказує, що і психологи з філософами — ті ж таки таргани, тільки на іншому рівні банальності =)

Сергій сказав...

згоден, сучасна наука побудована по такому принципу (описаному вище (про тарганів:) ) )
добре що є інша наука, альтернативна.

Сергій сказав...

ПС: так, тарган зможе дати відповідь на питання "ЯК", та відповідь на питання "ДЛЯ ЧОГО" дослідами не встановити.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›