анамнез і невизначеність

маю собі в тимчасове користування 11-дюймовий ноутбук: хочу спробувать, чи потрібна мені така заміна для нетбука.

зрозуміло, що ніяких вікон на машинці не буде — але вибір лінукса саме зараз виявився… гхм, не такою простою задачею, попри — чи внаслідок? — майже п’ять років використання виключно linux’а на особистих комп’ютерах. за цей час я використовував opensuse та linux mint на «підстільному» пк та kubuntu, три версії mint’а і crunchbang — на нетбуці (не рахуючи fedora та moblin, які лише оглядав). здавалося б, можна було вже визначитися, що ставити на черговий комп’ютер?

вимоги: здоровий мінімалізм, як візуальний, так і програмний, система керування пакунками на базі deb (не питайте чому — просто упередження), стільниця xfce (або полегшена збірка gnome на крайній випадок).

opensuse сподобався інтеграцією системних інструментів та дрібними «рюшками» — але він rpm-базований (не хочу), нав’язує kde (gnome та xfce — лише опції) і «важкуватий», як не крути. fedora приємно мінімалістична, але rpm і… місцями аж надто мінімалістична як на мене. kubuntu — це погано причесаний ubuntu зі стільницею kde — отже, поєднує мінуси того й іншого, те саме про xubuntu (єдиний плюс — xfce замість kde). linux mint — хороший варіант для початківця, але в останніх версіях автори захопилися прикрашанням, з-під тої «краси» стирчать вуха і хвости ubuntu, а мінімалізму і смаку в оформленні все менше.

ubuntu? можна було б спробувать, нарешті… але мінімалізмом тут не пахне останнім часом, плюс до всього запланований перехід до стільниці unity ще вилізе їм боком — а я користуйся цим?

коротше, всі доріжки ведуть до debian’а. або до якогось вже знайомого дистрибутива, що прямо базується на ньому без значних (як у випадку з ubuntu) змін, тобто crunchbang 10 чи linux mint debian edition, котрі простим оновленням одразу ж після встановлення та мінімальним налаштуванням перетворюються… на елегантні шорти на той самий debian squeeze.

і тут засада: жоден з трьох (debian, crunchbang та lmde) не хочуть нормально встановлюватись з liveusb. з різних причин.

на тому наразі й застряг =(

8 коментар(ів):

Назарій Бардюк сказав...

Рекомендую спробувати LXDE, який дійсно швидший і легший за Gnome.
Тут перелік всіх дистрибутивів, які його підтримують.

tivasyk сказав...

@назарій бардюк
трішки пробував — ставив з репів на linux mint, здається… сенсу зраджувать xfce не побачив тоді.

Ігор Григоренко (ZuZzZa) сказав...

а що ти думаєш про Linux Mint з Fluxbox-oм?
у мене на старенькій машинці дуже швидко працює=)

tivasyk сказав...

@ігор григоренко & назарій бардюк
я думаю, що і мінімалізм має бути… поміркованим =) fluxbox’и та openbox’и мені не підходять: усе ж таки не хочу жертвувати усіма зручностями інтегрованої стільниці та графічних менеджерів налаштувань заради самого лише мінімалізму =)

Анонім сказав...

Ubuntu - найменше проблем юзеру.

tivasyk сказав...

@анонім
згоден — саме тому якщо треба порадити дистро людині, котрій потрібен робочий комп’ютер і мінімум мороки — я беру usb з… linux mint’ом (і щораз пригадую jin’а добрим словом за підказку).

але я вже виріс із бубунтів, хочеться сексу з пінгвінами і танців з бубнами (але не надміру).

Анонім сказав...

Якщо "хочеться сексу з пінгвінами і танців з бубнами" то кращій вибір це ‹a href="http://www.gentoo.org/"›gentoo‹/a› ;-).
Я на свій нетбук встановив Ubuntu netbook. Усе запрацювало на ура але unity мені не сподобався. Спочатку користувався gnome з мінімумом цяцьок а тепер переповзаю на awesome. Для нетбуку, як на мене, те що лікар прописав.

tivasyk сказав...

@анонім
awesome пробував якось трішечки — не оцінив… як кажуть американці, the learning curve is just too steep. щодо gentoo — хто зна, може ще попереду цей етап =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›