кінотиждень третій

сьогодні — два в одному. тобто насправді ніякий це буде не кінотиждень, а… два кінотижні в одному дописі. афіша на сьогодні:
як, лише дві картини?! так. можливо, я ще щось дивився — якщо пригадаю, обов’язково додам пізніше. пригадав, додав третій фільм!

робін гуд

(robin hood, 2010, рідлі скотт, imdb 6,9)

ну, з чого почати… мабуть, найперше ризикну зауважити, що рассел кроу, мабуть, з тих акторів, яким хороший режисер забороняє грати. тобто його робота — так само як і брюса вілліса, скажімо — просто бути в кадрі, набравши простого і водночас мужнього виразу обличчя… все, фільм гарантовано сподобається принаймні половині аудиторії (жінки)!

ще третині аудиторії (юнаки) сподобається середньовічна атрибутика — лицарі в панцирях і з мечами, легка піхота в шкірі та з луками, коні, битви… що ще треба?

ну, а для решти (чоловіки) той розумний режисер обов’язково запросить для кроу чарівну партнерку з акторським талантом — скажімо, мерільйон котільяр (пригадуємо «хороший рік») або кейт бланшет.

ну от, що вам ще сказати про фільм? добротне таке голівудське видовище на один перегляд в кінотеатрі. кейт бланшет — так, вона якось невловимо змушує закохуватися… я лише на неї й дивився, насолоджуючись кожним моментом =) решта — рядова голівудщина, правда.

особиста оцінка: 3/5

і ще я так і не зрозумів, який стосунок вся ця історія має до легенд про робіна гуда? типу пріквел, чи що?

початок

(inception, 2010, крістофер нолан, imdb 9,1)

здається, небагато є фільмів, що удостоїлися такого прийому попкорно-жувальної маси поціновувачів кіна. ні, «аватар» не рахується — його пішли б дивитися просто заради тривимірності. а «початок» справді вражає уми, так би мовити =)

так-так, уми! люди вправляються в аналізі рівнів сновидінь, йопта! дехто з глядачів навіть створює ось такі ілюстрації в модньому нині жанрі іконографіки… так, наче воно щось пояснює. я лише сильніше заплутався.

ну гаразд, трішки подражнив? насправді ми з миленькою отримали чимале задоволення від перегляду цієї картини в кінотеатрі — фільм видовищний, динамічний, сюжет дещо заплутаний, але це не псує враження. режисерові — залік і подяка.

втім, перехвалювати — як от цінитель — не буду. кіно неглибоке, розважальне — попри всі оті філософствування, з яких я потішався трішки вище. бажання (або потреби всупереч всьому) дивитися ще раз не виникло — а для мене це індикатор. цікаво, що більшість людей на останніх кадрах задаються питанням «то чи повернувся кобб до реальності?» — а от мене більше лякає інше питання: а яка, власне, різниця, де прожити життя — в реальності чи уві сні? от ти маєш відповідь, га?

особиста оцінка: 4/5

кілька людей зізналися, що фільм… аж надто нагадує «острів проклятих» — особливостями сюжету, атмосферою і, звісно ж, обличчям головного персонажа =) ідейно перекликається також із кіберпанковим «13-м поверхом». в будь-якім випадку оцінка 9,1 на imdb — це трішки перебор. а може й не трішки.

канікули суворого режиму

(каникулы сурового режима, 2010, ігор зайцев, imdb 7,2)

зазвичай я уникаю російського кіно — шкода часу, як у випадку із сучукрлітом… але миленька дуже хотіла переглянути цей фільм разом — переглянули.

що сказать… як на російську кінокомедію — так досить непогано, можна розслабитися і просто дивитися кіно. трішки пафосно в кінці — але ж це комедія, так?

я от тільки зовсім не зрозумів, до чого там японська тема? — за вуха вона притягнена, на відміну від того, як доречно і красиво вплелася азія в сюжет «особливостей національного полювання»…

особиста оцінка: 3/5

ну і ця зеківська атрибутика мене, якщо чесно, дратує… навіть (чи особливо) в комедії. але в цілому — переглянути можна, не шкодую.

3 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Робін Гуд мене розчарував, оскільки я наївно чекав від нього другого "Гладіатора". Скоро напишу у себе в блозі.

Щодо "Інсепшена" - якщо запам'яталась музика звідти (а мені вона не просто запам'яталась, а сильно сподобалась), то рекомендую переглянути відео живого виконання.

tivasyk сказав...

@цінитель
не повіриш, але музики з «початку» я не пам’ятаю… себто я її сприйняв, мабуть, органічною частиною того, що відбувалося на екрані (композиторові залік) — аж настільки, що ідея слухати цей фон окремо від фільму… здається мені просто дивною…

Анонім сказав...

Кінострічка "Початок" дійсно не з тих самих гірш ;-)))Але в мене також є зауваження.От не вистачило динамічності сюжету, місцями затянутий. Сама ідея дуже цікава і думаю, на цю тематику ще не одне кіно можна відзняти.Та,якось основа губиця в тому вирі інформації ,що напхали в текст.Актори ніби нічого,без Ваю,та всеж і на тому дякувати.Ди Капріо, трошки нуднувато,не на всі 100.А найбільше мене розчарував фінал,без найменшого емоційного переживання. Ну ,не можна бути наскільки передбачувани.Мені б було цікавіше, якби його дружина таки була права ;-)))) і всі його скитання у фільмі ,були тільки сном.В 0якісь мірі також передбачувано, та таки цікавіше :-)))

tivasyk сказав ... а от мене більше лякає інше питання: а яка, власне, різниця, де прожити життя — в реальності чи уві сні? от ти маєш відповідь, га?
Думаю на це відповідає одна з ідей кінострічки -- немає жодної різниці..немає тільки до того часу ,поки ти цього не знаєш, неусвідомлюєш,що справжнє а що ні.

А,ще думка ,що ідея (та що зароджується в нас в голові ) має страшну силу - мені імпонує найбільше!!!

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›